IT byznys: spojení Macromedia a Adobe před antimonopolním úřadem

Firma Lenovo, která před časem převzala slavnou PC divizi IBM, nezůstává při zemi a stává se devátým největším spotřebitelem polovodičů na světě. Google investuje do internetu po elektrické síti, spojení Macromedia a Adobe bude prověřeno antimonopolním úřadem. Cisco má nového šéfa vývoje, zatímco CEO Borlandu rezignoval.

Lenovo nezůstává při zemi

Čínská společnost Lenovo vstoupila do povědomí odborné veřejnosti především akvizicí slavné PC divize firmy IBM, za kterou zaplatila 1,75 miliardy amerických dolarů. A stále ukazuje, že to se svým podnikatelským záměrem myslí vážně. Podle nejnovější zprávy se Lenovo připojuje k největším světovým spotřebitelům polovodičů. V letošním roce totiž plánuje vydat na čipy více než 4,3 miliardy amerických dolarů.

Tato částka dotlačila Lenovo na deváté místo v pomyslném celosvětovém žebříčku, před společnost Toshiba. Loni přitom firma Lenovo za čipy utratila zhruba 1 miliardu dolarů, což stačilo pouze na 36. příčku. Na prvním místě letošního žebříčku figuruje firma HP s částkou 13,7 miliardy dolarů, druhý je Dell s 12,4 mld. USD. Nokia je třetí s plánem utratit za polovodiče 8,7 miliardy.

Zdroj: News.com

Google investuje do internetu po elektrické síti

Firma Google, provozovatel stejnojmenného internetového vyhledávače, rozšiřuje oblast svého působení. Podle zprávy z minulého čtvrtka obdržela společnost Current Communications Group, nabízející širokopásmové internetové služby poskytované přes elektrické rozvody, investici právě od Googlu. Kromě firmy Google investovaly do jmenované společnosti další dva subjekty: Hearts a Goldman Sachs.

Přesné složení investice nebylo specifikováno, podle některých zdrojů ale dosahuje celková výše částky zhruba 100 milionů amerických dolarů. Firma Current Communications Group oznámila, že peníze hodlá investovat právě do rozšíření svých stávajících širokopásmových služeb poskytovaných prostřednictvím elektrických rozvodů, a to jak ve Spojených státech, tak i v zámoří.

Zdroj: News.com

Philips kupuje zdravotníky

Holandská firma Philips Electronics minulý týden uvedla, že kupuje americkou společnost Stentor, která se specializuje na zdravotnická zobrazovací zařízení. Philips zaplatí zhruba 280 milionů dolarů, a to v hotovosti.

Stentor zásobuje nemocnice zařízeními na archivaci grafických materiálů a na vzájemnou komunikaci mezi jednotlivými zainteresovanými osobami. Dodávané systémy umožňují ukládat, uchovávat, spravovat a distribuovat digitální obrázky, především z oblasti radiologie.

Stentor bude po dokončení akvizice zaintegrován do divize Medical Systems firmy Philips. Pro mnohé pozorovatele je krok Philipsu mírně překvapivý, stejně jako výše částky, která se může jevit vysoká. Stentor je sice rostoucí a expandující firma, její podíl na trhu je však mizivý a její akvizice bude pro divizi Philips Medical Systems znamenat zvýšení prodejů o méně než jedno procento.

Zdroj: News.com

Fujitsu navazuje užší spolupráci s Novellem

Firmy Fujitsu a Novell oznámily navázání úzké spolupráce v oblasti serverů. Přesněji řečeno, firma Fujitsu se rozhodla využít pro své high-endové servery řešení Novellu SUSE Linux Enterprise Server. Využito bude konkrétně v serverech Primequest a Primergy. Servery osazené procesory Intelu a zmíněnou verzí Linuxu budou podle vyjádření firmy k dostání poměrně brzy.

Zdroj: Techweb

Sun Microsystems kupuje SeeBeyond za 387 mil. dolarů

Společnosti Sun Microsystems a SeeBeyond Technology Corporation oznámily uzavření definitivní dohody, na jejímž základě Sun koupí SeeBeyond. Tato společnost se specializuje na integraci podnikových aplikací, za posledních 12 měsíců utržila zhruba 167 milionů dolarů a má 2000 zákazníků po celém světě. Akvizice firmy SeeBeyond umožní Sunu vytvořit nejucelenější nabídku pro vývoj, implementaci a správu podnikových aplikací i architektur orientovaných na služby (SOA).

Podle podmínek smlouvy, schválené oběma představenstvy, obdrží akcionáři firmy SeeBeyond 4,25 dolaru v hotovosti za každou akcii SeeBeyond. Celková částka, kterou Sun za firmu zaplatí, tak bude přibližně 387 milionů dolarů, za předpokladu, že zaměstnanci využijí své opce.

Zdroj: Tisková zpráva

Spojení Macromedia a Adobe pod dohledem antimonopolních úřadů

Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že hodlá prověřit plánovanou akvizici firmy Macromedia společností Adobe. Vyšetřovatelé se hodlají zaměřit především na to, zda předpokládaný obchod je v souladu s antimonopolními předpisy.

Akvizice ve výši 3,4 miliardy dolarů, která se týká dvou významných firem specializujících se kromě jiného na nástroje pro grafický návrh, může celým segmentem pořádně zahýbat. To je asi hlavní důvod, proč antimonopolní úřad zahájil své aktivity.

Zdroj: Informationweek

Cisco má nového šéfa vývoje

Pojďme k personální oblasti. Společnost Cisco povyšuje svého bývalého CTO (Chief Technology Officer) Charlieho Giancarla do pozice šéfa vývoje (Chief Development Officer). Tento krok přišel v souladu s odchodem dosavadního vývojového šéfa, Maria Mazolly, do důchodu. Giancarlo bude zodpovědný přímo nejvyššímu vedení Cisca a jeho odpovědnost se bude týkat celé technologické sekce firmy, včetně rozhodování o strategickém a technologickém zaměření společnosti.

Zdroj: Advancedpipeline

CEO Borlandu rezignoval

Zajímavá zpráva také přišla ze společnosti Borland. Její šéf, přesněji řečeno CEO (Chief Executive Officer), se rozhodl rezignovat na svou funkci. Hlavním důvodem mají být neuspokojivé finanční důsledky. Dale Fuller, který pracoval pro firmu více než šest let, tak opouští loď, kterou provedl důležitými technologickými i strategickými přechody. Podle vyjádření Borlandu bude Fullerova pozice pravděpodobně zaujata Scottem Arnoldem, který doposud vykonával funkce Chief Operating Officer´a funkci viceprezidenta.

Zdroj: eWeek

Siebel: prodeje za druhé čtvrtletí nesplnily očekávání

Společnost Siebe Systems zklamala své investory. Výrobce softwaru z oblasti řízení vztahů se zákazníky (Customer Relationship Management) oznámil, že jeho finanční výsledky za druhé čtvrtletí nesplnily očekávání analytiků. Firma oznámila, že její příjmy za zmíněné období se pohybují v rozmezí 312 až 314 milionů dolarů, což je méně než 319 milionů předpokládaných analytiky. Je to také na spodní hranici rozmezí (310 až 330 milionů dolarů) předpokládaného samotnou firmou.

Zdroj: News.yahoo

Diskuze (19) Další článek: Windows XP SP2 - staženo již 218 milionů kopií

Témata článku: Byznys, Adobe, Macromedia, Technology Corporation, Úřad, IT, Antimonopolní úřad, IT byznys, Celková výše, Spojení, Charlie, Přesné složení, Strategická investice, Elektrický rozvod, Přesná částka, Zajímavá zpráva, Arnold, Americký dolar, ANT +, Přesná pozice, Spoje, Radiolog, Primergy

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk