Jak na rychlý internet i o prázdninách

(Inzerce) Pamatujete doby, kdy rychlý internet byl jen doma nebo v kanceláři? Dnes už je to jen vzpomínka. Rychlé připojení teď můžete mít i na chatě, u babičky nebo v hotelovém pokoji.

Rychlé připojení díky LTE

Být bez rychlého připojení k internetu je pro mnoho lidí nemyslitelné. Potřebujeme jej k práci, vzdělávání i zábavě. Pokud jste před pár lety chtěli být on-line, museli jste být doma nebo v kanceláři. A opustit toto komfortní hnízdo na víkend znamenalo ztrátu rychlého připojení.

Od roku 2014 ale mobilní operátoři masivně rozvíjejí novou datovou mobilní síť, tzv. LTE. Jde o síť, která umožňuje rychlé bezdrátové připojení k internetu. Například LTE síť operátora O2 je k dispozici už pro více než 92 % domácností v Česku. Nejrychlejší internet – podle posledních měření serveru dsl.cz – teď můžou mít lidé i tam, kam zatím nevede dostatečně kvalitní kabelové připojení. K internetu jim tak stačí jen jedna elektrická zásuvka a do 60 vteřin jsou on-line.

iStock_000068809473_Large.jpg

Chata, domov, kancelář – vše s jedním modemem

Výhodou bezdrátového internetu je to, že jej můžete přenášet a svou WiFi síť o rychlosti až 20 Mb/s máte vždy u sebe. Češi patří mezi nadšené chataře, a tak se víkend co víkend mnoho z nás stěhuje do svých venkovských domovů. Díky LTE technologii se ale můžeme stěhovat včetně rychlého internetového připojení. Stačí si pořídit modem, který se po zapojení do zásuvky na chatě sám připojí na místní LTE síť (popř. 3G) a vytvoří soukromou WiFi. K ní už připojíte vše, co potřebujete – od mobilů, tabletů, notebooků až po herní konzole.

Doma jste tam, kde se připojíte na WiFi automaticky

Ale bezdrátový internet není vhodný jen na chaty. Během týdne se z něj může stát plnohodnotné internetové připojení na doma, pro kancelář nebo služební cesty po Česku. Jediné, co je k vytvoření WiFi sítě potřeba, je elektrická zásuvka.

Například O2 nabízí svůj Bezdrátový internet už za 399 Kč měsíčně pro zákazníky O2 s mobilním tarifem FREE. V ceně už máte zahrnuto 30 GB dat, která můžete měsíčně stáhnout. Bezdrátový internet využívá Chytrý datový režim. Můžete tak surfovat plnou rychlostí až 20 Mb/s i po překročení 30 GB. Rychlost se zpomalí jenom pro sledování videí, hran online her, televize na internetu, nahrávání fotek a stahování velkých souborů. K fungování je zapotřebí pořídit si modem. O2 používá Huawei B315, který je díky kvalitním anténám velmi výkonný a umí vytvořit silnější WiFi než jiné modemy. Má praktické LAN porty pro připojení 4 zařízení a 2 USB porty, takže můžete třeba tisknout přímo z mobilu nebo tabletu. Pomocí WiFi lze připojit až 32 dalších zařízení. 

Další článek: Ashley Madison nabízí za dopadení hackerů půl milionu dolarů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,