Jak na počítač?

30. ledna 2000
Od početí … SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
I když se zdá, že na poli knih a počítačových příruček se jenom těžko přichází s nějakou inovací, nakladatelství Computer Press, které provozuje i Živě, je přesvědčeno o opaku.
Pavel Pospíšil: I když se zdá, že na poli knih a počítačových příruček se jenom těžko přichází s nějakou inovací, nakladatelství Computer Press je přesvědčeno o opaku. A o novátorství se snaží.

Před Vánoci přišla na pulty knihkupectví, ale také – a především – do prodejních stojanů několika sítí hypermarketů edice pro naprosté počítačové laiky pod zastřešujícím názvem Jak na počítač. Přestože cílová skupina uživatelů těchto příruček se pravděpodobně bude alespoň trochu lišit od stávajících čtenářů Computeru, rádi vás o ní informujeme. Uživatelem příručky se totiž velice snadno může stát vaše tetička, syn, dcera, oba prarodiče nebo třeba vaše manželka (anebo snad váš počítačem neposkvrněný manžel?).

Vždy po ruce
V příručním formátu v kroužkové vazbě – to pro snadné listování příručkou i v průběhu práce s počítačem – barevným tiskem a za jednotnou cenu 69 Kč pro všechny knihy edice se čtenáři seznamují se základy používání počítače, nejrozšířenějších programů a Internetu.

Jiří Hlavenka, dlouholetý počítačový novinář, kterého dobře znáte z Živě, se chopil výkladu slovem, Jakub Dvorský, výtvarník, jehož svérázné ilustrace poslední dva roky zdobí také stránky časopisu Computer, namaloval grafický doprovod. Několik desítek ilustrací v každé z knih je pojato originálně a vtipně, jak je ostatně u Jakuba Dvorského zvykem, ale zároveň se snaží o maximální názornost.

Zapnout počítač i surfovat po Internetu
V knize Poprvé u počítače I. se její uživatelé naučí počítač zapnout, dozví se něco o jeho součástech a spolu s autorem proniknou do základů práce s Windows. Následující kniha, Poprvé u počítače II., seznamuje mj. se zpracováním textů, sděluje nezbytné informace o vnitřku počítače, učí pracovat s mechanikou CD-ROM nebo notebookem … Texty v programu Word mají dát čtenáři solidní základ pro práci s nejrozšířenějším textovým procesorem, stejný účel má i kniha Tabulky v programu Excel. Názvy dalších v tuto chvíli připravovaných knih z edice: Používáme Internet a Elektronická pošta – Microsoft Outlook hovoří samy za sebe.

Cílem je, aby se příručky edice Jak na počítač staly úplně prvním informačním zdrojem pro dosud nepoučeného laika, který tápe v ovládání počítače i jeho programů.

Až tedy půjdete na poslední předvánoční nákup nebo kdykoliv poté: zkuste prolistovat některou z příruček této nejnovější vydavatelské řady Computer Pressu a zjistěte, zdali pro vaše blízké i pro vás nemůže být něčím užitečná.

Diskuze (1) Další článek: Od početí …

Témata článku: Internet, Laika, Stejný účel, Jakub, Naprostý základ, Nezbytný základ


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 58

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky