Microsoft | Edge | macOS

Jablíčkáři už mohou vyzkoušet Edge na macOS. Microsoft vydal první betaverzi

Microsoft aktuálně vypustil k testování svůj prohlížeč Edge, tentokrát ale ne pro Windows, ale pro konkurenční macOS. Prohlížeč je, stejně jako na ostatních platformách, postavený na Chromiu a dodržuje zajetý vzhled.

Ještě před pár lety se jevilo jako nemožné, aby Microsoft vydal svůj prohlížeč i pro jiné platformy, než Windows. Internet Explorer se totiž stal úzce navázaný na systém, a tak by bylo i pro firmu obtížnější jej portovat na jiné platformy. Edge na tom byl podobně, byť firma vydala aplikace pro Android i iOS, každá si ale převzala vykreslovací jádro pro danou platformu. Zcela jiná situace ale nastala v momentě, kdy se v Microsoftu rozhodli, že přejdou na Chromium. Edge tak bude dostupný nejen na Windows 10, 8 a 7, ale i na macOS.

Klepněte pro větší obrázek 
Donedávna nemyslitelné se stalo skutečností – na macOS zamířil prohlížeč Edge.

Aaktuálně můžete stahovat Canary verzi, což je nejranější beta verze aktualizovaná denně. Je zároveň nejméně stabilní, proto není vhodná pro každodenní používání, hodit se tak bude třeba pro vývojáře na otestování kompatibility či na vyzkoušení nových funkcí. Brzy by měla následovat verze pro vývojáře a betaverze. Kdy se dočkáme plné verze zatím firma nespecifikovala.

Vzhledově i funkčně jinak prohlížeč dodržuje linku nastolenou z Windows, na první pohled jej tak nepoznáte. Samozřejmě nechybí ani nové Kolekce, které umožňují ukládat si webový obsah do skupin.

Jak vypadá nový Edge od Microsoftu?

Diskuze (21) Další článek: Kilogram má po více než sto letech jinou definici. Platino-iridiový válec jde do důchodu

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Prohlížeče, Internet, Edge, macOS, Internet Explorer, Betaverze, Android i IOS, Chrom, Platforma, Verze, Chromium, Prohlížeč, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony