Jak donutit Internet Explorer, aby otevíral dokumenty Office v příslušné aplikaci

Internet Explorer obsahuje jednu užitečnou a současně obtěžující vlastnost, při otevření souboru Office jej otevře přímo v Exploreru. Máte tak přístup k souborům přímo, ale například tak nefunguje náhled před tiskem. Ukážeme, jak to zrušit.
Internet Explorer obsahuje jednu užitečnou a současně obtěžující vlastnost, při otevření souboru XLS nebo DOC jej otevře přímo v Exploreru. Máte tak přístup k souborům přímo, ale například tak nefunguje náhled před tiskem. Ukážeme, jak to zrušit.

Při otevírání dokumentů Internet Explorer obsahuje dva různé principy. Ten tradiční, kdy se při otevírání dokumentu zeptá, jestli jej má otevřít nebo uložit na disk a ten druhý, kdy dokumenty prostě rovnou otevře ve svém vlastním okně. Otevírání v okně prohlížeče se týká dokumentů vytvořených v aplikacích MS Office. Je to pochopitelně užitečné, protože nemáte na obrazovce mnoho aplikací, ale tento způsob neposkytuje možnosti plného programu. Často je tedy výhodnější si tato omezení vypnout.

V libovolné otevřené složce vyberte z nabídky Zobrazit položku Možnosti složky, zde přejděte na záložku Typy souborů. Najděte příslušné přípony dokumentů. Jde to pracně, ale musíte to udělat. Doporučuji hledat Dokument Microsoft Word (Microsoft Word Document), list aplikace Microsoft Excel (Microsoft Excel Worksheet), Prezentace Microsoft Powerpoint (Microsoft Powerpoint Presentation). Tyto vybrané typy označte a upravte. Smažte obsah položky pro typ MIME, nemá v ní být nic.

Pak již bude Internet Explorer spouštět příslušné aplikace a nebude obsah dokumentu zobrazovat ve svém okně.

Váš názor Další článek: Návrat hubeného muže

Témata článku: Internet Explorer, .doc, Dokument, Microsoft Excel, Office, Dok, Otevřené okno

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost