IT trendy pro nové století

3. ročník konference Informace pro 21. století úspěšně navázal na předchozí
Jak uceleně získat na výstavišti při příležitosti veletrhu Invex informace o trendech a praxi v IT bez zbytečného spěchu či nervozity? Stačí se zúčastnit dvoudenní konference Informace pro 21. století, pořádané počítačovým nakladatelstvím Computer Press, v příjemném prostředí rotundy pavilonu A.

První den konference odborně zaštítil časopis eBiz a den druhý časopis Connect! Již podle těchto partnerů můžete tušit, jak byly oba dny tématicky rozděleny. První se týkal především byznysu v informačně-technologickém oboru a byl zaměřen na všeobecný management. Druhý den byl dnem IT profesionálů a technického managementu. Celkově se počet účastníků vyšvihl na číslo 540 bez započtení zástupců sponzorských firem či pořadatelů.

Účastníci mohli čerpat informace celkem z 19 přednášek, přičemž jedna z nich byla v angličtině. Jaká témata a řečníci zaujali nejvíce? Jednalo se například o přednášku Pavla Kaláška, ředitele Hewlett-Packard a Ondřeje Felixe, ředitele Oracle. Hovořili totiž o systémech CRM (Customer Relationship Management) a BI (Business Intelligence), které v poslední době zažívají skutečný boom. Možná právě proto byla jejich slova sledována s maximálním soustředěním auditoria.

Stejně tak vystihlo jasný trend současnosti téma Freda Ledbettera z firmy Imaginet s názvem Obchodování na Internetu na reálném základě. Fantazie spojené s růžovými sny e‑komerce jsou dávno pryč. Odešly s prasklou bublinou dot comů, takže už zbývá jen vzít kalkulačku, vybrat ty správné služby a technologie za správné peníze a začít počítat.

Stranou nezůstal ani Jaroslav Bengl z Microsoftu, který předvedl praktickou ukázku nového velkého směru, který softwarový obr razí - .Net. Živé vystoupení Radka Smolíka ze společnosti Symantec na téma Integrovaná odezva na integrovanou hrozbu aneb konvergence virů a hackerů sklidilo aplaus publika, protože nastínilo možnou budoucnost a řešení v oblasti virové bezpečnosti. Ta je dnes bolavým místem většiny firem.

V první byznysový den byla posluchači ještě velmi příznivě ohodnocena přednáška Michaela Rostocka z Venture Investors s názvem Jak přežít recesi, vydělat peníze, a ještě se při tom bavit. Poslouchala se opravdu dobře - vždyť byznys v IT může být i radostí.

Druhý technologický den se naopak nesl ve znamení technického pohledu na telekomunikace, informací o nové verze protokolu IP, přenosu hlasu přes IP či počítačových sítí. Oblast softwaru ovládl jazyk XML, do kterého jsou dnes vkládány velké naděje, jako do multiplatformního výměnného strukturovaného formátu dat.

Účastníky konference zaujala i panelová diskuse, která probírala konkurenceschopnost českých firem s pomocí IT. Hovořit přišli jak politici, tak ředitelé z významných firem.

V letošním třetím ročníku konference byly poprvé zavedeny i tzv. workshopy, které se konaly souběžně s průběhem hlavních přednášek konference. V průběhu obou dnů se jich konalo osm a byly umístěny v sále Morava. Ohlas návštěvníků, kteří se dožadovali v dalším ročníku konference ještě většího rozšíření témat a záběru workshopů dával tušit, že se jednalo o trefu do černého.

Kombinace přednášek, které ukazovaly především trendy v IT, a workshopů, ukazujících ryze praktickou stránku různých řešení, vytvořila jeden kompaktní informační celek s možností volby pro každého účastníka akce. Jak je vidět, skutečně to jde i bez zbytečného stresu na výstavišti.


Oficiální partner konference

Váš názor Další článek: Volný zvyšuje přístupovou kapacitu

Témata článku: Byznys, 19. století, IT, Workshop, Stol, Živá ukázka, Technický ředitel, Coma, Velká naděje, Como, Fred, Jasná volba, Sto, Felix, Stres, Století, Technologický byznys, Nové století


Určitě si přečtěte

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 71

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5