Jak instalovat požadované soubory přímo z .CAB souborů?

Znáte jméno souboru, neznáte cabinet; znáte cabinet, nevíte, co obsahuje... aneb jak si pomoci při reinstalování zejména ovladačů, systémových souborů, knihoven ve Windows 98?
Při práci s Windows 98 je občas potřebné reinstalovat nebo nainstalovat některé soubory, které se nalézají v kabinetech (.CAB soubory) v instalačním adresáři Windows 98. Přitom jediné, co znáte, je jméno souboru, který potřebujete reinstalovat, ne již v kterém .CAB souboru se nalézá.

Existuje několik poměrně příjemných řešení:

  • použijte WinZip 7.0 (i betaverzi). Tento program, který lze zdarma stáhnout z webu, umí extrahovat data z .CAB souborů úplně stejným způsobem, jako kdyby se jednalo o .ZIP soubory. To je určitě nejsnazší případ, když přesně víte, který soubor máte extrahovat; musíte ovšem prohledat (otevřít) .CAB soubory, abyste zjistili, kde se hledaný soubor nalézá.
  • Spusťte program System File Checker. Je to snadné – použijte příkaz SFC z příkazové řádky, tj. Start-Spustit, a do řádku napište SFC. V tomto programu pak buď můžete zvolit „pro jistotu“ první volbu, Zkontrolovat změněné soubory a nechat jej, aby prošel celou instalaci Windows 98 a zjistil, který soubor chybí či s ním je nějaký problém (tento soubor pak program sám vyhledá v instalaci a umožní jej reinstalovat), nebo zadejte druhou volbu, Z instalační diskety extrahovat jeden soubor, do pole zadejte jméno tohoto souboru a v dalším dialogu zadejte do řádku Obnovit z: adresu, kde je instalace Windows 98 (je-li to z CD-ROM, pak zřejme E:/win98), do řádku Uložit soubor do: by pak mělo být jeho správné umístění na disku.
  • Pokud máte tolik v oblibě DOS, můžete z příkazové řádky spustit příkaz Extract s přepínačem /A, a pak soubor nakopírovat tam, kam jej potřebujete umístit.
  • Existuje ještě ještě zajímavá metoda, jak zjistit, ve kterém .CAB souboru se nalézá soubor, který chcete extrahovat (nemusí se totiž jednat jen o systémový soubor – a jiné vám příkaz SFC neobnoví. Zadejte běžný příkaz Najít (Start-Najít-Soubory či složky), zadejte hledání v .CAB souborech na disku či adresáři, kde je instalace Windows 98 a do pole Obsahuje text: zadejte jméno hledaného souboru. Vyhledávání nalezne (dle našich zkušeností celkem neomylně) správný .CAB soubor.
Váš názor Další článek: Chyba v Accessu opravena, stáhněte si opravu!

Témata článku: Windows, Soubor, Winzip, Správné umístění, Cab, Prim, INS, SFC, Jak


Určitě si přečtěte

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 44

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 33

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5