IT byznys: Linux na počítačích Dell, spěchej pomalu!

Microsoft včera zahájil prodej českých verzí Windows Vista a Office 2007 * Oracle hodlá koupit Hyperion * Google chce nabídnout lepší ochranu proti falešným proklikům * Bezpečnostní opatření ve Windows Vista komplikují život výrobcům antivirů * Unicorn holding má tržby přes jednu miliardu * Microsoft: podpora systémů Vista Home a Ultimate bude poskytována 5 let * AutoCont je největším partnerem HP pro rok 2006

Microsoft včera zahájil prodej českých verzí Windows Vista a Office 2007

Ne že by to některého čtenáře Živě mohlo překvapit, přesto zopakujme, že ve čtvrtek 1.3. byl zahájen prodej české verze nového operačního systému Windows Vista a sady kancelářských aplikací Microsoft Office 2007. V následujících dnech se 70 zaměstnanců včetně managementu společnosti rozjede do obchodních center po celé České republice, kde budou nové lokalizované produkty prodávat přímo zákazníkům.

První kopie obou produktů získalo přímo z rukou ředitele Microsoftu Michala Čupy a za účasti náměstka ministryně školství, mládeže a tělovýchovy České republiky Centrum moderních technologii ve škole při Střední průmyslové škole Na Třebešíně. Rozhodnutí předat první Windows Vista a Office 2007 právě tomuto Centru dokládá důležitost, již Microsoft přikládá rozvoji informační vzdělanosti v České republice.

Česká verze Windows Vista vznikala více než dvanáct měsíců. Lokalizace nové generace Windows zahrnuje překlad 2 100 000 slov přímo v operačním systému, a dalších 1 300 000 slov v souborech nápovědy. Na testování se podílelo více než 14 000 odborníků a uživatelů. 

Zdroj: Tisková zpráva

Oracle hodlá koupit Hyperion

Společnost Oracle je velmi blízko akvizici firmy Hyperion Solutions. Hyperion se zabývá vývojem softwarových nástrojů, které umožňují firmám sledovat a analyzovat jejich výkonnost a efektivitu. Hodnota akvizice je podle dostupných informací přibližně 3,1 miliardy dolarů.

Jedná se o další z řady akvizicí realizovaných Oraclem, databázovým gigantem, který tak i prostřednictvím skupování dalších firem drží svůj nemalý růst.

Zdroj: News.com

Google chce nabídnout lepší ochranu proti falešným proklikům

Od března hodlá společnost Google představit a nabídnout svou vylepšenou schopnost detekovat falešné prokliky na reklamní odkazy. Reklamní systémy pracující na bázi pay-per-click (platba za kliknutí) bývají často kritizovány inzerenty za to, že si nedokáží poradit s falešnými „kliky“ a inzerent tak vlastně platí za zobrazení své stránky, ke které ovšem reálně nedošlo.

Předběžné oznámení tohoto vylepšení proběhlo tento týden na blogu systému AdWords. Součástí vylepšení bude možnost lépe specifikovat a blokovat nežádoucí IP adresy (inzerent tak třeba nebude moci být zneužit konkurencí, která se občas snaží falešnými kliky zvýši výdaje své konkurence na reklamu apod.).

Zdroj: News.com

Bezpečnostní opatření ve Windows Vista komplikují život výrobcům antivirů

Některé nové a vylepšené bezpečnostní nástroje a technologie znamenají určité problémy pro řadu výrobců antivirových a dalších bezpečnostních nástrojů.

Pro obecné aplikace totiž platí, že většina programů napsaných pro systém Windows XP běží i na systému Windows Vista. Objevují se stížnosti na pomalý běh některých her, nicméně obecně s kompatibilitou problémy nebývají. Neplatí to však pro bezpečnostní software. Většina výrobců tak musí ve svých produktech provádět velmi výrazné aktualizace a změny, přicházet se zcela přepracovanými verzemi nebo alespoň s výraznými updaty. Týká se to i největších výrobců – firem Symantec, McAfee nebo Trend Micro.

Zdroj: Computerworld

Unicorn holding má tržby přes jednu miliardu

Konsolidované tržby skupiny Unicorn v roce 2006 poprvé překročily jednu miliardu korun. Obrat společností Unicorn v roce 2006 dosáhl jedné miliardy jednoho miliónu a sto tisíc korun. Oproti 779 miliónům v roce 2005 se tak jedná o více než 28% nárůst.

84 % příjmů společnosti pochází stejně jako v minulosti z ICT služeb. Příjmy z prodeje softwarových licencí činily 5,5 % a z prodeje hardwaru pak 4 % z celkových tržeb. Ostatní činnosti se na celkových konsolidovaných tržbách holdingu podílely 6,5 %.

„Jsem rád, že se podařilo dosáhnout takto vysokého obratu. Za mnohem důležitější ale považuji, že se nám stále daří poskytovat našim klientům vysoce kvalitní služby ve stanoveném termínu za příznivé ceny,“ řekl Vladimír Kovář, generální ředitel a předseda představenstva společnosti UNICORN.

Zdroj: Tisková zpráva

Linux na počítačích Dell: Spěchej pomalu

Navzdory tomu, že společnost Dell navázala spolupráci s firmou Novell a pustila se do jednání vedoucímu k možnosti nabídnout zákazníkům počítače vybavené linuxovým operačním systémem, snaží se nyní zchladit přehnaná očekávání uživatelů. Varuje totiž, že doba, kdy budou počítače Dell prodávány zákazníkům rovnou s předinstalovaným Linuxem, je ještě relativně daleko. „Náš postoj je takový, že pozorně nasloucháme svým zákazníkům. Nerad bych ale sliboval jakékoliv konkrétní datum, v němž se mohou těšit na prodej počítačů vybavených Linuxem,“ říká mluvčí Dellu Jeremy Bolen.

Zdroj: Computerworld

Microsoft: Podpora systémů Vista Home a Ultimate bud poskytována 5 let

Podle vyjádření firmy Microsoft budou operační systémy Windows Vista Home a Ultimate podporovány po dobu pěti let, nikoliv deseti. „Konec podpory pro Windows Vista je ještě pět let daleko,“ zvolil hezkou formulaci mluvčí firmy.

Dodal však, že není vyloučeno její budoucí prodloužení: „Jako jsme to dělali v minulosti, hodláme i nyní pečlivě sledovat a vyhodnocovat proces podpory nového systému. Jsme připraveni učinit rozhodnutí o jejím prodloužení, bude-li to potřeba,“ dodal.

Korporátní edice Windows Vista (Business a Enterprise) budou podporovány podle obvyklého modelu 5 + 5 let.

Zdroj: Computerworld

AutoCont je největším partnerem HP pro rok 2006

Společnost AutoCont CZ a.s. byla oceněna v kategorii „Největší partneři pro rok 2006“, kde získala 1. místo a potvrdila tak pozici největšího obchodního partnera HP, kterou si udržuje již několik let.

AutoCont byl navíc oceněn i jako Partner roku 2006 v kategorii HP ProCurve Networking. Ceny byly společností Hewlett-Packard předávány 19. února v divadle Na Jezerce při tradičním slavnostním setkání s obchodními partnery za účasti generálního ředitele HP ČR Milana Pryponě.

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze (12) Další článek: Superrychlé flash disky Corsair Voyager GT

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,