Jak bude vypadat operační systém pro Pocket PC?

Na Internetu se objevily první snímky obrazovek nového systému pro Pocket PC. Pojďte se podívat, jak bude vypadat.
Nová nabídka Start se rozbaluje z levého horního rohu.Na WiredGuy se objevily první zkušenosti s novým operačním systémem pro Pocket PC, který má kódové označení Rapier. Z celého návrhu systému je jednoznačně vidět, že Microsoft se výrazně poučil z jednoduchosti Palm OS a celý systém razantně překopal. Pryč jsou 3D efekty s tlačítky, pryč je tradiční lišta s tlačítkem Start, menu je dole, prostě všechno je jinak.

Microsoft výrazně omezil nadbytečné prvky systému a opravdu vše výrazně zjednodušil. Pořád to jsou sice Windows, ale rozhodně je to méně zjevné. Navíc byl celý systém i výrazně urychlen, uvádí se zlepšení o 100 i více procent při spouštění aplikací a dramaticky zrychlené vyhledávání.

Lišta s tlačítkem Start se přesunula nahoru, kde je nyní ikonka Windows, název aktuální aplikace a čas. Po klepnutí na název aplikace se objeví klasická nabídka Start, zde ovšem otevíraná shora a obsahující také rychlý přístup k šesti naposledy spouštěným aplikacím. Tradiční nabídky programu jsou přesunuty na dolní okraj okna. Toto netradiční umístění je odůvodněno tím, že při ovládání počítače perem zakrýváte rukou plochu displeje, pokud vybíráte z horní lišty. Dole umístěné nabídky tak zajišťují dobrou viditelnost samotné plochy aplikace. Byly také opuštěny kaskádové nabídky – vše je jednoúrovňové. Upravilo se i ovládání systému, kde nyní vše funguje pouze na jedno stisknutí ukazovátka (dvojstisk byl opuštěn), kontextová nabídka jednotlivých položek se objeví, pokud podržíte stisknuté ukazovátko nad vybranou položkou.

Takto vypadá kalendář nyní. Připravovaný kalendář lépe využívá plochu displeje a odstraňuje redundantní informace

Zatímco současná Windows CE nechávají správu paměti na uživateli, který musí ručně uzavírat aplikace, nyní je to děláno automaticky. Nepoužívané aplikace v případě nutnosti uloží změny a samy se zavřou. Všechny položky mají v kontextovém menu možnost poslání přes IrDA.

Jednoznačně je nový systém pro Pocket PC výrazným a dobrým krokem vpřed. Microsoft se poučil, že implementovat vzhled Windows na jiné zařízení není jistou zárukou úspěchu. Nový Pocket PC slibuje lepší systém lépe využívající malý displej, lépe plnící funkci osobního asistenta a vůbec celkově pokrokovější řešení. Jestli to bude stačit na Palm, je otázkou. Ten jistě sám připravuje další vylepšení systému, nicméně nový Pocket PC je podle prvních postřehů pro Palm opravdu solidním konkurentem.

Diskuze (6) Další článek: Společnost EDS rozšiřuje alianci se Sun Microsystems

Témata článku: Microsoft, Windows, Opera, Nový objev, Solidní úspěch, Dobré ovládání, Levá ruka, Výpad, Horní lišta, První postřeh, Klasická nabídka, Tradiční prvek, Kontextová nabídka, Pocket


Určitě si přečtěte

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 23

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

** V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3 ** NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu ** V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Karel Kilián | 120

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch