Tipy

Jak efektivně naplánovat dovolenou pro více lidí: tipy, jak vypořádat hromadnou domluvu přes internet

Složitost plánování dovolené roste přímo úměrně s počtem zúčastněných. Poradíme, jak takovou akci zorganizovat co nejlépe a nejefektivněji.

Už si ani nepamatujeme, jak bylo v době předinternetové složité naplánovat třeba dovolenou: domlouvání osobně, telegramy či přes telefon, cesta více méně do neznáma. Současné moderní technologie vám usnadní řadu starostí a přesně víte, do čeho jdete. A právě moderní technologie a služby dokáží usnadnit i organizaci.

Hromadným e-mailem to pouze začne

V internetových počátcích byl hlavním komunikačním prostředkem e-mail, který má dodnes své kouzlo: můžete současně psát několika (desítkám) lidí, společně diskutovat, vzájemně si odpovídat. Navíc vidíte vlákno historie, vše lze dohledat, a co je zdaleka nejdůležitější, e-mail má dnes opravdu každý.

Tím ale pozitiva končí. Možná to znáte – hromadné e-maily mají tendenci zvrhnout se ve zcela jiné téma a váš zásadní úvodní dotaz na termín zůstane z velké části nezodpovězen. Ti, kdo se k e-mailu dostanou jen jednou za několik dnů, se budou prodírat nesmyslnou spoustou často zbytných informací. A vy jakožto organizátor budete horko těžko přepisovat všechny možnosti, abyste se dobrali výsledku.

Hromadný e-mail tedy ponechejme jako prostředek k „vykopnutí“ akce, na vše ostatní se hodí jiné nástroje. My se budeme držet základního pravidla: maximální jednoduchost, minimum registrací, které by uživatelé museli absolvovat, minimum složitých služeb, které by se museli učit. Ne každý účastník zájezdu si v moderních technologiích libuje.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Microsoft Office, Microsoft, Google, Internet, Facebook, WhatsApp, Tipy, Evropská unie, Články z Computeru, Excel, Viber, E-mail, OneNote, Uživatelé, Office, Odkaz, Week, Messenger, Location, Dovolená, Full name, Google Docs, Yes, Titl, Soukromý


Určitě si přečtěte

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize