IT byznys: Mainsoft nabídne integraci .NET a Javy

Symantec chystá nástroj pro zabezpečení online obchodování * O práci ve firmě Sun může přijít až pět tisíc lidí * Microsoft rozděluje zodpovědnost za balík Office * Dell bude se svými notebooky dodávat Skype * Výsledky společnosti Novell jsou zpátky v černých číslech * LEVI International mění své jméno na BGS LEVI Czech
IT byznys: Mainsoft nabídne integraci .NET a Javy

Symantec chystá nástroj pro zabezpečení online obchodování * O práci ve firmě Sun může přijít až pět tisíc lidí * Microsoft rozděluje zodpovědnost za balík Office * Dell bude se svými notebooky dodávat Skype * Výsledky společnosti Novell jsou zpátky v černých číslech * LEVI International mění své jméno na BGS LEVI Czech

Symantec zabezpečí online obchodování

Společnost Symantec připravuje balík nástrojů, který bude zaměřen na ochranu zákazníků a obchodníků realizujících online obchodní transakce. Software se bude jmenovat Norton Confidental a bude obsahovat štít proti phishingu a vůbec proti škodlivým aplikacím pokoušejícím se získat citlivá data.

Systém, který byl vyvíjen pod kódovým názvem Norton Voyager, bude kromě toho identifikovat důvěryhodné webové servery. Zároveň pomůže uživatelům uchovávat a zabezpečit jejich osobní údaje, včetně přihlašovacích jmen a hesel nebo čísel platebních karet.

„Norton Confidental představuje náš vstup do nové oblasti. Jde nám vlastně o zabezpečení online interakce,“ dodává Enrique Salem ze společnosti Symantec.

Zdroj: News.com

Sun se chystá propustit až 5000 lidí

Společnost Sun Microsystems ve středu ohlásila záměr restrukturalizovat firemní infrastrukturu a hierarchii. Součástí plánu jsou také úspory na lidské zdroje: Sun se chystá redukovat 11 až 13 procent své současné pracovní síly, která čítá přes 37 000 zaměstnanců.

Rozhodnutí přichází od nového šéfa společnosti, kterým je Jonathan Schwartz. Ten se zjevně snaží vyvarovat a předejít kritice, která dopadala na hlavu jeho předchůdce Scotta McNealyho. Tomu bylo často vyčítáno, že dostatečně rychle nesnižuje náklady v době, kdy klesají příjmy a výnosy.

Výrobce serverů i pracovních stanic, kterému se v poslední době příliš nedaří, tedy v následujících šesti měsících propustí mezi 4000 až 5000 lidí. Firma si od změny slibuje roční úsporu mezi 480 miliony a 590 miliony amerických dolarů.

Zdroj: News.com

Microsoft rozděluje zodpovědnost za balík Office

Společnost Microsoft potvrdila své rozhodnutí rozdělit vývoj kancelářského balíku Office do dvou divizí s tím, že každá z nich bude mít své nezávislé vedení. Vznikly tedy dvě skupiny: Office Productivity Applications a Office Business Platform.

První z nich bude odpovědná za vývoj klientských aplikací a za sdílené služby a povede ji Antoine Leblond. Druhá skupina bude odpovídat za SharePoint, Groove a Project. Jejím nejvyšším představitelem se stane Kurt DelBene.

„Po posunu dosavadního šéfa Office Stevena Sinofskyho do pozice šéfa vývoje systému Windows jsme zvažovali možná řešení převzetí jeho odpovědnosti. Dospěli jsme k závěru, že pro firmu bude nejpřínosnější mírná změna dosavadního modelu, která určitě posune vývoj Microsoft Office dopředu,“ uvádí se v prohlášení firmy.

Zdroj: News.com

Dell bude s notebooky dodávat Skype

Společnost Dell, významný výrobce přenosných počítačů, oznámila záměr dodávat na svých noteboocích předinstalovanou softwarovou výbavu nutnou pro provozování služby Skype.

Skype, který umožňuje lidem bezplatně telefonovat přes internet, tak bude automaticky k dispozici na nových řadách notebooků Dell XPS M1210 a M2010. Integrované řešení v sobě však bude zahrnovat i další nástroje nutné pro úspěšné internetové telefonování: webovou kameru a mikrofon, sluchátka a mobilní širokopásmovou anténu.

„Tento krok poskytne zákazníkům Dellu jednoduchou cestu, jak využít potenciálu Internetu pro efektivní komunikování s jejich rodinami, přáteli a spolupracovníky, a to nejen z pohodlí domova nebo z kanceláře, ale i z cest,“ říká Don Albert, šéf vývoje Skype pro Severní Ameriku.

Skype, který je vlastněn známým internetovým obchodníkem eBay, ohlásil koncem dubna dosažení hranice sta milionů registrovaných uživatelů.

Zdroj: News.com

Novell opět v černých číslech

Softwarová firma Novell ohlásila ve středu své finanční výsledky za poslední fiskální čtvrtletí. Díky silnému důrazu kladenému na omezování nákladů a výdajů se firmě podařilo po loňské ztrátě vstoupit opět do kladného zisku: čistý zisk činil 3 miliony amerických dolarů, což je jistě úspěšný výsledek v kontrastu s loňskou ztrátou 16 milionů.

Tohoto výsledku se podařilo dosáhnout navzdory poklesu hrubého příjmu z 297 na 278 milionů dolarů.

Zdroj: News.com

Symantec snížil odhady svých příjmů

Společnost Symantec ve středu představila revidovanou verzi svých finančních plánů pro současný fiskální rok. Výsledkem již dříve ohlášené změny účtování je snížení odhadu příjmů z původně očekávaných 5,2 až 5,4 miliardy dolarů na 5,1 až 5,3 miliardy.

Zdroj: News.com

Mainsoft nabídne integraci .NET a Javy

Společnost Mainsoft představila ve středu zajímavou technologii umožňující přemostit stávající propast mezi aplikacemi napsanými v prostředí .NET a pomocí jazyka Java. Oba druhy aplikací budou moci být integrovány prostřednictvím serveru WebSphere Portal dodávaného firmou IBM.

Díky produktu Visual MainWin for J2EE, Portal Edition budou moci vývojáři jednoduše vzít existující webovou aplikaci napsanou pomocí Microsoft ASP.NET a přeložit ji pro provoz na IBM WebSphere Portal.

Zdroj: News.com

LEVI International mění jméno na BGS LEVI Czech

Společnost LEVI International a.s., člen skupiny BGS LEVI, mění k 30. květnu svůj název na BGS LEVI Czech a.s. „Změna názvu naší společnosti je logickým vyústěním kroků, které byly realizovány v uplynulých měsících.Vzájemné sdílení toho nejlepšího, co v jednotlivých firmách skupiny BGS LEVI mohou jejich zákazníci najít, vedlo postupně k doplnění a výměně sortimentů firem, jakož i k zařazení nových značek a distribucí,“ uvedl Ludvík Šebík, výkonný ředitel společnosti BGS LEVI Czech.

Se změnou jména společnosti dojde rovněž ke změně vizuálního stylu společnosti včetně nového loga, firemních tiskovin a internetových stránek.

Zdroj: tisková zpráva

Proč má Microsoft příliš mnoho hotovosti?

Na závěr uvedeme zprávu, která může na první pohled působit až úsměvně – šéf Microsoftu Steve Ballmer musel vysvětlovat, co hodlá společnost Microsoft dělat se svými obřími finančními prostředky.

Ballmer totiž čelil kritice investorů a akcionářů, kteří protestovali proti rozhodnutí firmy ponechat si při ruce vysokou finanční rezervu 35 miliard dolarů. Požadovali naopak, aby podíly na vysokých ziscích firmy byly vyplaceny akcionářům.

Ballmer tak musel vysvětlit, že firma si hodlá i do budoucna ponechat vysokou pohotovostní rezervu proto, aby mohla operativně (byť s určitým rizikem) investovat do nových technologií, do výzkumu a do dalších oblastí důležitých pro budoucí pokračující rozvoj společnosti.

„Je pravděpodobné, že v diskusi o tom, proč si ponecháváme příliš vysokou hotovost, s vámi budu muset pokračovat i v příštích letech,“ naznačil Ballmer svou dlouhodobou strategii.

Nicméně zdůraznil, že Microsoft vyplatil svým akcionářům od roku 2001 přes 87 miliard dolarů. „Rozumím však přáním akcionářů vidět ještě vyšší část firemních finančních výsledků ve formě vyplacených dividend,“ uzavřel Ballmer.

Zdroj: News.com

Témata článku: Byznys, Internet, IT, Groove, Keep, Jonathan, Nový zdroj, Back Office, Portal, Voyager, Dell XPS 13, Odpovědný člověk, Enrique, Dell XPS 15, Dell XPS, Dosažení hranice, Kladný ohlas, Úspěšný výsledek

Určitě si přečtěte

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

17.  10.  2017 | Jakub Čížek | 186

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

19.  10.  2017 | David Polesný | 25

Přichází doba hypersonických zbraní. Hrozí zvýšené riziko jaderného konfliktu

Přichází doba hypersonických zbraní. Hrozí zvýšené riziko jaderného konfliktu

** Světové mocnosti vyvíjí nové, nesmírně rychlé zbraně ** Jsou schopné pokořit rychlost Mach 5 ** Tyto zbraně mohou zvýšit riziko rozpoutání válečného konfliktu

19.  10.  2017 | Stanislav Mihulka | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji