IT byznys: prodeje Amazonu rostou, zisky klesají

Dvě významné firmy investují do startupu specializujícího se na Wi-Fi technologii * Firma Dell prodala šest superpočítačových clusterů univerzitě * Známý obchod Amazon oznamuje růst prodejů, ale pokles zisků * HP nestačí propouštění zaměstnanců, zvažuje i omezení základního výzkumu * Sun otvírá ve Skotsku nové datové centrum

IBM kupuje datového integrátora DWL

Související odkazy

Slovník
middleware
online
server
switch
Wi-Fi

Společnost IBM ohlásila záměr spolknout firmu DWL a posílit tak svůj middleware v oblasti správy informací. DWL je privátně vlastněná firma zabývající se především integrací zákaznických dat. Pilotním projektem softwaru DWL je javovský systém umožňující vytáhnout a integrovat informace o zákaznících z různých a nehomogenních systémů, jako například ze systému pro logistiku, pro řízení vztahů se zákazníkem, pro účetnictví apod. Systém následně o zákazníkovi vytvoří jeden ucelený, unifikovaný záznam.

Finanční podrobnosti kontraktu nebyly zveřejněny. Firma DWL sídlí v Atlantě, většina její činnosti však fyzicky probíhá v Torontu, kde byla firma založena. IBM a DWL už v minulosti úzce spolupracovaly, akvizice tedy není zase takovým překvapením.

Zdroj: Computerworld

Oracle potvrzuje nákup Context Media

Další akvizice k nám „přilétá“ z kanceláří Oraclu. Představitelé známého databázového dodavatele v úterý potvrdili, že firma realizovala strategický nákup zdrojů a know-how firmy Context Media. Oracle tento krok učinil zejména v souvislosti se svými aktivitami v oblasti správy obsahu a spolupráce.

Cílem Oraclu v tomto směru je zjednodušit proces nasazování systémů pro řízení změn. Firma doufá, že Context Media může být přínosem. Další podrobnosti o uzavřeném kontraktu nebyly zveřejněny.

Zdroj: CRN

Motorola a Nortel investují do Wi-Fi startupu

Firmy Motorola a Nortel společně investovaly do startupu zabývajícího se především bezdrátovými sítěmi – do společnosti Trapeze Networks. Právě tato firma to uvedla ve svém úterním prohlášení.

Finanční podmínky dohody nebyly zveřejněny, nicméně Dan Simone, CTO firmy Trapeze, uvedl, že společnost získala v tomto kole investic přes 22 milionů dolarů.

Trapeze Networks se specializuje na výrobu bezdrátových switchů. Zatímco o strategickém partnerství Trapeze s Nortelem se už všeobecně ví, spolupráce s Motorolou je novinka.

Zdroj: News.com

Dell prodává superpočítače univerzitě

Firma Dell oznámila prodej šesti svých superpočítačových clusterů vzdělávací instituci – Brigham Young University. Podle úterního prohlášení firmy obsahují systémy mezi 11 a 217 dvouprocesorovými stroji; celkový počet Dellových PowerEdge 1850 a PowerEdge 1855 serverů osazených procesory Intel dosahuje čísla 682. Uzly velkého clusteru jsou propojeny vysokorychlostním síťovým vybavením InfiniBand dodaným firmou Cisco.

Jak uvedla firma Dell, systémy budou využity pro mechanické, elektrické a chemické inženýrství, průmyslový design a renderování, zemědělský výzkum, chemické analýzy a statistické modelování.

Zdroj: News.com

Zisky Amazonu klesají, prodeje rostou

Podle mnohých názorů jsou nejlepší ilustrací výkonu online ekonomiky čísla dosažená známým internetovým obchodem Amazon.com. Proto jsou jeho finanční výsledky odbornou veřejností vždy očekávány s velkým napětím. Nejnovější zprávy týkající se posledního čtvrtletí říkají: prodeje rostou, zisky klesají.

Rozpor je dán především daňovými výdaji souvisejícími s přesunem určitých aktivit Amazonu do zámoří. Čistý zisk za uvedené období dosáhl 52 milionů amerických dolarů, což je znatelně méně než 76 milionů ve stejném období loňského roku.

Zdroj: Newsfactor

HP omezuje svůj výzkum

Před dvěma týdny jsme vás informovali o tom, že firma HP je nucena šetřit a bude pravděpodobně propouštět. Dnes navazujeme další informací. Firma totiž oznámila svůj záměr redukovat objem svého tzv. základního výzkumu. Jedná se o takový výzkum, který není směřován přímo k vytvoření a dodání nového konkrétního produktu.

Firma HP sice původně proklamovala záměr ponechat objem výzkumu nezměněn, i přes dramatické škrty pracovních míst. V současnosti však vypadá situace tak, že dojde k omezení práce přinejmenším čtyř výzkumných laboratoří.

„Základní výzkum je velmi riskantní záležitost a investice do něj je vždy běh na dlouhou trať,“ dodává k tomu Ted Chandler z firmy Forrester Research.

Zdroj: Newsfactor

Sun otvírá ve Skotsku nové datové centrum

Poslední zpráva se týká společnosti Sun a především jejího záměru otevřít v Evropě nové datové centrum. Realizace projektu označovaného „European data centre“ by měla být dokončena během několika měsíců. Prohlásil to obchodní šéf firmy Sun Don Grantham. Centrum bude fyzicky umístěno ve Skotsku. Sun také zvažuje otevřít podobné zařízení v asijsko-pacifickém regionu.

Zdroj: Newsfactor

Diskuze (1) Další článek: Česká verze Windows Vista dva měsíce po anglické

Témata článku: Byznys, Simon, Známá akvizice, IT byznys, Strategická investice, Strategický nákup, Invest, Young, Zisk, Realizace projektu, Obchodní šéf, Mnohý výzkum, Růst, IT, Základní výzkum, Zemědělský výzkum, Infiniband, Chandler, AMA, Brigham, Nový Switch, Dlouhá trať, Brigham Young University, Toronto, Atlanta


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně