Jak dlouho budete na internetu vám bude VOLNÝ

Připojujete se k internetu stále přes dial-up? Vadí vám čekat na internet až do večera? Máte už plné zuby pomalého připojení přes GPRS a nebo prostě jen toužíte po levném a kvalitním ADSL? Pokud jste aspoň jednou odpověděli ano, pak pro vás možná bude zajímavá nová nabídka ADSL od VOLNÝ.

Co vám přinese ADSL?

ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) je technologie vysokorychlostních datových přenosů prostřednictvím pevné telefonní sítě. ADSL využívá stejného telefonního vedení jako hlasové hovory či dial-up. Rozdíl je v tom, že ADSL využívá vlastní vysokofrekvenční přenosový kanál a je od klasického hlasového kanálu tedy oddělena. To umožňuje zároveň telefonovat (případně být připojen přes dial-up, i když k tomu se po zkušenosti s ADSL asi už nebudete chtít vrátit) a zároveň být připojení k internetu přes ADSL. Technologie ADSL zároveň přináší velice rychlé odezvy (nízký ping), což vám otevře brány světa on-line hraní a IP telefonie.

Rychlost odezvy je velmi často silně podceňovaná. Řada poskytovatelů alternativního připojení k internetu vyzdvihuje zejména přenosové rychlosti. Jenže k čemu vám je vysoká přenosová rychlost, když na to, aby se vám požadovaná stránka začala vůbec načítat, čekáte třeba půl sekundy? S ADSL máte při rychlosti 512 kbps tou dobou staženo již 30 kB dat! U stahování velkých souborů se to tolik neprojeví, ale při surfování po internetu, hraní a telefonování pomocí VoIP aplikací pocítíte poměrně zásadní rozdíl!

ADSL versus dial-up

Pojďme se nejprve podívat na některé zásadní rozdíly mezi ADSL a připojením přes dial-up. Po technické stránce je maximální rychlost stahování dat u dial-upu 56,6 kbps, u VOLNÝ ADSL je to 512 kbps, tedy devětkrát více. V případě odesílání dat je to pak 33,6 kbps na straně dial-upu a 128 kbps na straně ADSL, tedy téměř čtyřikrát více. To vede i k velice zajímavým závěrům, co se objemu stažených či odeslaných dat týče.

  Dial-up* ADSL*
Downlink 56,6 kb/s 512 kb/s
Uplink 33,6 kb/s 128 kb/s
Maximální počet dat stažených za hodinu 25,47 MB 230,4 MB
Maximální počet odeslaných dat za hodinu 15,12 MB 57,6 MB

*jedná se o maximální teoreticky dosažitelné hodnoty, skutečné hodnoty mohou být nižší

Zajímavá však u ADSL není pouze rychlost, nýbrž také cena. ADSL bylo zpočátku relativně drahé. To už ale dávno není pravda. VOLNÝ přináší ve své kategorii nejlevnější ADSL na trhu. Cena ADSL je přitom dokonce nižší než u dial-upu. Jak jste zjistili v tabulce výše, tak stažení jednoho gigabajtu dat přes dial-up by trvalo při maximální teoreticky dosažitelné rychlosti přibližně 40 hodin. Přibližnou cenu za 10 hodin připojení k internetu ve špičce a mimo špičku uvádíme v tabulce níže. Sami si můžete snadno spočítat, že pokud byste chtěli stáhnout 1 GB dat, vyjde vás ADSL výrazně levněji (v případě, že surfujete i ve špičce) a nebo prostě levněji (i za předpokladu, že byste surfovali pouze a jen mimo špičku).

  Český Telecom – Telefon 70 Home Mini + ADSL VOLNÝ 1 GB
Měsíční paušál (volání) 338,86 Kč 215,33 Kč
Měsíční paušál (internet) 0 Kč 713 Kč
10 hodin připojení k internetu ve špičce cca 608 Kč 0 Kč
10 hodin připojení k internetu mimo špičku cca 207 Kč 0 Kč
Stažení dalších 3 GB Cena za 120 hodin připojení k internetu 237 Kč

Všechny ceny jsou uvedeny včetně 19% DPH

VOLNÝ ADSL – budeme vás rozmazlovat

VOLNÝ ke svému ADSL nabízí řadu doplňkových služeb. První věcí, která vás asi napadla, je, jak se dozvíte, kolik dat jste již ze svého limitu přenesli. VOLNÝ vám tuto informaci dává zdarma k dispozici na adrese http://adsl.volny.cz/adsl-statistiky/, kde si v přehledné aplikaci můžete kdykoliv zobrazit, kolik megabajtů máte ještě předplaceno.

Klepněte pro větší obrázek

Ke svému VOLNÝ ADSL (u variant s agregací 1:50) také získáte zdarma e-mailovou schránku na portále VOLNÝ s kapacitou 60 MB, datovou úschovnu s kapacitou 50 MB, prostor pro vaše fotografie či videa z dovolené o velikosti 40 MB spolu s VOLNÝ album - přehlednou aplikací pro jejich správu a publikování na webu, a konečně také prostor pro vaše webové stránky o velikosti 20 MB.

Vyberte si balíček podle svých potřeb

VOLNÝ si je dobře vědom, že různí uživatelé mají různé potřeby. Proto se snaží vyjít vstříc všem skupinám zákazníků. K dispozici jsou přitom (při rychlosti 512/128 kbps) tři základní balíčky. Balíček s 1 GB dat, který plně postačí těm, kteří chtějí jen levnější a rychlejší alternativu ke svému dial-upu nebo GPRS. Balíček s 3 GB dat pro náročné uživatele, kteří si rádi dopřejí stahování objemnějších souborů, videí a obrázků a konečně variantu bez limitů, která je vhodná zejména pro příznivce internetových rádií a všechny ty, kteří si rádi užívají multimediálních možností, které internet nabízí. U balíčků s měsíčním limitem dat si je samozřejmě možné v případě potřeby další data dokoupit. Nemusíte se tak bát, že pokud se necháte při využívání vysokorychlostního internetu unést jeho možnostmi, že byste ke konci měsíce zůstali bez připojení k internetu.

Jako třešničku na dortu si pak pro vás VOLNÝ připravil aktivaci ADSL zcela zdarma a vánoční dárky k tomu. Samoinstalační balíček s ADSL modemem navíc pořídíte již za velmi příjemných 1903 Kč včetně 19% DPH.

  VOLNÝ ADSL 512/128 1 GB VOLNÝ ADSL 512/128 3 GB VOLNÝ ADSL 512/128 bez limitu
Aktivace Zdarma* Zdarma* Zdarma*
Měsíční paušál 713 Kč 808 Kč 1 248 Kč
Datový limit 1 GB 3 GB -
Cena za další 3 GB 236 Kč 236 Kč Zdarma
VOLNÝ mail 60MB Zdarma Zdarma Zdarma
VOLNÝ album 40MB Zdarma Zdarma Zdarma
VOLNÝ web hosting Zdarma Zdarma Zdarma
20 MB

*akční nabídka platí při podepsání smlouvy minimálně na 12 měsíců (platí do 31. 12. 2004)
Všechny ceny jsou uvedeny včetně 19% DPH. Výše uvedené tarify používají agregaci 1:50.

Jaká je nabídka od VOLNÝ?

VOLNÝ přichází s nabídkou ADSL, která oslovuje všechny typy zákazníků, a to jak velice příznivou cenu, které bez diskuse patří mezi nejnižší na trhu, tak kvalitou a službami s přidanou hodnotou. U nejnižší varianty je tato cena navíc nižší než u dial-upu a GPRS, tak proč nadále používat pomalé připojení, když za stejnou cenu můžete mít ADSL s vysokou rychlostí, krátkou odezvou a možnostmi, které vám dial-up ani GPRS z technických důvodů prostě nabídnout nemůže.

Více na http://adsl.volny.cz

Diskuze (51) Další článek: Téma týdne: Jak na vánoční pohlednici v Photoshopu?

Témata článku: Internet, Zajímavý dárek, Zajímavý závěr, Maximální hodnota, Home Mini, ADSL, Multimediální možnost, Maximální rychlost, Subscriber, Maximální cena, Up


Určitě si přečtěte

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 110

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 63

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 21Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů