IT byznys: Mozilla finančně podpoří svou celosvětovou vývojářskou komunitu

Windows Vista odloženy * Škody způsobené kybernetickým zločinem jsou závažnější než tradiční kriminalita * Řešení CA v oblasti bezpečnosti získala certifikát Checkmark * PayPal nabídne placení textovými zprávami * Dell se rozšiřuje, rozhodl se pro akvizici Alienware * Apple bojuje proti návrhu zákona, který by firmu nutil prodávat hudbu kompatibilní s konkurencí * Nvidia kupuje francouzského výrobce grafického software

Windows Vista odloženy

O této zprávě jsme vás už informovali ve středu formou bleskovky, pro její význam však ještě zopakujeme v tomto pravidelním pátečním souhrnu. Společnost Microsoft v úterý večer oficiálně oznámila, že připravovaná nová verze jejího operačního systému - Windows Vista - bude uvolněna později. Oproti původním předpokladům tak budou verze pro veřejnost uvolněny o několik měsíců později, konkrétně v lednu 2007.

Verze pro firmy, pravděpodobně tedy Windows Vista Business a Windows Vista Enterprise, však budou podle Microsoftu k dispozici podle původního plánu, tedy už v listopadu 2006. Microsoft už dříve neoficiálně naznačoval, že verze pro firmy budou na trhu zřejmě dřív než verze pro domácnost, takže v tomto světle není úterní oznámení zase tak moc překvapivé.

Z pohledu byznysu je také zajímavé, že i přesto, že tato zpráva byla tak trochu očekávána, na ni zareagovaly akcie Microsoftu ne zrovna zanedbatelným propadem: nejde o žádný kritický pokles, ale snížení o 2.7% na $26,98 za kus už je znát.

Zdroj: Marketwatch

Škody způsobené kybernetickým zločinem jsou závažnější než tradiční kriminalita

Průzkum podniknutý společností IBM ukázal, že podle 58 procent světových firem působí kybernetický zločin větší škody než běžná kriminalita. Průzkumu se zúčastnily společnosti ze sedmnácti zemí světa, včetně České republiky.

Škody, které působí kybernetický zločin, pramení podle oslovených společností hlavně ze ztráty příjmů, ztráty stávajících i potenciálních zákazníků a též ze snížené produktivity zaměstnanců. Plných 84 procent oslovených manažerů je přesvědčeno, že osamocené hackery nahrazují ve světě kybernetické kriminality vysoce organizované skupiny, které disponují značnými technologickými znalostmi. Velmi znepokojující je i to, že podle plných dvou třetin respondentů, jsou velké korporace nyní stále častěji ohrožovány i zevnitř.

Tváří v tvář rostoucímu globálnímu kybernetickému zločinu je 59 procent firem přesvědčeno, že se proti organizovanému kybernetickému zločinu dobře ochránily. Na rostoucí hrozbu kybernetické kriminality však tyto firmy reagují různými způsoby: mj. aktualizací antivirového softwaru (69%), aktualizací firewallů (74%),  implementací technologií umožňujících detekci/prevenci pokusů o vniknutí do systému nebo implementací záplatovacího systému do sítě (58%).

Zdroj: Tisková zpráva

Řešení CA v oblasti bezpečnosti získala certifikát Checkmark za výsledky při zjišťování spywaru, virů a trojských koňů

Společnost CA oznámila, že její řešení na ochranu před spywarem a viry pro podnikové a spotřebitelské trhy získaly certifikáty Checkmark organizace West Coast Labs, která je jednou z hlavních nezávislých organizací provádějících testy produktů v oblasti zabezpečení informací.

Systém Checkmark je služba certifikace a testování kvality se zavedenými nezávislými standardy pro účinnost produktů. Jde o globální službu, z níž těží vývojáři technologií i pracovníci odpovědní za rozhodování a nákup řešení v oblasti zabezpečení informací.

Produkty eTrust Antivirus, eTrust EZ Antivirus a CA Integrated Threat Management byly oceněny certifikátem ochrany před viry na úrovni 1 za zjištění všech virů šířících se volně mezi uživateli. Produkty eTrust Antivirus a CA Integrated Threat Management obdržely rovněž certifikát ochrany před viry na úrovni 2 za odstranění všech virů šířících se volně mezi uživateli a také certifikát v oblasti ochrany před trojskými koni za zjištění všech trojských koňů v příslušných zkušebních sadách.

Zdroj: Tisková zpráva

PayPal nabídne placení textovými zprávami

Společnost PayPal, která se zabývá online platbami a platebními metodami, připravuje novou službu – možnost posílání plateb prostřednictvím textových zpráv odesílaných z mobilního telefonu. Představitelé PayPal to oznámili ve středu. Kromě textovek bude možné platby provádět také prostřednictvím automatického hlasového operátora.

Služba PayPal Mobile bude spuštěna během několika týdnů, a to prozatím v USA, v Kanadě a ve Velké Británii. Další země budou následovat později: cílem je rozšířit nabídku do všech 55 zekí, v nichž v současnosti PayPal provozuje svůj online platební systém.

Zdroj: News.com

Dell se rozšiřuje, rozhodl se pro akvizici Alienware

Společnost Dell se definitivně rozhodla zakoupit výrobce počítačových her, firmu Alienware. Transakce by podle představ firem měla oběma zainteresovaným stranám prospět: zatímco Alienware získá přístup k velmi komplexnímu dodavatelsko-odběratelskému řetězci a bude snáze moci oslovit širší cílovou skupinu zákazníků, pro Dell může transakce znamenat posílení pozice v oblasti počítačové zábavy a využití volného času.

Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny. Alienware bude dále fungovat jako samostatná jednotka ve formě dceřinné společnosti největšího světového výrobce počítačů. Šéfem Alienware zůstane dosavadní CEO Nelson Gonzales, bude se však zodpovídat Jimu Schneiderovi, CIO firmy Dell. Gonzales však prohlásil, že Alienware bude i nadále fungovat samostatně, nezávisle na Dellu.

Zdroj: News.com

Apple bojuje proti návrhu zákona, který by firmu nutil prodávat hudbu kompatibilní s konkurencí

Návrh francouzského zákona, podle kterého by byla firma Apple nucena prodávat na iTunes hudbu ve formátech kompatibilních s přehrávači konkurenčními k iPod, se Applu vůbec nelíbí. Podle středečního prohlášení firmy Apple jde o návrh na „státem sponzorované pirátství“.

Dolní komora francouzského parlamentu ve středu pustila dál návrh zákona, podle kterého by poskytovatelé digitálního obsahu byli nuceni zveřejňovat podrobnosti o svých technologiích zajišťujících soulad s autorskými právy. Skladby iTunes jsou chráněny technologií FairPlay a jsou nekompatibilní s většinou jiných přehrávačů než iPod. Cílem zákona je zabránit tomu, aby jedna firma nebo uzavřená technologie mohla na online trhu dominovat: návrh se teď přesouvá do dalšího projednávání v Senátu.

Firma Apple však poukazuje na to, že návrh povede k úplně opačným důsledkům: pokud začne firma prodávat hudbu v univerzálním formátu, prodej přístrojů iPod se ještě dále zvýší, skladby však nebudou nijak chráněny a pirátství bude opět jednodušší.

Zdroj: News.com

Mozilla plánuje finančně podpořit svou celosvětovou vývojářskou komunitu

The Mozilla Foundation se podle jejího úterního prohlášení rozhodla věnovat část svých příjmů k přímé podpoře aktivních členů své vývojářské komunity. Mitchell Bakerová, CEO Mozilla Corporation, prohlásila, že „Mozilla se rozhodla vrátit část svých zvýšených příjmů zpátky komunitě“.

Bakerová dále prohlásila, že ještě není stanoven časový rámec ani přesný postup, jak bude podpora probíhat, nicméně věří, že Mozilla bude připravena předat prostředky komunitě co možná nejdříve. „Není ale jednoduché najít vhodný model – naši spolupracovníci jsou rozptýlení po celém světě, každý řeší úplně jinou skupinu úkolů, každý pracuje jinak intenzivně; potřebujeme najít spravedlivý model, který bude vyhovovat většině z nich. Chceme, aby byly peníze rozděleny podle skutečného přínosu jednotlivých lidí.“

Zdroj: News.com

Nvidia kupuje francouzského výrobce grafického software

Společnost Nvidia ohlásila záměr zakoupit francouzskou firmu Hybrid Graphics, výrobce grafických programů. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny. Nvidia plánuje ponechat Hybrid Graphics jako svébytnou dceřinou společnost. Produkty Hybrid Graphics jsou nejčastěji integrovány v přenosných zařízeních, mezi její zákazníky patří firmy Nokia, Ericsson, Philips Electronics, Samsung nebo Symbian.

Zdroj: News.com

Diskuze (11) Další článek: Nový Kerio WinRoute Firewall má Bandwidth Limiter a duální antivir

Témata článku: Byznys, Apple, Mozilla, Vývojář, Trojský kůň, Online trh, Přesný postup, Časový rámec, Alienware, Sponzorovaná zpráva, Fina, PayPal, IT, Hybrid, Původní úroveň, Vývoj, Kritická část, Samostatná jednotka, Rostoucí skupina, Schneider, Původní výrobce, Online platba, Dolní komora, Francouzská společnost, Fin


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF