Jak jsou na tom MP3many?

Aktuální přehled osobních MP3 přehrávačů, včetně těch, které se chystají na náš trh.
Digitální formát MP3 zašel opravdu až tak daleko, že po masovém rozšíření na Internetu, přichází nová generace přehrávání pomocí hardwarového, přenosného mp3 přehrávače.

Na trhu existuje již spousta přenosných mp3 přehrávačů, ale nejvíce se uchytily ty přehrávače, které vyrábějí a distribuují renomované firmy, mezi které patří Diamond Multimedia, Creative Labs. a spousty další. Začátkem roku, se také do ČR začaly dovážet některé mp3many a to především Diamond RIO, který si na českém trhu zprvu nestál moc dobře kvůli své dosti vysoké ceně, ale během času se cena hodně snížila a v dnešní době je přijatelná.Mezi ty nejprodávanější a nejvíce rozšířené patří RIO, který distribuuje Diamond Multimedia (od roku 1999 již distribuován v ČR), dále velmi diskutovaný NOMAD od Creative Labs. (v brzké době se chystá distribuce v ČR) a další velmi rozšířený YEPP od Samsung, ale nesmíme také zapomenout na MPMAN od Seahanu.

Diamond RIO
Diamond RIO - je prvotním mp3 přenosným přehrávačem, který si již vybudoval určité postavení na trhu. Základní verze existuje s 32 MB/ 64 MB, nová rozšířená verze RIO SE existuje již ve verzi 96 MB. Mezi základní rysy patří: 64 MB základní paměť, rozšířitelná na 96 MB, velikost akorát do dlaně na jednodušší přenos, CD sampler a další.

RIO bohužel nemá v sobě zabudovaný FM tuner, což je docela škoda. Celé balení obsahuje : RIO, špuntová sluchátka, propojovací-průchozí kabel na LPT (takže se nemusíte bát, že by jste nemohli tisknout) a dvě CD se softwarem a MP3, jedno CD obsahuje RIO MANAGER ve verzi pro Windows 9x a druhé CD MUSIC MATCH verze 2.5 a spousty MP3. Pro vlastníky a příznivce RIO byl vytvořen server http://rioport.com, kde naleznete spousty informací přímo o RIO, ale i velké spousty MP3 hudby volně ke stažení. Cena v ČR je něco kolem 3 800 Kč (bez DPH).

Internet: www.diamondmm.cz

Creative Labs Nomad
Nomad Creative Labs – v dnešní době velký konkurent pro RIO. Proslýchá se, že v brzké době bude také distribuován v ČR za velmi výhodných cenových podmínek. Oproti RIO má spousty vylepšení a novinek, mezi které patří hlavně zabudovaný FM tuner a hlasové nahrávání (což nahrazuje klasický diktafon). Tento mp3man se dá srovnat s klasickým walkmanem s tím rozdílem, že Nomad má opravdu spoustu věcí navíc. Základní verze obsahuje 64 MB paměti, což odpovídá přehrání 2 hodin hudby s možností rozšíření.

Firma Creative Labs. nenechává nic náhodě a registrovala si doménu nomadworld.com, což je velmi příznačné. Dá se říci, že tento model od Creative Labs patří mezi ty nejlepší ve své kategorii zejména díky svému vybavení a schopnostem. Cena se v USA pohybuje něco pod $200. Doufejme, že v ČR se objeví co nejdříve.

Internet: www.nomadworld.com

YEPP Samsung
YEPP Samsung – další z mp3manů, který distribuuje dosti známý výrobce elektroniky Samsung. Yepp se na trhu také velmi prosadil.

Yepp je prodáván ve více modelech podle svých funkcí a možností. Základní obsahuje 32 MB paměti, digitální nahrávání a další běžné funkce. Řadově nejvyšší model obsahuje 64 MB paměti, digitální nahrávaní zvuku a FM tuner, což je velmi praktické. Nyní se dá pořídit za necelých $200, což je docela přijatelné.

Internet: http://yepp.co.kr

MPMan Seahan
MPMan Seahan – také patří mezi první přenosné mp3 přehrávače, které jsou na trhu. Výrobce tohoto přehrávače i dosti známý v ČR, takže není nutné ho nějak zvláště představovat. MPMan je představen ve více verzích a další 3 s velkým vylepšením se teprve chystají. Nynější verze obsahuje 32 MB / 64 MB paměti. Ve funkcí se od RIO moc neliší.

Cena se pohybuje podobně jako u ostatních mp3-manů něco kolem $200. V ČR se jeho distribuce zatím neobjevila.

Internet: www.mpman.com

Váš názor Další článek: Přehrávání zvukových CD se nedaří

Témata článku: Internet, Hudba, filmy, seriály, MP3, Brzká doba, Nejprodávanější model, Diamond, Celé balení, Jak, Sluchátka Samsung, Diktafony, Základní model, Rio, Nejlepší sluchátka, Tunery, Základní verze, Nomad, Renomovaný výrobce, FM Tuner, Sampler, Match, Praktická elektronika 2016, Špuntová sluchátka, Brzké rozšíření, Praktická elektronika, WalkmanNabíjecí „baterky“: Jak pečovat o akumulátory, aby dlouho vydržely

Nabíjecí „baterky“: Jak pečovat o akumulátory, aby dlouho vydržely

Telefon, chytré hodinky, notebook a třeba i akční kamera. To jsou všechno přístroje obsahující akumulátory, o které je potřeba se alespoň trochu starat.

Jakub Michlovský
AkumulátoryTipy
Jak zrušit Facebook: Když chcete smazat účet, nestačí ho jen deaktivovat

Jak zrušit Facebook: Když chcete smazat účet, nestačí ho jen deaktivovat

** Z Facebooku můžete zmizet dvěma způsoby. Buď dočasně, nebo natrvalo ** Nashromážděná data si můžete stáhnout ** Když účet smažete, nemůžete si už založit nový

David Polesný
SoukromíFacebookSociální sítěWeb