Koronavirus | Facebook | Itálie

Italové si volají přes Facebook o 1 000 procent více než před měsícem

Jak už jsme psali dopoledne, Facebook uleví evropským páteřím a sníží datový tok videí sdílených v jeho sociální síti a na Instagramu. Ve svém blogovém zápisku nicméně bez zaváhání dodává, že sám o sobě COVID-19 a přesun milionů lidí na web zvládne, jeho infrastruktura je totiž navržená i na mnohem vyšší zátěž – byť krátkodobou.

S čím se nyní Facebook opravdu potýká, poměrně názorně ilustruje graf níže. Jedná se o ohromný skok ve strávených minutách hromadnými hovory skrze Facebook a to jen v Itálii, která v tuto chvíli čelí nejpřísnější karanténě mezi ostatními vyspělými zeměmi s vysokou internetovou penetrací.

098ad22f-f693-4f95-a64f-3c13190a79c4
Facebookové skupinové hovory v Itálii

Dohromady o dílčí služby Facebooku vzrostl v Itálii zájem o 70 %. Používání živých přenosů na Facebooku a Instagramu se zdvojnásobilo. O polovinu také vzrostlo zasílání krátkých zpráv skrze Messenger.

Nejlépe se ale nyní v Itálii vede zmíněným skupinovým hovorům. U nich Facebook za poslední měsíc eviduje neuvěřitelný 1 000% nárůst.

Facebook, Google, Microsoft, Amazon a další provozovatelé velkých cloudových služeb zároveň uklidňují veřejnost, že mají vnitřní procesy nastavené takovým způsobem, aby mohla většina jejich zaměstnanců pracovat z domova.

I kdyby se tedy koronavirem nakazila klíčová trojka hositngových datacenter Google Cloud, Microsoft Azure a Amazon Web Services, koncoví zákazníci a jejich uživatelé by to neměli poznat.

Koronavirus online

Diskuze (5) Další článek: iPhone můžete zrcadlit a ovládat z Windows. Za funkcí kupodivu nestojí ani Microsoft, ani Apple

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,