Jak dále tisknout s HP

Mezi novinky, které přijdou na náš trh, patří barevné inkoustové tiskárny HP DeskJet 695C, HP DeskJet 880C, a řada laserových tiskáren HP LaserJet 2100 Series.
Společnost Hewlett-Packard je sice počítačovou firmou, u nás i ve světě je ale rovněž známa jako velký výrobce tiskáren, skenerů a ostatních periferií, které jí tvoří téměř polovinu obratu, a u nás má s nějakými 90 % podílu na trhu naprosto dominantní postavení. Mezi novinky, které přijdou na náš trh, patří barevné inkoustové tiskárny HP DeskJet 695C, HP DeskJet 880C, a řada laserových tiskáren HP LaserJet 2100 Series.

Zajímavou je např. tiskárna DJ 880C, která umožňuje tisk náhledů (umí zmenšit více stran na jednu plochu A4), tisk plakátů, a díky technologii HP PhotoREt II může začlenit do běžného dokumentu i fotografie.

Jako alternativu ke konkurenčním LED-tiskárnám dodává HP již od loňska modely 2500C a 2000C, které mají nižší tiskové náklady než je tomu u běžné inkoustové tiskárny, např. než u HP 690C.

Lepší barevné podání a vyšší rychlost
Mezi vlastnosti drtivé většiny inkoustových tiskáren Hewlett-Packard patří technologie HP PhotoREt II, která umožňuje odměřovat množství barvy na každý tiskový bod. Díky této technologii lze na jednom tiskovém bodu vytvořit až 30x více barev, tj. zhruba 250 barev na bod. Tím lze dosáhnout daleko lepšího barevného podání a vytvoření mnohem vyššího množství polotónů. Společnost Hewlett-Packard tedy nevidí velký přínos v pouhém zvyšování počtu bodů na palec, které je zatíženo nepřesnostmi soutisku, a to jak kvůli mechanickým vlivům, tak i kvůli proudění vzduchu, které může mikroskopické kapičky barvy vychýlit stranou. Zvyšování počtu bodů na palec, které propagují ostatní výrobci, může navíc při tisku neúměrně zatěžovat počítač, který tiskovou úlohu zpracovává.

iMac se přihlásil
Neobvyklý úspěch počítačů Apple iMac probudil i staronového dodavatele tiskáren pro Macintosh – firmu Hewlett-Packard. Všechny tiskárny řady DJ 69x jsou připojitelné k počítačům Apple přes doplňkový iMac kit, který je však zapotřebí koupit zvlášť. Tiskárny DJ 880C a DJ 895Cxi jsou navíc vybaveny rozhraním USB, takže je lze připojit k Apple iMac přímo.

Wokna vedou i u HP
Samozřejmě, že primární platformou pro tiskárny HP jsou Windows. Pro tiskárny DJ 695C, DJ 710C, 720C, 880C, 895Cxi a DJ 1120C jsou k dispozici dokonce již ovladače i pro Windows NT 4.0 -- tlak trhu a přání zákazníků dokázaly zlomit marketingové ideje o segmentaci trhu, protože Windows NT již začínají částečně vytlačovat i "obyčejná" Windows, a až přijdou jediná Wokna 2000, nebude už vůbec o čem hovořit.

Laser kraluje
Novou laserovou tiskárnou je HP LaserJet 2100. Ta nahrazuje HP LaserJet 6P. Protože je určena pro pracovní skupiny, lze ji připojit k síti, a je také vybavena technologií HP JetSend pro řízení.

I tuto tiskárnu lze připojit k Apple iMac.

Podpora tisků JetCAPS
Technologie JetCAPS je určena na podporu tisků ze zvláštních aplikací. Primárně má totiž technologie HP JetCAPS pomoci těm uživatelům, kteří používají aplikace, jež nejsou v tiscích příliš silné. S výhodou ji mohou nasadit např. uživatelé grafických aplikací, jako např. SAP R/3, uživatelé platformy IBM AS/400, nebo tam, kde je více tiskáren v počítačových clusterech, a také v případech kde se tisknou složenky, čárové kódy, apod.

Technologie JetCAPS je k dispozici pro firmy, které neprodávají tiskárny od firmy Hewlett-Packard a skládá se ze softwaru, hardwaru a služeb.

Doporučují to 4 z 5 tajných policií
Nejde o počítač, ale o produkt HP CapShare, který umí zachytit fyzickou předlohu (naskenovat), uložit, a pak ji odeslat. Vejde se do něj až 50 stran A4, data lze prohlížet, přes infračervené nebo sériové rozhraní pak poslat do palmtopu, tiskárny, nebo po síti. Opravdu kapesní skener.

Toto zařízení se samozřejmě hodí pro více druhů uživatelů, například pro obchodní cestující. Doporučují je mj. také 4 z 5 tajných policií. Pracovníci naší BIS občas zapomínají počítače po hospodách v kufřících, proto asi BIS bude jednou z těch, které raději HP CapShare doporučovat nebudou.

Váš názor Další článek: Apple oznamuje rekordní zisk a první růst obratu za dlouhou dobu

Témata článku: Apple, Windows, Hewlett Packard (HP), Tiskárny inkoustové, HP Laserjet, Silný vliv, Ostatní výrobci, Tisk, Tiskárny k počítači, HP Deskjet, HP, Běžný set, Tiskárny HP


Určitě si přečtěte

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

Co pořídit k počítači: tipy na osvědčené klávesnice, sluchátka a další příslušenství

** Toto jsou tipy Živě.cz na příslušenství k počítači, se kterým neuděláte chybu ** Klávesnice, myši, tiskárny, sluchátka... ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 25

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

Moral machine: Už víme, zdali je lepší zabít psy, sebe nebo matky na přechodu

** Jak byste se sami vypořádali s tramavajovým dilematem? ** Vědci před lety spustili globální dotazník ** Nyní se pochlubili s výsledky

Jakub Čížek | 150

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

Apple ukázal novinky: iPad Pro má překonat notebooky a vrací se Mac mini!

** Apple v New Yorku představoval počítačové novinky ** iPad Pro prý zatočí s notebooky ** Dočkali jsme se také návratu Mac mini

Jakub Čížek | 81

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

Řidiče Tesly ukolébal autopilot, policisté ho zastavili až po 11 kilometrech

** Policisty poblíž San Franciska zaujala Tesla se spícím řidičem ** Donutili vozidlo zpomalit a následně probudili překvapeného řidiče ** Vozidlo podle dostupných informací jelo v režimu autopilota

Karel Kilián | 69Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů