Tipy

Jak efektivně naplánovat dovolenou pro více lidí: tipy, jak vypořádat hromadnou domluvu přes internet

Složitost plánování dovolené roste přímo úměrně s počtem zúčastněných. Poradíme, jak takovou akci zorganizovat co nejlépe a nejefektivněji.

Už si ani nepamatujeme, jak bylo v době předinternetové složité naplánovat třeba dovolenou: domlouvání osobně, telegramy či přes telefon, cesta více méně do neznáma. Současné moderní technologie vám usnadní řadu starostí a přesně víte, do čeho jdete. A právě moderní technologie a služby dokáží usnadnit i organizaci.

Hromadným e-mailem to pouze začne

V internetových počátcích byl hlavním komunikačním prostředkem e-mail, který má dodnes své kouzlo: můžete současně psát několika (desítkám) lidí, společně diskutovat, vzájemně si odpovídat. Navíc vidíte vlákno historie, vše lze dohledat, a co je zdaleka nejdůležitější, e-mail má dnes opravdu každý.

Tím ale pozitiva končí. Možná to znáte – hromadné e-maily mají tendenci zvrhnout se ve zcela jiné téma a váš zásadní úvodní dotaz na termín zůstane z velké části nezodpovězen. Ti, kdo se k e-mailu dostanou jen jednou za několik dnů, se budou prodírat nesmyslnou spoustou často zbytných informací. A vy jakožto organizátor budete horko těžko přepisovat všechny možnosti, abyste se dobrali výsledku.

Hromadný e-mail tedy ponechejme jako prostředek k „vykopnutí“ akce, na vše ostatní se hodí jiné nástroje. My se budeme držet základního pravidla: maximální jednoduchost, minimum registrací, které by uživatelé museli absolvovat, minimum složitých služeb, které by se museli učit. Ne každý účastník zájezdu si v moderních technologiích libuje.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Microsoft, Google, Facebook, Internet, Microsoft Office, Články z Computeru, WhatsApp, Tipy, Evropská unie, Viber, Excel, OneNote, E-mail, Soukromý, Yes, Number, Dóm, Jak, Titl, Week, Office, Full name, Uživatelé, Messenger, OdkazRansomware eCh0raix šifruje síťová úložiště QNAP a Synology, v ohrožení je 250 tisíc NASů

Ransomware eCh0raix šifruje síťová úložiště QNAP a Synology, v ohrožení je 250 tisíc NASů

** Bezpečnostní experti varují před ransomwarem eCh0raix ** Umí útočit na NASy značek QNAP i Synology ** V ohrožení je čtvrt milionu zařízení

Karel Kilián
QNAPSynologyRansomware
Recenze monitoru AOC CU34G3S: Extrémní zahnutí a 165 Hz pro pohlcující herní zážitek

Recenze monitoru AOC CU34G3S: Extrémní zahnutí a 165 Hz pro pohlcující herní zážitek

** Výborný monitor pro denní kancelář a večerní hraní ** Většího zahnutí se bát nemusíte ** Nároční hráči se budou dívat nejspíš jinde

Tomáš Holčík
AOCMonitory
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy