Jak hrát na macOS: M1 má výkonu na hraní dost, ale ke hrám se musí oklikou

Jak hrát na macOS: M1 má výkonu na hraní dost, ale ke hrám se musí oklikou

Čip Apple M1 má dostatek výkonu na hraní her, často i těch, které existují jen ve verzi pro Windows. Poradíme, jak nainstalovat nástroj Crossover a jak v něm instalovat hry pro Windows ze Steamu.

S příchodem nových počítačů Applu s vlastním čipsetem M1 se stalo aktuálním tématem hraní na Macích. Mnohem větší skupina applistů se dostala k hardwaru, který umožňuje spustit hry, které jim byly doposud zapovězeny. Většina uživatelů totiž pracovala na strojích s integrovanými grafikami od Intelu, kde byl výběr titulů omezen jen na ty starší. Nyní je však možné i na pasivním MacBooku Air velmi pohodlně hrát náročnější tituly, a to i s grafickým nastavením alespoň na střední detaily.

Avšak pozor: stále platí, že pro macOS vzniká řádově méně her a často je tedy nutné experimentovat s emulací, která umožní spuštění aplikací pro Windows pod macOS.

Nativní hry a Steam

O herním potenciálu nového čipu Apple M1 nás při testování přesvědčila dvojice nových notebooků MacBook Air a MacBook Pro. Zatím jedinou nativní hrou pro tento čip v době testování byl World of Warcraft, který bez problému fungoval na vyšší grafické nastavení při 60 fps i s vysokým rozlišením Retina displeje.

3883b9e5-00e6-4241-995c-b387eb970a38 
Nový MacBook s čipem M1

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně

Určitě si přečtěte

Články odjinud