IT byznys: Největší čínský portál o cestování navázal spolupráci s MSN

Microsoft představí Windows Vista živým billboardem * Zisky společnosti Nintendo prudce stouply * Společnost LG Electronics oznámila výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí 2006 * Symantec ohlašuje vyšší zisk * Sun a Intel oznámily důležitou dohodu * Microsoft prodlužuje podporu Windows XP do roku 2014 * Accenture otvírá v Brně nové technologické centrum

Microsoft představí Windows Vista živým billboardem

Microsoft se v „předvečer“ blížícího se oficiálního uvedení systému Windows Vista snaží přitáhnout ke svému produktu co nejvíc pozornosti. Posledním krokem je ohlášení „živého billboardu“, který bude součástí marketingové kampaně. V centru New Yorku bude umístěn billboard složený z lidí.

„Je to billboard. Je to tradiční marketingový nástroj – ale s jednou výjimkou: Je vytvořen z lidských bytostí.“ Toto živé představení bude součástí velkolepé show, která v New Yorku zahájí oficiální kampaň Windows Vista.

Zdroj: News.com

Zisky společnosti Nintendo prudce stouply

Japonský výrobce herních zařízení, společnost Nintendo, představila své finanční výsledky za skončené čtvrtletí. Může si přitom mnout ruce: výsledek je o 40 procent lepší než ve stejném období loňského roku.

Společnosti se celkově velmi dobře daří: Za celý rok očekává zisky ve výši 1,52 miliardy dolarů, což by byl více než dvojnásobek loni dosažených 746 milionů dolarů.

Zdroj: News.com

Společnost LG Electronics oznámila výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí 2006

Společnost LG Electronics, výrobce spotřební elektroniky a přístrojů pro mobilní komunikaci, oznámila neauditované výsledky hospodaření za tříměsíční období končící 31. prosince 2006.

Tržby ve čtvrtém čtvrtletí 2006 klesly o 8,8 % na 5,9 miliard dolarů ze 6,339 miliard dolarů v předchozím čtvrtletí a o 11 % z  5,961 miliard dolarů ve stejném čtvrtletí roku 2005, a to především v důsledku přísné regulace zásob na konci roku a poklesu v počtu zásilek displejových výrobků na úrovni mateřské společnosti. Na globální úrovni, včetně zámořských přidružených společností, zaznamenala LG Electronics 9,8% čtvrtletní nárůst. V provozním zisku byla zaznamenána ztráta 46 milionů dolarů.

Roční tržby dosáhly v roce 2006 24,2 miliard dolarů na úrovni mateřské společnosti, což je ve srovnání s předchozím rokem 3% pokles, a čistý zisk činil 222 milionů dolarů

Zdroj: Tisková zpráva

Symantec ohlašuje vyšší zisk

Výrobce bezpečnostního softwaru, společnost Symantec, ohlásila 25% nárůst čtvrtletních zisků. Čistý zisk v uplynulém čtvrtletí končícím 31. prosince vzrostl na 113,7 milionu dolarů, oproti 90,7 milionům dosaženým ve stejném období o rok dříve. Tržby vzrostly z 1,15 miliardy dolarů na 1,31 miliardy.

Zdroj: News.com

Sun a Intel oznámily důležitou dohodu

Společnosti Sun Microsystems a Intel Corporation oznámily širší strategickou alianci zahrnující podporu operačního systému Solaris ze strany společnosti Intel a závazek společnosti Sun Microsystems uvést na trh ucelenou řadu podnikových a telekomunikačních serverů a pracovních stanic s procesory Intel Xeon. Smlouva pokrývá software Solaris, Java a NetBeans, mikroprocesory Intel Xeon a také další podnikové technologie společností Intel a Sun Microsystems. Aliance rovněž počítá se spoluprací na technickém vývoji, navrhování a marketingu.

Intel v rámci oznámení začal akceptovat Solaris jako běžný operační systém a unixový systém podnikové třídy pro servery s procesory Intel Xeon. Podporuje také produkty Sun Solaris, Java a NetBeans a bude aktivně podporovat komunity OpenSolaris a Java, které je dlouhodobě rozvíjejí.

Zdroj: Tisková zpráva

Největší čínský portál zabývající se cestováním navázal spolupráci s MSN

Největší čínský portál, který se zabývá cestováním a cestovním ruchem, Ctrip.com, oznámil navázání spolupráce se společností Microsoft a jejím portálem MSN. Ctrip a čísnký MSN jsou nyní „strategickými partnery“, což kromě jiného umožňuje portálu Ctrip oslovovat více než 20 milionů registrovaných čínských uživatelů komunikátoru MSN Messenger.

Zdroj: News.com

Microsoft prodlužuje podporu Windows XP do roku 2014

Společnost Microsoft ve středu oznámila, že podpora systémů Windows XP Home a Windows XP Media Center bude poskytována až do roku 2014. Uživatelé těchto verzí se tedy nyní mohou radovat ze stejně dlouhé podpory, jaká je poskytována uživatelům Windows XP Professional.

Od roku 2009 se přitom bude jednat o podporu „extended support“, což znamená, že podpora může být placená a záplaty, které se netýkají přímo bezpečnostních problémů, mohou být poskytovány pouze firemním zákazníkům. Do roku 2009 se ovšem budou i zmíněné systémy těšit z tradiční plné podpory.

Dosud platilo, že veškerá podpora systémů XP Home měla skončit dva roky po uvedení Windows Vista, což by bylo koncem ledna 2009.

Zdroj: CRN.com

Accenture otvírá v Brně nové technologické centrum

Společnost Accenture otevřela v Brně své již druhé technologické centrum nacházející se v České republice. Brno Delivery Center bude zajišťovat outsourcing aplikací pro klienty ze západní Evropy.

Brněnské centrum tak doplní stávající globální síť 44 technologických center společnosti Accenture. Ve střední a východní Evropě se centra nacházejí v Bratislavě, Bukurešti, Praze, Rize a Varšavě. Tato centra poskytují služby v oblasti systémové integrace, aplikačního outsourcingu, outsourcingu IT infrastruktury a outsourcingu podnikových procesů (BPO – Business Process Outsourcing).

Zdroj: Tisková zpráva

Váš názor Další článek: Creative ALchemy - prostorový zvuk pod Windows Vista i ve starších hrách

Témata článku: Byznys, Windows, Čína, Cestování, IT, LG Electronics, Accenture, Billboard, Globální síť, Nintendo Ds, Čínský uživatel, Čínský výrobce, Uplynulé čtvrtletí, Cestovní ruch, Portál, MSN, Electronics, Solaris, Japonský výrobce, Stejné období, Outsourcing, Tradiční výrobce, Travel, CES, Riga


Určitě si přečtěte

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

Google dosáhl revolučního milníku v kvantové nadvládě. IBM ale nesouhlasí

** Google představil nový kvantový čip s 53 qubity ** Oznámil, že díky němu lidstvo poprvé dosáhlo kvantové nadvlády ** IBM toto tvrzení zlehčuje

Karel Javůrek | 15

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 115

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky