Jak na dlouhé dokumenty

Martin Mach

Na svém počítači při editaci delšího textu zabírajícího více jak 70 stránek v editoru...

Martin Mach

Na svém počítači při editaci delšího textu zabírajícího více jak 70 stránek v editoru Word musím čekat na většinu operací 3 - 5 sekund než se mi opět rozbliká kurzor a já mohu pokračovat v práci dál. Přitom celý dokument neobsahuje obrázky a ani jiné objekty náročné na paměť. Myslím si, že můj počítač snad dosahuje průměrných hodnot dostačujících k běhu většiny aplikací. Konfigurace mého počítače je PC Pentium 166, 40 MB RAM a operační systém Windows 95. Je možné nějak editor přinutit k rychlejším odezvám?

Odpověď: Při zpracování textů v editoru Word musí mít každý uživatel na zřeteli, že je to editor pro běžné použití a rozhodně není zcela nejvhodnější pro zpracování obsáhlých dokumentů a knih na více jak 50 stránek. I při menším počtu a nevelkém množství obrázků je Word neskutečně pomalý. Hlavním problémem je přestránkování, které na malých dokumentech ani nepostřehnete, ale u delších trvá neúměrně dlouho. Potom není divu, že čekáte na každou operaci několik sekund. Pokud by byly v souboru ještě obrázky, bude to ještě horší. Nejlepším řešením je rozdělit soubor na více částí a ty potom zpracovávat odděleně. Tím omezíte velikost otevřeného souboru a velice zrychlíte práci s celým dokumentem. Pokud je pro vás lepším řešením ponechat celý dokument v jednom souboru, pak použijte spíše program pro DTP, který umí pracovat s většími dokumenty mnohokrát lépe než Word. Pravdou je, že ovládání a cena těchto produktů nejsou natolik příjemné jako u Wordu, ale zato možnosti v tomto smyslu a výkon jsou značně vyšší.

Váš názor Další článek: Softwarový gigant zakládá nové výzkumné centrum

Témata článku: Windows, Dokument, Editor, Dok, Malý objekt, Jak, Mach, Náročná operace, Word


Určitě si přečtěte

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava
Jak najít hranice území obcí a okresů, abyste věděli, kde se můžete pohybovat
Filip KůželJakub Čížek
KoronavirusMapy
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle