3. ročník konference Informace pro 21. století úspěšně navázal na předchozí
Jak uceleně získat na výstavišti při příležitosti veletrhu Invex informace o trendech a praxi v IT bez zbytečného spěchu či nervozity? Stačí se zúčastnit dvoudenní konference Informace pro 21. století, pořádané počítačovým nakladatelstvím Computer Press, v příjemném prostředí rotundy pavilonu A.
První den konference odborně zaštítil časopis eBiz a den druhý časopis Connect! Již podle těchto partnerů můžete tušit, jak byly oba dny tématicky rozděleny. První se týkal především byznysu v informačně-technologickém oboru a byl zaměřen na všeobecný management. Druhý den byl dnem IT profesionálů a technického managementu. Celkově se počet účastníků vyšvihl na číslo 540 bez započtení zástupců sponzorských firem či pořadatelů.
Účastníci mohli čerpat informace celkem z 19 přednášek, přičemž jedna z nich byla v angličtině. Jaká témata a řečníci zaujali nejvíce? Jednalo se například o přednášku Pavla Kaláška, ředitele Hewlett-Packard a Ondřeje Felixe, ředitele Oracle. Hovořili totiž o systémech CRM (Customer Relationship Management) a BI (Business Intelligence), které v poslední době zažívají skutečný boom. Možná právě proto byla jejich slova sledována s maximálním soustředěním auditoria.
Stejně tak vystihlo jasný trend současnosti téma Freda Ledbettera z firmy Imaginet s názvem Obchodování na Internetu na reálném základě. Fantazie spojené s růžovými sny e‑komerce jsou dávno pryč. Odešly s prasklou bublinou dot comů, takže už zbývá jen vzít kalkulačku, vybrat ty správné služby a technologie za správné peníze a začít počítat.
Stranou nezůstal ani Jaroslav Bengl z Microsoftu, který předvedl praktickou ukázku nového velkého směru, který softwarový obr razí - .Net. Živé vystoupení Radka Smolíka ze společnosti Symantec na téma Integrovaná odezva na integrovanou hrozbu aneb konvergence virů a hackerů sklidilo aplaus publika, protože nastínilo možnou budoucnost a řešení v oblasti virové bezpečnosti. Ta je dnes bolavým místem většiny firem.
V první byznysový den byla posluchači ještě velmi příznivě ohodnocena přednáška Michaela Rostocka z Venture Investors s názvem Jak přežít recesi, vydělat peníze, a ještě se při tom bavit. Poslouchala se opravdu dobře - vždyť byznys v IT může být i radostí.
Druhý technologický den se naopak nesl ve znamení technického pohledu na telekomunikace, informací o nové verze protokolu IP, přenosu hlasu přes IP či počítačových sítí. Oblast softwaru ovládl jazyk XML, do kterého jsou dnes vkládány velké naděje, jako do multiplatformního výměnného strukturovaného formátu dat.
Účastníky konference zaujala i panelová diskuse, která probírala konkurenceschopnost českých firem s pomocí IT. Hovořit přišli jak politici, tak ředitelé z významných firem.
V letošním třetím ročníku konference byly poprvé zavedeny i tzv. workshopy, které se konaly souběžně s průběhem hlavních přednášek konference. V průběhu obou dnů se jich konalo osm a byly umístěny v sále Morava. Ohlas návštěvníků, kteří se dožadovali v dalším ročníku konference ještě většího rozšíření témat a záběru workshopů dával tušit, že se jednalo o trefu do černého.
Kombinace přednášek, které ukazovaly především trendy v IT, a workshopů, ukazujících ryze praktickou stránku různých řešení, vytvořila jeden kompaktní informační celek s možností volby pro každého účastníka akce. Jak je vidět, skutečně to jde i bez zbytečného stresu na výstavišti.

Oficiální partner konference