Jak funguje webový Popcorn Time? Naprogramujeme si ho

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 20

Názory k článku

avatar
26. 10. 2015 12:17

Píšete že není potřeba speciální software a spokojí se to s prohlížečem s podporou HTML5 .. ale to neni pravda ! ... nutíá vás to nainstalovat nějakej HOLA Player

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
25. 10. 2015 08:02

Přijde mi hlavně zvláštní, že v článku nezaznělo, že je popcorntime (klient) od pátku vypnut (a ne kvůli výpadku YTS).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
25. 10. 2015 07:43

nechapem to premostenie od "jednoduchsieho prehravania torrentov priamo cez web" k "programovaniu nerd aplikacie"

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
25. 10. 2015 02:31

🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
Reakce na: WebRTC + BitTorrrent = WebTorrent
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
0.
Podle mě jde totálně poznat, že to píše někdo, kdo tomu prd rozumí, já tomu sice taky prd rozumím, ale ten prd u mě nejspíš není tak velkej jak u pana Čížka.
1.
I u torrentů obecně musí být nějaký zprostředkovatel, buď to jsou torrent trackery nebo páteřní torrentová síť ip adres, na které se klient přihlašuje když chce hledat klienty přes DHT. (Pokud by tomu tak nebylo, klienti (ve smyslu lidé) by si museli mezi sebou vyměňovat ip adresy, na které se mají připojit, když chcou stáhnout určitý torrent, nebo minimálně odkaz na nějakého klienta, který by fungoval jako sprostředkovatel do sítě bittorentu, ale to se prakticky nepozužívá, navíc to druhé by bylo vlastně něco na principu páteřní sítě)
2.
"přenese i veškerou zodpovědnost na koncového uživatele, který už nebude výhradně pasivním divákem, ale i aktivním prvkem P2P sítě, a může tedy licencované dílo ilegálně šířit dál"
Koncový uživatel nemusí posílat ani jeden B když nechce, ani při stahování! A platí to i při stahování čistě ve webovém prohlížeči pomocí WebRTC nebo ve Firefoxu pomocí TCPSocket:
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/TCPSocket...
3.
Jestli to: "Chrome" je narážka, že WebRTC Firefox neumí a proto to ve Firefoxu nejde, tak otázka funkčnosti WebTorrent je jednak proces stahování (WebRTC) a proces přehrávání (Media Source extensions (MSE)).
Proces stahování problém nedělá, problém přehrávání Firefoxu asi dělá a nejspíš je potřeba nějaká optimalizace na to, protože Firefox má whitelist (media.mediasource.whitelist) a defaultně je povolený, takže např. na youtube defaultně MSE použít jde a funguje tam bez problému, na webtorrent.io ne, pokud se ale whitelist zakáže, "přehrávání" jde na webtorrent.io i ve Firefoxu, ale moc funkční tam teda není.
4.
"sám o sobě bude prakticky nezničitelný, data totiž bude do HTML5 přehrávače stahovat opravdu přímo z bittorrentové sítě."
Jednak viz bod 1 a jednak viz tento obrázek:
https://github.com/feross/webtorrent/raw/mas... ...
(zdroj https://github.com/feross/webtorrent... )
To mi teda moc nepřijde, že to stahuje z bittorrentové sítě. Zkusil jsem teda stáhnou v prohlížeči a v utorrentu ten testovací torrent a swarmy byly jiné.Každopádně díky za upozornění na WebTorrent, netušil jsem, že existuje, sice javascript neumím, ale zkusím přijít na to jak to funguje a jestli to k něčemu je dobré, předběžně si myslím, že ano, hlavně aby to umělo i ipv6(teredo) a DHT.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
25. 10. 2015 01:36

Už kolem roku 2005 jsem v praxi viděl P2P flash videa.
Nevím jak starý je http://acestream.org/... http://info.acestream.org/... - to je VLC s integrovaným bittorent klientem. Také existuje možnost přehrávat torrent videa přímo v prohlížeči přes zásuvný modul. To webRTC a jiné HTML5 technologie pomlaičku nahrazují flash. Ale na starých PC mi flash jede často líp. A na videa asi bude pořád ještě nějaký čas lepší VLC než webbrowser :)
Dneska jsem zkoušel XMPP v thunderbirdu a neumí to asi OTR. Takže byť nejsem odpůrce integrace různých funkcí do jednoho celku občas používám nástroje určené pouze k původnímu účelu a funkce které jsou navíc přibaleny k jinému programu pořád funkcionalitou někdy nestačí :)Byl jsem měsíc bez PC a internetu a elektřiny takže jsem filmy ani nic takového nestahoval. Ale jináč používám uloz.to (free) a VLC :) Ale tak já i teď píšu na PC který jsem kdysi koupil za 500 Kč a na 15" CRT monitoru který jsem jako mladý dostal od dědy (možná že tehdá stál hodně, ale byl už z bazaru) :)
Používal jsem ivio.cz když jsem chtěl vypínat zvuk u reklam a podívat se na reklamy a mít dobrý pocit že koukám na to co si přejí vlastníci duchopráv.
Ale s láskou vzpomínám na chat v programu StrongDC a segmentové stahování torrentů :) Jen ty huby mohli být propojené mezi sebou.. to tehdá dotáhlé úplně nebylo :)Jinak když mám obsah který mám obavu že někdo bude chtít mazat, tak se vyplatí hromadný upload (český multiload.cz už moc nefunguje) a zároveň rhash.exe -a -m --torrent
Jen škoda že se nepoužívají víc metalinky :) https://en.wikipedia.org/wiki/Metalink...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
25. 10. 2015 01:01

Super článek. Více takových a hned se Živě.cz zvedne úroveň.
Jako díky jsem vypnul AdBl0ck a klikl na pár reklam. Dobrou práci umím odměnit.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (13)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor