IT byznys: v počítačových hrách budou opravdové reklamy

Aerolinky nabízí volání z paluby letadel • Creative a Apple oznámily ukončení právních sporů • Emulex kupuje Sierra Logic • HP oznámil své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí • Java User Group startuje i v České republice • Novell přejmenoval komunitní distribuci Linuxu na OpenSUSE

Aerolinka nabízí volání z paluby letadel

Nízkorozpočtové aerolinky Ryanair oznámily, že budou nabízet pasažérům možnost volat během letu ze svých mobilních telefonů. Služba bude poskytována za zvláštní poplatek na všech letech společnosti. Spuštění služby se předpokládá ve druhé polovině letošního roku.

„Je to částečně krok do neznáma, ale nebojíme se, že by lidé novou službu nepoužívali,“ říká Michael O’Leary, CEO Ryanair.

Pasažéři budou přistupovat k mobilní síti prostřednictvím satelitního operátora Inmarsat. K dispozici budou jak hlasové služby (volání), tak i textovky (SMS). Cena služby ještě není definitivně upřesněna, podle vyjádření O’Learyho by však měla odrážet ceny za roaming (tedy za mezinárodní hovory, a to i na vnitrostátních letech uvnitř Spojených států).

Zdroj: News.com

Creative a Apple oznámily ukončení právních sporů

Společnosti Apple a Creative Technology oznámily dohodu, která ukončí jejich právní spory. Apple zaplatí Creative 100 milionů dolarů za licenci na patent Creative, který byl této společnosti nedávno udělen a který využívají všechny produkty Apple. Pokud Creative uspěje s licencováním i u jiných firem, vrátí se Applu část peněz zpět. Navíc obě společnosti ohlásily, že se Creative zapojí do programu „Made for iPod“ firmy Apple a ještě v tomto roce ohlásí vlastní doplňkové produkty pro iPod.

„Jsme velmi potěšeni, že jsme dosáhli přátelskou dohodu s Apple, která otevírá významné nové příležitosti pro Creative,“ uvedl Sim Wong Hoo, předseda správní rady a CEO Creative. „Apple vybudoval okolo svého iPodu velký ekosystém a naše nastávající účast v programu Made for iPod je velkou tržní příležitostí pro naše reproduktorové systémy, právě uváděné modely sluchátek a náhlavních systémů a příští generaci produktů X-Fi pro vylepšení zvuku. Očekáváme, že jednorázová licenční platba ve výši 100 milionů dolarů nám v tomto čtvrtletí (končícím 30. září 2006) přinese průměrný zisk 85 centů na akcii.“

„Společnost Creative je jistě šťastná, že jí byl tento patent udělen,“ řekl Steve Jobs, CEO Apple. „Tato dohoda řeší všechny naše rozpory s Creative včetně pěti právních sporů, které v současnosti mezi oběma společnostmi probíhají, a odstraňuje nejistotu plynoucí z prodlužovaných pří.“

Zdroj: Tisková zpráva

Emulex kupuje Sierra Logic

Výrobce softwarových řešení pro ukládání a zálohování dat, společnost Emulex, oznámila v úterý záměr koupit firmu Sierra Logic za přibližně 180 miliónů dolarů. Podle očekávání kupujícího by mu Sierra Logic měla ve výsledku zvýšit roční příjmy o 8 až 10 miliónů dolarů.

Zdroj: News.com

HP oznámil své hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí

Společnost HP oznámila finanční výsledky za třetí fiskální čtvrtletí ukončené 21. července 2006, kdy bylo dosaženo čistých tržeb ve výši 21,9 miliard dolarů, což představuje meziroční nárůst o 5 % či o 6 % po započtení výkyvů měnových kurzů. Dále bylo dosaženo provozního zisku GAAP ve výši 1,5 miliard dolarů, což představuje rozředěný výnos 0,48 dolaru na jednu akci a nárůst oproti 0,03 v minulém období. Finanční informace GAAP za třetí čtvrtletí 2005 odrážejí daňovou úpravu vyplývající z rozhodnutí repatriovat 14,5 miliard dolarů ze zahraničních příjmů.

Zdroj: Tisková zpráva

Electronic Arts podepsala smlouvu o reklamách ve videohrách

Dlouho očekávaný a dopředu ohlašovaný krok se stal skutečností – společnost Electronic Arts definitivně oficiálně vstoupila do světa reklamy ve videohrách, když podepsala smlouvu se dvěma významnými poskytovateli reklamy.

Podle vyjádření EA je jednou ze spolupracujících firem společnost Massive. Součástí smlouvy je dohoda o reklamách ve čtyřech herních titulech – prvním z nich má být Need for Speed: Karbon, poslední verze populární závodní hry, která se má objevit koncem října tohoto roku.

Finanční podmínky kontraktu nebyly zveřejněny. Reklamy se nicméně prozatím objeví ve hrách ve dvou teritoriích: ve Spojených státech a v Evropě.

EA zároveň připravuje veřejnost na to, že „přítomnost reklam ve hrách se do budoucna stane zcela běžnou“.

Zdroj: News.com

Java User Group startuje i v České republice

Společnost Sun Microsystems a internetový portál Java.cz, společně s Katedrou počítačů Fakulty elektrotechnické ČVUT zakládají oficiální sdružení uživatelů platformy Java v České republice. Iniciativa Java User Group (JUG) si klade za cíl vytvoření vývojářské komunity, jejíž členové budou společně sdílet své znalosti a přispějí tak k dalšímu rozvoji platformy Java a příbuzných technologií.

Internetový portál Java.cz se stane hlavním informačním zdrojem o technologii Java v České republice. Na něm se budou moci uživatelé technologie Java virtuálně setkávat a diskutovat o svých projektech, sdílet své zkušenosti či spolupracovat na zdokonalování a rozvoji celého ekosystému Javy.

Zdroj: Tisková zpráva

Novell přejmenoval komunitní distribuci Linuxu na OpenSUSE

Společnost Novell oznámila zjednodušení značek. Komunitní distribuce Linuxu SUSE Linux se nyní bude nazývat OpenSUSE, což vychází z názvu open source linuxového projektu OpenSUSE.org sponzorovaného společností Novell. Linuxové produkty Novellu pro podniky se budou nadále označovat SUSE Linux Enterprise.

OpenSUSE není určena pro podnikové implementace, avšak linuxovým nadšencům a podnikovým specialistům poskytuje možnost seznámit se s nejnovější verzí Linuxu a dalších open source technologií. Technologie, jejichž předběžné verze jsou obsaženy v distribuci OpenSUSE, se po doladění a zajištění plné podpory mohou objevit v budoucích linuxových produktech Novellu pro podniky. Aktuální verze je 10.1 a verze OpenSUSE 10.2 by měla být zveřejněna koncem roku 2006.

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze (15) Další článek: Připravuje AMD konkurenci pro Centrino?

Témata článku: Byznys, Apple, Reklama, Správný rozvoj, Předběžný název, Sluchátka Apple, Made, Massive, Třetí firma, Minulé období, Finanční informace, Sierra, Creative, Hra, Apple iPod, Need for Speed, Pasažéři, Electronic, Sponzorovaná zpráva, Satelitní operátor, Logic, Elektrotechnické ČVUT, Inmarsat, IT, REK


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 16Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu