Jak levně cestovat: Nejlepší weby a aplikace pro travel hacking

  • Využijte novodobých možností a cestuje neuvěřitelně levně
  • Letenky můžete na internetu sehnat za zlomkové ceny
  • Levně lze různými službami vyřešit i ubytování

Ubytování třeba zdarma

Ubytování tvoří tradičně vedle dopravy nejnákladnější položky při cestování. Ani zdaleka to však nemusí být pravidlem. Pokud zvolíte odlišný způsob než jen pouhé zabookování hotelu přes oficiální web, můžete se s cenami dostat na řádově nižší částky. A pokud vám není cizí ani trocha dobrodružství, platit nemusíte vůbec nic.

Dlouholetým fenoménem je couchsurfing – tedy zapůjčení gauče, postele nebo třeba jen lehátka na přespání. Z původně malé komunity cestovatelů se stala téměř sociální síť s moderní aplikací, hodnocením uživatelů a především jejich obřím množstvím. Pokud se chcete v cizím městě ubytovat, stačí v aplikaci vyhledat někoho, kdo vám gauč na noc poskytne. Na oplátku se od vás očekává to stejné.

Pokud vás neláká couchsurfing, ale hotelu se chcete vyhnout, nabízí se Airbnb. Tedy krátkodobé pronájmy bytů či pokojů. Jen se zde nebudete muset omezovat na gauč, ale pronajmout si můžete klidně celý dům.

Klepněte pro větší obrázek
Airbnb

Ani v případě hotelů se však nemusíte omezit pouze na tradiční bookování. Služba Priceline umožňuje zadat svoji vlastní cenu a počkat, zda se některý z vyhovujících hotelů ozve s nabídkou. Stojí tedy na jednoduchém principu, kdy se provozovatelé hotelů snaží zaplnit nevyužitou kapacitu pokojů, ač za nižší ceny.

A nakonec nesmí chybět ani srovnávač cen hotelů. Tím je například HotelsCombined, který data čerpá z velkých webů jako je booking.com nebo getaroom.com. Je to tedy vyhledávač postavený nad vyhledávači.

Služby na webu:

Témata článku: Web, Nejlepší programy, Tipy, Airbnb, Skyscanner, Přepravní společnost, CES, Jak, Životní náklad, Odlišný způsob, Sdílená jízda, Velký web, Pro, Letenka, Couch, Travel, Zahradník, Nejlepší web, APL, Geta, Booking, Zájezd, Nejlepší, Lev, Nejznámější projekt