ITIL V3 vzdělávání: Kam dál po Foundation?

V ČR již máme stovky, ne-li tisíce absolventů ITIL® Foundation školení. Kvalifikaci lze však dál efektivně zvyšovat odborně zaměřenými ITIL® kurzy.

Mnoho IT specialistů, zejména na pozicích manažerů služeb, provozních manažerů a vlastníků ITSM procesů, vyhledává další možnosti zvyšování své kvalifikace v oblasti řízení a správy IT služeb. Základní kvalifikací na úrovni ITIL® Foundation již v ČR disponuje poměrně rozsáhlá skupina IT odborníků, otázkou ale zůstává, jak si zvýšit kvalifikaci ve svém vlastním oboru.

Kvalifikační ITIL® V3 schéma umožňuje pokračování nadstavbovou úrovní ITIL® V3 Intermediate. Tato specializovaná úroveň umožňuje výběr ze 3-denních kurzů série Lifecycle, které přímo vycházejí ze známých publikací ITIL® V3 Best Practice, nebo nabízí výběr 4-denních tréninkových kurzů ze série Capability. Capability tréninky jsou více zaměřené na specifické oblasti řízení IT služeb a obsahují více praktických cvičení.

Akreditovaný poskytovatel ITIL® kurzů, společnost OMNICOM, s.r.o. v tomto pololetí připravila pro všechny držitele certifikátu ITIL® V3 Foundation následující akreditované ITIL® V3 Intermediate kurzy:

Klepněte pro větší obrázek

  • Kurz ITIL® V3 Service Transition Vás podrobně seznámí s procesy a principy přenosu služeb (ST) – Change, Release, Validation and Testing, Configuration, Request, Evaluating, Knowledge Management. Délka kurzu 3 + 1 den zkouška, 3 certifikační body.

Klepněte pro větší obrázek

  • Trénink ITIL® V3 Operational Support and Analysis Vás podrobně seznámí s procesy, funkcemi a principy provozu služeb (Service Operation) – Event, Incident, Problem, Request, Access /ServiceDesk, Technical, Operational and Application Management. Délka tréninku 4 + 1 den zkouška, 4 certifikační body.

Klepněte pro větší obrázek

  • Formou certifikačního tréninku ITIL® V3 Planning, Protection and Optimalizion Vás podrobně seznámíme s procesy návrhu, plánování a bezpečnosti (Service Design) – Capacity, Availability, Continuity,Security,Demand Management. Délka tréninku 4 + 1 den zkouška, 4 certifikační body. 

Klepněte pro větší obrázek

  • Kurz ITIL® V3 Service Design Vás podrobně seznámí s procesy a principy návrhu služeb – Service Level, Catalogue, Availability, Capacity, Security, Supplier, Continuity Management. Délka kurzu 3 + 1 den zkouška, 3 certifikační body.

Klepněte pro větší obrázek

  • Kurz ITIL® V3 Service Strategy Vás podrobně seznámí s procesy a principy strategie služeb – Portfolio, Demand a Financial Management. Délka kurzu 3 + 1 den zkouška, 3 certifikační body do kvalifikační schémy ITIL V3.  

Všechny kurzy vede český lektor s kvalifikací ITIL® Expert a dlouholetou konzultační praxí. V ceně všech školení je i písemný certifikační test EXIN.

Bližší informace o specializovaných kurzech ITIL® V3 Intermediate naleznete zde.

Společnost OMNICOM, s.r.o. nezapomněla ani na ty, kteří zatím nedisponují ITIL® V3 Foundation certifikací a připravila široké spektrum termínů veřejných ITIL® V3 Foundation kurzů s certifikací s místem konání Praha a Bratislava. Více se dozvíte zde.

 

Klepněte pro větší obrázekSpolečnost OMNICOM, s.r.o. je oficiálním EXIN akreditovaným poskytovatelem školení. Tyto kurzy splňují požadavky OGC a APM Group a jsou akreditované společností EXIN.

Další článek: Nový Thunderbird 3.1.8 přináší nadílku 57 oprav

Témata článku: Vzdělávání, IT, Apm, Kurs


Určitě si přečtěte

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

Lenovo přivezlo na IFA 2018 skutečné inovace. Tyto tři notebooky stojí za to

** Yoga C930 nabídne revoluční reproduktor v kloubu displeje ** Yoga Book C930 představuje zdařilý reparát podivného Yoga Booku ** ThinkPad X1 Extreme se může pochlubit extrémní výbavou v tenkém těle

Tomáš Holčík | 16

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 20

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 37

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

V doupěti hackerů na brněnské FIT: Ukázali nám útoky na Bluetooth i vlastní chytré krabičky

** Internet je plný malwaru, to už dnes ví každý ** Víte ale, že lze útočit třeba i na Bluetooth? ** Navštívil jsem hackery z brněnského FITu

Jakub Čížek | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku