Jak na počítač?

30. ledna 2000
Od početí … SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
I když se zdá, že na poli knih a počítačových příruček se jenom těžko přichází s nějakou inovací, nakladatelství Computer Press, které provozuje i Živě, je přesvědčeno o opaku.
Pavel Pospíšil: I když se zdá, že na poli knih a počítačových příruček se jenom těžko přichází s nějakou inovací, nakladatelství Computer Press je přesvědčeno o opaku. A o novátorství se snaží.

Před Vánoci přišla na pulty knihkupectví, ale také – a především – do prodejních stojanů několika sítí hypermarketů edice pro naprosté počítačové laiky pod zastřešujícím názvem Jak na počítač. Přestože cílová skupina uživatelů těchto příruček se pravděpodobně bude alespoň trochu lišit od stávajících čtenářů Computeru, rádi vás o ní informujeme. Uživatelem příručky se totiž velice snadno může stát vaše tetička, syn, dcera, oba prarodiče nebo třeba vaše manželka (anebo snad váš počítačem neposkvrněný manžel?).

Vždy po ruce
V příručním formátu v kroužkové vazbě – to pro snadné listování příručkou i v průběhu práce s počítačem – barevným tiskem a za jednotnou cenu 69 Kč pro všechny knihy edice se čtenáři seznamují se základy používání počítače, nejrozšířenějších programů a Internetu.

Jiří Hlavenka, dlouholetý počítačový novinář, kterého dobře znáte z Živě, se chopil výkladu slovem, Jakub Dvorský, výtvarník, jehož svérázné ilustrace poslední dva roky zdobí také stránky časopisu Computer, namaloval grafický doprovod. Několik desítek ilustrací v každé z knih je pojato originálně a vtipně, jak je ostatně u Jakuba Dvorského zvykem, ale zároveň se snaží o maximální názornost.

Zapnout počítač i surfovat po Internetu
V knize Poprvé u počítače I. se její uživatelé naučí počítač zapnout, dozví se něco o jeho součástech a spolu s autorem proniknou do základů práce s Windows. Následující kniha, Poprvé u počítače II., seznamuje mj. se zpracováním textů, sděluje nezbytné informace o vnitřku počítače, učí pracovat s mechanikou CD-ROM nebo notebookem … Texty v programu Word mají dát čtenáři solidní základ pro práci s nejrozšířenějším textovým procesorem, stejný účel má i kniha Tabulky v programu Excel. Názvy dalších v tuto chvíli připravovaných knih z edice: Používáme Internet a Elektronická pošta – Microsoft Outlook hovoří samy za sebe.

Cílem je, aby se příručky edice Jak na počítač staly úplně prvním informačním zdrojem pro dosud nepoučeného laika, který tápe v ovládání počítače i jeho programů.

Až tedy půjdete na poslední předvánoční nákup nebo kdykoliv poté: zkuste prolistovat některou z příruček této nejnovější vydavatelské řady Computer Pressu a zjistěte, zdali pro vaše blízké i pro vás nemůže být něčím užitečná.

Diskuze (1) Další článek: Od početí …

Témata článku: Internet, Jakub, Laika, Stejný účel, Naprostý základ, Jak, Nezbytný základDalší postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vychází LibreOffice 7.2. Je rychlejší a zase si lépe poradí s dokumenty MS Office
Lukáš Václavík
LibreOfficeMicrosoft OfficeSoftwareOpen source