ITIL V3 vzdělávání: Kam dál po Foundation?

V ČR již máme stovky, ne-li tisíce absolventů ITIL® Foundation školení. Kvalifikaci lze však dál efektivně zvyšovat odborně zaměřenými ITIL® kurzy.

Mnoho IT specialistů, zejména na pozicích manažerů služeb, provozních manažerů a vlastníků ITSM procesů, vyhledává další možnosti zvyšování své kvalifikace v oblasti řízení a správy IT služeb. Základní kvalifikací na úrovni ITIL® Foundation již v ČR disponuje poměrně rozsáhlá skupina IT odborníků, otázkou ale zůstává, jak si zvýšit kvalifikaci ve svém vlastním oboru.

Kvalifikační ITIL® V3 schéma umožňuje pokračování nadstavbovou úrovní ITIL® V3 Intermediate. Tato specializovaná úroveň umožňuje výběr ze 3-denních kurzů série Lifecycle, které přímo vycházejí ze známých publikací ITIL® V3 Best Practice, nebo nabízí výběr 4-denních tréninkových kurzů ze série Capability. Capability tréninky jsou více zaměřené na specifické oblasti řízení IT služeb a obsahují více praktických cvičení.

Akreditovaný poskytovatel ITIL® kurzů, společnost OMNICOM, s.r.o. v tomto pololetí připravila pro všechny držitele certifikátu ITIL® V3 Foundation následující akreditované ITIL® V3 Intermediate kurzy:

Klepněte pro větší obrázek

  • Kurz ITIL® V3 Service Transition Vás podrobně seznámí s procesy a principy přenosu služeb (ST) – Change, Release, Validation and Testing, Configuration, Request, Evaluating, Knowledge Management. Délka kurzu 3 + 1 den zkouška, 3 certifikační body.

Klepněte pro větší obrázek

  • Trénink ITIL® V3 Operational Support and Analysis Vás podrobně seznámí s procesy, funkcemi a principy provozu služeb (Service Operation) – Event, Incident, Problem, Request, Access /ServiceDesk, Technical, Operational and Application Management. Délka tréninku 4 + 1 den zkouška, 4 certifikační body.

Klepněte pro větší obrázek

  • Formou certifikačního tréninku ITIL® V3 Planning, Protection and Optimalizion Vás podrobně seznámíme s procesy návrhu, plánování a bezpečnosti (Service Design) – Capacity, Availability, Continuity,Security,Demand Management. Délka tréninku 4 + 1 den zkouška, 4 certifikační body. 

Klepněte pro větší obrázek

  • Kurz ITIL® V3 Service Design Vás podrobně seznámí s procesy a principy návrhu služeb – Service Level, Catalogue, Availability, Capacity, Security, Supplier, Continuity Management. Délka kurzu 3 + 1 den zkouška, 3 certifikační body.

Klepněte pro větší obrázek

  • Kurz ITIL® V3 Service Strategy Vás podrobně seznámí s procesy a principy strategie služeb – Portfolio, Demand a Financial Management. Délka kurzu 3 + 1 den zkouška, 3 certifikační body do kvalifikační schémy ITIL V3.  

Všechny kurzy vede český lektor s kvalifikací ITIL® Expert a dlouholetou konzultační praxí. V ceně všech školení je i písemný certifikační test EXIN.

Bližší informace o specializovaných kurzech ITIL® V3 Intermediate naleznete zde.

Společnost OMNICOM, s.r.o. nezapomněla ani na ty, kteří zatím nedisponují ITIL® V3 Foundation certifikací a připravila široké spektrum termínů veřejných ITIL® V3 Foundation kurzů s certifikací s místem konání Praha a Bratislava. Více se dozvíte zde.

 

Klepněte pro větší obrázekSpolečnost OMNICOM, s.r.o. je oficiálním EXIN akreditovaným poskytovatelem školení. Tyto kurzy splňují požadavky OGC a APM Group a jsou akreditované společností EXIN.

Další článek: Nový Thunderbird 3.1.8 přináší nadílku 57 oprav

Témata článku: Vzdělávání, Apm, Kurs, IT


Určitě si přečtěte

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

Apple: naše mapy budou nejlepší na světě. Tajně jsme na nich pracovali několik let

** Apple odhalil své plány na zcela nové mapy ** Několik let pracuje na nových mapách, které by měly předběhnout konkurenci ** Objeví se s příchodem iOS 12 pro vybrané státy

Karel Javůrek | 50

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

Nová zbraň Microsoftu proti iPadu: Levný tablet Surface Go bude stát jen deset tisíc

** Microsoft představil nový tablet Surface Go ** Nový model zaujme nízkou cenou, ale schopnostmi zařízení Surface ** Microsoft nepoužil čip ARM, ale klasický procesor od Intelu 

Karel Javůrek | 116

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Šmírovačka kamerami Googlu: Koukněte se, co nového zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

Nechcete platit za Total Commander? Těmito bezplatnými programy ho můžete nahradit

** Total Commander je na Windows takřka legendou ** Licence však stojí více než tisíc korun ** Našli jsme pro vás deset alternativ dostupných zdarma

Karel Kilián | 141

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

Apple dal do MacBooku procesor Core i9 a 4TB SSD. Ani se neptejte, co za to chce...

** Apple aktualizoval notebooky MacBook Pro, dostaly nový hardware ** Těšit se můžete na nové procesory a větší paměť ** Cena nejvybavenějšího modelu překročí 200 tisíc korun

Martin Miksa | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test 18 bezdrátových sluchátek

Vše o přechodu na DVB-T2

Procesory AMD opět porážejí Intel

7 NVMe M.2 SSD v přímém souboji