Itanium 3 bude na 1,5 GHz

Procesory rodiny IA-64 jsou nyní reprezentovány rok a půl starým modelem Itanium a půl roku „mladým“ Itaniem 2. Jaké bude „Itanium 3“?

Procesory rodiny IA-64 jsou nyní reprezentovány rok a půl starým modelem Itanium a půl roku „mladým“ Itaniem 2. Jaké bude „Itanium 3“?

Příští procesor rodiny IA-64 s kódovým označením Madison bude mít 410 milionu tranzistorů a interní takt 1,5 GHz. Tuto informaci lze pokládat za vysoce spolehlivou vzhledem k jejímu původu. Další technické informace ve srovnání se stávajícími procesory jsou umístěno v tabulce.

Klepněte pro větší obrázek

Název „Itanium 3“ je pravděpodobné jméno procesoru s kódovým názvem Madison, ovšem výrobce ještě oficiálně tuto spekulaci nepotvrdil ani nevyvrátil.

Jak tato informace pronikla na veřejnost? Jednoduše – Intel sám ji předal. Uvedenými údaji popsal Intel svou přednášku, kterou bude mít na akci zvané ISSCC (International Solid-State Circuits Conference). Pořádá ji IEEE (Institute of electrical and electronic engineers), což je technická profesní asociace s více než 370 tisíci členy. Konference se bude konat v San Franciscu od 9. do 13. února 2003.

Váš názor Další článek: Lame 3.93.1 k dispozici

Témata článku: Interní označení, Madison, IT, Electronic

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost