IT byznys: Microsoft začal považovat bezpečnost za prodejní artikl

Sun Microsystems najímá specialistu na softwarové záplaty * Firmy se předbíhají, kdo poskytne San Franciscu WiFi: poslední je Google * Microsoft začal považovat bezpečnost za prodejní artikl * Symantec dokončuje akvizici Relicore * Kontaktní centra se stávají součástí celkové firemní strategie * Symantec má nového finančního ředitele * CEO firmy RadioShack lhal a rezignoval

Sun najímá specialistu na softwarové záplaty

Společnost Sun Microsystems potvrdila svůj záměr koupit společnost Aduva. Jedná se o malou firmu, jejíž produkty automatizují instalaci softwarových záplat a patchů na řadě počítačů běžících na Linuxu a Solarisu.

Akvizice, která byla ohlášena ve středu, jde ruku v ruce s firemním záměrem zlepšit možnosti vzdálené správy a služeb. V této souvislosti připomeňme, že v roce 2004 firma koupila pro změnu společnost SevenSpace, specialistu právě na vzdálenou správu systémů.

Aduva sídlí v kalifornském Sunnyvale a má zhruba 40 zaměstnanců. Akvizice by měla být dokončena v červnu tohoto roku.

Zdroj: News.com

Firmy se předbíhají, kdo poskytne San Franciscu WiFi: poslední je Google

Město San Francisco se rozhodlo vybudovat pro své občany bezplatnou WiFi síť. Sešlo se přitom už 6 nabídek od významných firem, které by rády celou infrastrukturu vybudovaly. Nejnovější nabídka přišla od firmy Google, která se za tímto účelem spojila s významných internetovým poskytovatelem EarthLink.

Cílem je vybudovat pokrytí WiFi signálem a nabídnout všem občanům města jak bezplatný přístup, tak i placený přístup s rozšířenými službami. Uzávěrka výběrového řízení byla v úterý: do té doby se městu sešlo 6 nabídek. Spojenectví Google-Earthlink předložilo svou nabídku jako poslední. Google by přitom byl poskytovatele bezplatného připojení 300 kb/s a EarthLink by dodal nadstandardní služby běžící rychlostí 1Mb/s, za které by se platilo přibližně 20 dolarů měsíčně.

Další nabídky přišly od firem Communication Bridge Global, MetroFi, NextWLAN, Razortooth Communications (dba RedTAP) a SF Metro Connect (což je společná nabídka neziskové organizace SeaKay a firem Cisco Systems a IBM).

Zdroj: News.com

Microsoft začal považovat bezpečnost za prodejní artikl

V uplynulých letech investovala společnost Microsoft do oblasti bezpečnosti a zabezpečení produktů miliardy dolarů. Zdá se, že nyní se rozhodla na bezpečnosti začít trochu vydělávat.

Minulý měsíc ohlásil šéf Windows Jim Allchin, že rozšířená a prohloubená bezpečnost by měla být hlavním důvodem, proč by lidé měli přecházet na novou verzi Windows – na Windows Vista. Microsoft odhaduje, že přibližně jedna třetina času stráveného návrhem a realizací nových Windows byla použita právě na vývoji a zdokonalování bezpečnostních a ochranných opatřeních.

Kromě toho, Microsoft začal prodávat svou vlastní značku bezpečnostních řešení, zahrnujících kromě jiného antivirový balíček Microsoft OneCare dodávaný za roční poplatek 50 dolarů a nebo připravovanou sadu Microsoft Client Protection

Zdroj: News.com

Symantec dokončuje akvizici Relicore

Společnost Symantec, známý dodavatel antivirových a bezpečnostních řešení, oznámila dokončení akvizice firmy Relicore. Záměr byl ohlášen 7. února tohoto roku. Cílem firmy Symantec je prostřednictvím Relicore rozšířit a standardizovat svou dosavadní nabídku služeb v oblasti datových center.

Zdroj: News.com

Kontaktní centra se stávají součástí celkové firemní strategie

Společnosti si stále jasněji uvědomují význam kontaktních center při vytváření hodnot pro zákazníky a dosahování komerčních výnosů. Vyplývá to ze zjištění studie Merchants Global Contact Centre Benchmarking Report 2006, podle kterých je 70 % kontaktních center přímo podřízeno členům správní rady, přičemž 25 % z nich přímo generálnímu řediteli (CEO).

Již osmé zpracování studie Merchants Global Contact Centre Benchmarking Report ukázalo, že firmy přikládají kontaktním centrům stále větší význam – pracuje se zde totiž s nejcennějšími zdroji firmy, s jejími zákazníky. Kontaktní centra a příslušné strategie se pomalu stávají plnohodnotnou součástí podnikání, kdy 51 % respondentů studie začleňuje plán rozvoje kontaktního centra do celkové firemní strategie.

Při srovnání se studií z minulého roku se však ukazuje, že posun od nákladových k ziskovým finančním výsledkům je poměrně pomalý a prostředky k měření klíčových finančních ukazatelů se nezlepšují. Pouze necelá polovina kontaktních center dokáže měřit klíčové finanční ukazatele, které jsou nezbytné pro zjištění nákladů a výnosů služeb. Nicméně dvě třetiny těchto center dokáží měřit náklady na jeden kontakt se zákazníkem ve vybraném kanálu, což může k určité obchodní orientaci posloužit.
 
Kontaktní centra své služby rovněž pomalu přizpůsobují jednotlivým zákazníkům – zatím především podle typů realizovaných kampaní než podle typu zákazníků. Ze všech dotázaných kontaktních center jich 28 % služby přizpůsobuje u nejvyužívanějších služeb, 14 % u speciálních kampaní a 17 % u služeb pro důležité zákazníky.

Zdroj: Tisková zpráva

Symantec má nového finančního ředitele

Společnost Symantec oznámila, že jmenovala Jamese Beera do funkce výkonného viceprezidenta a CFO. Beer naposledy zastával funkci senior viceprezidenta a CFO ve společnostech AMR Corp. a American Airlines.

„James v průběhu několika posledních let, kdy se zabýval problémy v oboru letecké přepravy, prokázal schopnost rychle najít řešení složitých problémů globálního rozsahu,“ řekl John W. Thompson, CEO společnosti Symantec. Beer povede celosvětovou finanční organizaci společnosti Symantec a bude odpovídat za účetnictví, strategické plánování a analýzy, finance, daně a audit. Povede rovněž týmy odpovědné za rozvoj činnosti, správu budov a řízení provozu.

Zdroj: Tisková zpráva

CEO firmy RadioShack lhal a rezignoval

O tom, jak se reaguje na uvedení nepravdivých osobních údajů v civilizovaných zemích a ve významných soukromých společnostech, informuje následující zpráva. David Edmonson, CEO americké společnosti RadiosShack, která je významným dodavatelem výpočetní techniky a elektroniky, rezignoval na svou funkci poté, co se ukázalo, že uvedl nepravdivé údaje o své minulosti. Jeho nástupcem se stává Claire Babrowski, který dosud působil jako výkonný viceprezident a COO.

Edmonson minulý týden připustil, že lhal o svém vzdělání. Kromě ztráty pozice navíc firma najala právnickou firmu, aby celý případ prošetřila a navrhla další kroky.

RadioShack kromě toho minulý týden zveřejnil výsledky za čtvrté čtvrtletí: došlo k poklesu čistého zisku o hrozivých 62%. Firma také představila restrukturalizační plán, který by mohl kromě jiného vést k zavření až 10% obchodů provozovaných společností.

Zdroj: Marketwatch

Diskuze (9) Další článek: Obviněný zloděj dat stráví osm let za mřížemi

Témata článku: Byznys, Bezpečnost, SF, San Francisco, Sunnyvale, Celosvětové pokrytí, Beer, American Airlines, Významný dodavatel, Benchmarking, Nezbytný údaj, Thompson, Vybraný specialista, Placený přístup, IT, Firemní strategie, Celková bezpečnost, Složitý problém, James Bond, Bezplatné připojení


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky