Koronavirus | Facebook | Itálie

Italové si volají přes Facebook o 1 000 procent více než před měsícem

Italové si volají přes Facebook o 1 000 procent více než před měsícem

Jak už jsme psali dopoledne, Facebook uleví evropským páteřím a sníží datový tok videí sdílených v jeho sociální síti a na Instagramu. Ve svém blogovém zápisku nicméně bez zaváhání dodává, že sám o sobě COVID-19 a přesun milionů lidí na web zvládne, jeho infrastruktura je totiž navržená i na mnohem vyšší zátěž – byť krátkodobou.

S čím se nyní Facebook opravdu potýká, poměrně názorně ilustruje graf níže. Jedná se o ohromný skok ve strávených minutách hromadnými hovory skrze Facebook a to jen v Itálii, která v tuto chvíli čelí nejpřísnější karanténě mezi ostatními vyspělými zeměmi s vysokou internetovou penetrací.

Klepněte pro větší obrázek
Facebookové skupinové hovory v Itálii

Dohromady o dílčí služby Facebooku vzrostl v Itálii zájem o 70 %. Používání živých přenosů na Facebooku a Instagramu se zdvojnásobilo. O polovinu také vzrostlo zasílání krátkých zpráv skrze Messenger.

Nejlépe se ale nyní v Itálii vede zmíněným skupinovým hovorům. U nich Facebook za poslední měsíc eviduje neuvěřitelný 1 000% nárůst.

Facebook, Google, Microsoft, Amazon a další provozovatelé velkých cloudových služeb zároveň uklidňují veřejnost, že mají vnitřní procesy nastavené takovým způsobem, aby mohla většina jejich zaměstnanců pracovat z domova.

I kdyby se tedy koronavirem nakazila klíčová trojka hositngových datacenter Google Cloud, Microsoft Azure a Amazon Web Services, koncoví zákazníci a jejich uživatelé by to neměli poznat.

Koronavirus online

Diskuze (5) Další článek: iPhone můžete zrcadlit a ovládat z Windows. Za funkcí kupodivu nestojí ani Microsoft, ani Apple

Témata článku: Google, Microsoft, Koronavirus, Internet, Amazon, Instagram, Sociální sítě, Facebook, COVID-19, Itálie, Ital, Microsoft Azur, Messenger, Hovor, Google Cloud, AWS


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 8

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor