IT byznys: Pioneer ohlásil první Blu-ray mechaniku

Čínská státní firma zkoumá alternativní zdroje energie * Microsoft a Softbank spolupracují na japonském VoIP * Web.com prodán * Český Fujifilm má informační systém od AutoContu * IBM úspěšná v prodejích úložného softwaru

Nový čínský zákon v oblasti energie

Čínská energetická společnost, která je vlastněna státem, plánuje v průběhu následujících pěti let investovat skoro 2,5 miliardy amerických dolarů do oblastí biomasy, zpracování odpadů a dalších projektů týkajících se alternativních zdrojů energie.

Firma China Energy Conservation Investment Corp. tak využívá nového čínského zákona o obnovitelných zdrojích energie. Zákon dává alternativním projektům zelenou a přináší řadu výhod pro producenty energie získané z větru, vody, slunce nebo jakéhokoliv jiného netradičního zdroje. Nový zákon vstoupí v platnost v lednu.

„V souvislosti s novým zákonem vidíme nepopsatelné obchodní příležitosti,“ říká Wang Yi, představitel China Energy Conservation Investment Corp.

V současnosti je Čína druhým největším světovým spotřebitelem energie; přes 70 procent energie získává z uhlí.

Zdroj: News.com

Microsoft a Softbank spolupracují na japonském VoIP

Ve středu došlo k ohlášení zajímavého partnerství: spojují se společnosti Microsoft, Softbank BB a Japan Telecom. Cílem nové aliance je vyvinout komunikační službu kombinující internetovou telefonii, e-mail, přístup k internetu a instant messaging.

Podle vyjádření společností je v plánu spustit betaverzi komplexní služby už na jaře 2006. Služba bude zřejmě nejdříve nabídnuta firemním zákazníkům, teprve později běžné veřejnosti.

Služba přitom bude založena na technologiích zmíněných firem, které jsou už v současnosti samostatně k dispozici, například rozšířené VoIP od Microsoftu nebo širokopásmové VoIP služby od Softbank. Japan Telecom pak dodá síťovou infrastrukturu a další zázemí.

Zdroj: News.com

Pioneer hlásí svou první Blu-ray mechaniku

Společnost Pioneer Electronics v úterý ohlásila svou první mechaniku Blu-ray. Přístroj má označení BDR-101A a disk bude schopen nést až 25 GB dat. Novinka by se měla dostat do prodeje v prvním čtvrtletí roku 2006.

Mechanika zřejmě zpočátku nebude určena pro běžné zákazníky. Podle vyjádření firmy jsou prvotní cílovou skupinou profesionálové, například z filmového průmyslu nebo z oblasti zpracování videa.

Technologie Blu-ray svede asi tuhý boj s konkurenční technologií HD-DVD, jejíž příchod je ohlášen přibližně na podobný časový horizont. Obě mechaniky jsou založeny na modrém laseru, který dokáže číst a zapisovat z/na menší oblasti: výsledkem je větší objem dat uložitelný na disk. Technologie však nejsou vzájemně kompatibilní.

Zdroj: News.com

Web.com prodán

Webhostingová společnost Interland Inc. přejmenuje sama sebe na Web.com Inc. Důvod je prostý: firma koupila společnost Web Internet LLC, která byla dosavadním vlastníkem domény Web.com.

Podle čtvrteční zprávy zaplatil Interland zhruba 4,8 milionu dolarů. Za tuto sumu získá od Web Internet LLC nejen doménu Web.com, ale také přibližně 9000 zákazníků, kteří hostují své domény právě u Web Internet LLC. A v neposlední řadě i registrovanou živnost registrátora internetových domén.

Změna názvu firmy je pak samozřejmě vedena snahou lépe definovat zaměření společnosti na webhosting a poskytování dalších služeb týkajících se provozu domén.

Zdroj: Computerworld

Fujifilm CZ má informační systém od AutoContu

Společnost AutoCont CZ a.s. implementovala podnikový informační systém „Microsoft Business Solutions Navision“ ve společnosti Fujifilm CZ, s.r.o.

Na základě požadavků společnosti Fujifilm byl vytvořen jednotný informační systém, jehož cílem je integrovat všechny podnikové činnosti v jednom prostředí. Jako základ informačního systému byl použit distribuční modul a vyvinutý specializovaný modul Reklamačního řízení. Pro zefektivnění práce s obchodními partnery bylo realizováno napojení na internetovou aplikaci.

Celé nasazené řešení bylo dále doplněno o specializované controllingové nástroje pro vykazování vůči mateřské společnosti.

Zdroj: tisková zpráva

IBM úspěšná v prodejích úložného softwaru

Společnost IBM oznámila, že překonala celkový růst celosvětového segmentu úložného softwaru a už druhé čtvrtletí v řadě dosáhla dvouciferného růstu tržeb. Vyplývá to z poslední čtvrtletní zprávy IDC o prodeji softwaru pro správu úložných systémů.

IBM podle této zprávy dosáhlo ve třetím čtvrtletí roku 2005 nejrychlejšího meziročního růstu celosvětových tržeb z prodeje softwaru pro správu úložných systémů, mezi třemi největšími dodavateli úložného softwaru. Dosáhlo dokonce dvojnásobku růstu EMC. Růst IBM zároveň přesáhl růst segmentu jako celku, který podle IDC už osmé čtvrtletí v řadě zaznamenal dvouciferný meziroční růst.

„Z posledních výsledků IDC jasně vyplývá, že IBM TotalStorage Open Software neustále zvyšuje svůj podíl na trhu a prosazuje se u širokého spektra zákazníků po celém světě,“ řekla Laura Sanders, viceprezidentka IBM pro úložný software.

Zdroj: tisková zpráva

Váš názor Další článek: 21 nových náhledů na Windows Vista 64-bit Media Center

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,