Prohlížeče | Vivaldi | Razer

Jak jsme bez toho mohli žít? Prohlížeč Vivaldi mění podsvícení periferií podle barev webu

V segmentu webových prohlížečů sice existuje široká konkurence, nicméně je obtížné najít nějaký, který se výrazně odlišuje. Vývojáři aplikace Vivaldi nyní přišli se vskutku netradiční novinkou v podobě synchronizace podsvětlení hardwaru Razer Chroma s barvami webových stránek.

Kromě obvyklé várky oprav a vylepšení přináší Vivaldi ve verzi 2.5 jako jednu z novinek dynamickou synchronizaci s periferiemi Razer Chroma. Ty jsou vybaveny barevným podsvětlením, které prohlížeč dokáže měnit podle barev právě otevřené webové stránky. Například Facebook přepne osvětlení klávesnice s podporou technologie Chroma na modrou, zatímco YouTube ho změní na červenou.

To muselo dát příšernou práci...

Automatická změna barvy podsvětlení je ve výchozím stavu neaktivní. Uživatelé si mohou efekty zapnout po stažení nejnovější verze Vivaldi v nastavení v sekci Témata. Zde je nutné aktivovat zaškrtávací políčko Povolit integraci Razer Chroma a vybrat, která zařízení se mají synchronizovat.

Ze zkušeností uživatelů, kteří již měli možnost novinku vyzkoušet, vyplývá, že nejčastěji je podsvětlení hardwaru při prohlížení webu bílé. Přesto hodnotí novou funkci jako docela zajímavou „vychytávku“, rozšiřující schopnosti hardwarové řady Chroma.

„Tato jedinečná integrace s hardwarem Razer Chroma přidává k procházení stránek další rozměr,“ tvrdí generální ředitel Vivaldi Jon von Tetzchner. „Razer Chroma respektuje herní styl uživatele a jedinečné vyjádření individuality, a to je přirozené i pro Vivaldi.“

Nejen změna barev

I když to působí neobvykle, nejedná se o první integraci synchronizace barev spojenou s prohlížečem Vivaldi. V roce 2016 jeho autoři oznámili partnerství s Philipsem, které přineslo možnost měnit barvu žárovek Hue na základě jakékoli navštívené webové stránky.

Schopnost změny podsvícení klávesnice samozřejmě není jedinou novinkou. Vivaldi v poslední verzi 2.5 nabízí například možnost změny velikosti ikon rychlých voleb (Speed Dials) a nové způsoby práce s více kartami. Skupiny karet je nyní možné stohovat, zavřít, přesunout, znovu načíst nebo uložit do oblíbených.

Pokud si chcete výše zmíněné novinky vyzkoušet na vlastní oči, stáhněte si Vivaldi 2.5 z oficiálních stránek. Prohlížeč je k dispozici nejen pro Windows, ale i Mac a Linux, nicméně změna barev podsvícení funguje pouze pod Windows verze 7 a vyšší.

Diskuze (18) Další článek: Tři největší technologické pecky, které Google ještě letos pustí mezi lidi

Témata článku: Windows, Prohlížeče, YouTube, Facebook, Vivaldi, Příslušenství, Philips, Razer, Změna barev, Bar, Mac a Linux, Synchronizace, Prohlížeč, Razer Chroma, Periferie, Chroma, Podsvícení, Prohlížeč Vivaldi, Novinka, Hue, Barva


Určitě si přečtěte

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 122

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11