Video | Autonomní vůz

Jak by měly reagovat autonomní vozy v krizové situaci? Zabít důchodce, či kočku?

Jak by měly reagovat autonomní vozy v krizové situaci? Zabít důchodce, či kočku?

Na autonomních vozidlech pracuje několik firem zároveň, stále ale nejsou součástí běžného provozu. V tomto je nejdále Tesla, která autopilot nabízí ve svých automobilech již dnes, nejedná se ale o kompletní autonomní řízení. S tím třeba koketuje Waymo od Alphabetu, stále ale i v rámci testovacích jízd sedí za volantem člověk.

Společně s laděním samotné jízdy ale přichází i morální dilemata – čí život je přednější, koho má auto obětovat či zachránit při případné nevyhnutelné srážce? Odpověď na tuto otázku není vůbec jednoduchá a možná řešení a další otázky jsme probírali v rámci Computer Stage na veletrhu Amper.

Časopis Computer

Časopis Computer je nejčtenější český magazín o počítačích, technologiích a Internetu. V každém vydání na 148 stranách přináší uživatelská a technologická témata, dva velké srovnávací testy, důkladné recenze nových produktů, tipy a triky pro snadnější používání počítače a další zajímavé i užitečné informace.

Aktuální číslo časopisu Computer

Jednotlivá čísla si můžete pohodlně koupit v iKiosku.

Diskuze (57) Další článek: Apple se omluvil za klávesnice u svých notebooků. Vadné jsou i u nejnovějších modelů

Témata článku: Video, Časopis Computer, Tesla Motors, síť, Alphabet, Autonomní vůz, Waymo, Computer Stage, Kočka, Autonomní vozidlo, Tesla, Amper, Důchodce, Jízda, Krizová situace


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu