Windows | Android | Mobilní aplikace

Jak dostat Android do Windows. Tady je 6 nejlepších emulátorů

  • Chcete na počítači spouštět aplikace a hry pro Android?
  • Nemusíte čekat na Windows 11 – nainstalujte si emulátor!
  • Vybrali jsme šest aplikací, jež můžete vyzkoušet

Jednou z novinek Windows 11 je spouštění aplikací pro Android. Pokud si něco takového chcete vyzkoušet hned, nemusíte instalovat betu W11, tato funkce ještě není implementována. Zkuste některý z šesti emulátorů Androidu, fungují pod Windows 10.

Emulátor je software, který napodobuje chování hardwarového zařízení – v tomto případě telefonu nebo tabletu s Androidem. V něm spouštěné aplikace tak fungují stejně nebo velmi podobně, jako by fungovaly na skutečném přístroji.

BlueStacks

Jedním z nejpopulárnějších emulátorů Androidu pro Windows a macOS je BlueStacks. Chlubí se především malou náročností na hardware, o polovinu rychlejším startem a o 50 % nižším obsazením operační paměti.

BlueStacks 
BlueStacks

Mezi nejoblíbenější funkce patří nástroj pro mapování kláves, který umožňuje vytvářet vlastní ovládací schémata. V jeho prostředí lze spouštět nejen běžné aplikace, ale i náročnější hry, byť pochopitelně některé se neobejdou bez dotykové obrazovky.

Instalační balíček je malý, během instalace však stáhne z internetu necelých 400 MB dalších dat. Za silnou stránku považujeme integrovaný Obchod Google Play, včetně podpory služeb Google. Emulátor se tak v mnoha směrech chová jako plnohodnotné zařízení s Androidem.

BlueStacks 
BlueStacks

Nechybí ani čeština, systém běží opravdu svižně, nicméně zásadní výtku máme ke skutečnosti, že BlueStacks staví na starém Androidu 7.1.1, tedy verzi z roku 2016. Kvůli tomu nelze instalovat a spouštět aplikace, vyžadující novější verzi.

Diskuze (18) Další článek: Tohle je Reevo. Futurističtější bike nenajdete. Má kola bez středů, zato se světly

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,