Koronavirus | USA | COVID-19

Jak koronavir řádí v USA: Podívejte se na novou interaktivní mapu

Prakticky hned po vypuknutí pandemie onemocnění COVID-19 se stala jedním z osvědčených zdrojů internetová mapa univerzity Johnse Hopkinse. V jejím rámci lze sledovat aktuální situaci prakticky ve všech zemích světa. K dispozici jsou průběžně aktualizované údaje o počtu nakažených, mrtvých a vyléčených pacientů.

Aktuálním epicentrem pandemie jsou nesporně Spojené státy, kde počet potvrzených nákaz překročil hranici půl milionu. Univerzita Johnse Hopkinse reagovala na tuto situaci a v pondělí spustila novou samostatnou sekci, věnovanou území USA. V jejím rámci lze sledovat situaci až na úroveň jednotlivých krajů.

USA v boji s koronavirem

Pomocí rozbalovacích nabídek v pravé horní části okna lze zobrazovat stav v jednotlivých státech a krajích. Pro každý je k dispozici údaj o počtu mrtvých a vyléčených a dále grafy, znázorňující nárůst počtu nakažených a úmrtí v průběhu času.

V mapách lze přepínat mezi několika pohledy: dle celkového počtu potvrzených nákaz, poměru nakažených vůči počtu obyvatel, podle počtu úmrtí, případně dle smrtnosti v daném státě nebo kraji.

Po klepnutí na konkrétní region se otevře plovoucí nabídka s podrobnou infografikou. Ta obsahuje údaje o počtu lůžek na jednotkách intenzivní péče, celkovém počtu míst v nemocnicích a další informace. Součástí jsou také data o populaci – grafy rozdělení dle rasy a etnika, údaje o celkovém počtu obyvatel a seniorů starších 65 let.

Další vylepšení pandemické mapy

Kromě nového samostatného panelu pro Spojené státy oznámila univerzita Johnse Hopkinse další vylepšení v globální verzi. V interaktivní mapě se nyní zobrazují počty testů, míra hospitalizace a křivka nárůstu případů v USA.

„Cílem je zpřístupnit tato data co nejširší veřejnosti“ uvedla univerzita v tiskové zprávě. První verze mapy byla spuštěna v lednu a velice záhy si získala značnou popularitu. Používají ji nejen laici, ale i odborné instituce a výzkumníci v oblasti veřejného zdraví z celého světa.

Podle nedávné zprávy Nature Index byl web vytvořen studentem postgraduálního studia během několika hodin od původního nápadu. Nyní zaznamenává více než miliardu přístupů v průběhu jednoho dne.

Koronavirus online

Váš názor Další článek: Elon Musk objasnil, k čemu je v Modelu 3 kamera snímající interiér vozu

Témata článku: Koronavirus, USA, Mapy, COVID-19, Mapa, Johns Hopkins, Interaktivní mapa, Univerzita, Graf, Vyléčený pacient, Pandemie, Celkový počet


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 72

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 151

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 102


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize