IT byznys: Lennonova hudba bude na internetu, ne však na iTunes

Spoluzakladatel Suse odchází z firmy Novell * Intel otevřel novou továrnu * Yahoo China opět běží * Přešlo milion uživatelů z Windows na Mac? * Společnost Dimension Data vstupuje na český trh * AutoCont spolupracuje s ČSOB

Spoluzakladatel Suse opouští Novell

Důležitý člen týmu programátorů Suse, Hubert Mantel, se rozhodl odejít ze společnosti Novell. Mantel oznámil své rozhodnutí v úterý na Suse mailing listu. Firma Novell tuto zprávu o den později potvrdila.

„Rozhodl jsem se odejít ze Suse/Novellu. Už to není firma, kterou jsem před 13 lety založil,“ říká Mantel. „Patřím ke správcům jádra Suse víc než deset let. Věřím, že vedení Suse najde velmi rychle kompetentní náhradu,“ dodává.

Podle vyjádření Novellu nezpůsobí Mantelův odchod žádný otřes: „Byl jedním z mnoha pracujících na jádru systému. Jeho odchod nijak nedopadne na naši strategii ani na naši schopnost realizovat ji,“ říká mluvčí firmy Bruce Lowry.

Zdroj: News.com

Lennonova hudba bude na internetu

Kompletní katalog sólových skladeb populárního Johna Lennona bude už v prosinci k dispozici pro stahování z internetu. Oznámila to alespoň firma, která umělce zastupuje.

Podle EMI Music zpřístupnění nahrávek prostřednictvím internetu dělá z Lennona prvního člena bývalých Beatles, který se k podobnému kroku odhodlal. Lennonovy skladby budou prodávány prostřednictvím celé řady významných online služeb, například Napster, Rhapsody, MSN Music nebo Yahoo Music Unlimited.

Pokud vám v předchozím výčtu chybí jeden z nejpopulárnějších distribučních kanálů digitální hudby, totiž služba iTunes, vězte, že ta mezi distributory Lennonovy hudby patřit nebude. Důvodem jsou patentové spory firmy Apple se společností Apple Corps, spojenou se skupinou Beatles.

Zdroj: News.com

Intel otevřel novou továrnu

Společnost Intel znovu otevřela moderní velkokapacitní výrobu polovodičů ve městě Chandler (Arizona, USA). Továrna označovaná Fab 12 byla přestavěna na moderní 65nm výrobní proces. Stala se tak druhou továrnou společnosti Intel, v níž probíhá velkokapacitní výroba 65nm produktů na největších průmyslově používaných křemíkových plátech o průměru 300 mm.

Tento systém továrně umožňuje výrobu procesorů s nejvyšší kapacitou a nejnižšími náklady na světě. Jedná se zároveň o světově technologicky nejvyspělejší velkokapacitní polovodičovou výrobu vícejádrových procesorů.

„Opětovné otevření továrny Fab 12 je důležitý mezník pro Intel i celý polovodičový průmysl,“ řekl Bob Baker, senior viceprezident a generální ředitel Technology and Manufacturing Group společnosti Intel. „Konverze starší továrny na špičkovou technologii – jak v oblasti rozměru křemíkových plátů, tak i z hlediska postupu výroby obvodů – opět posunuje naše výrobní možnosti a zlepšuje pozici pro naplňování potřeb zákazníků.“

Projekt modernizace továrny Fab 12 byl zahájen v roce 2004 a stál cca 2 miliardy dolarů. Po dokončení, za zhruba 18 měsíců, se Fab 12 stává pátým výrobním závodem využívajícím 300mm pláty.

Společnost Intel vlastní největší síť výrobních kapacit, kde se pracuje s pokročilými 300mm křemíkovými pláty. Mezi ostatní provozy na 300mm pláty patří Fab 11X v Novém Mexiku, D1D a D1C v Oregonu a Fab 24 v Irsku.

Zdroj: tisková zpráva

Yahoo China opět běží

Společnost Alibaba.com, která v říjnu koupila čínské aktivity společnosti Yahoo, zahájila znovu provoz čínského portálu Yahoo. Zprovoznila přitom novou domovskou stránku a doufá ve fungování svého nového obchodního modelu.

Znovuspuštěný web lze najít na adrese www.yahoo.com.cn. Yahoo China má obrovský potenciál: hovoří se až o 37 % podílu uživatelů, což je podstatně víc než v případě Googlu okupujícího 19 procent.

Zdroj: News.com

Přešlo milion uživatelů z Windows na Mac?

Podle nedávno zveřejněných výsledků studie analytika Charlese Wolfa přešel tento rok více než milion uživatelů operačního systému Windows ke konkurenci – na platformu Mac. Důvodem je podle publikované zprávy především obava uživatelů z bezpečnostních problémů spojených s používáním Windows. A v neposlední řadě také celá řada inovací, kterou Apple v souvislosti s Macy realizoval.

„Odhadujeme, že v prvních třech čtvrtletích roku 2005 si více než milion dosavadních uživatelů Windows pořídilo počítač Mac. To je velký kontrast oproti původním předpokladům, které hovořily o půl milionu uživatelů za celý rok,“ píše se v analýze.

Zdroj: Techworld

Nový CEO Borlandu: máme dobrý směr

Tod Nielsen, nový CEO společnosti Borland Software Corp., přišel jen několik hodin po jmenování do funkce se svou vizí vedení společnosti. Nielsen v rozhovoru prohlásil, že podle jeho názoru se Borland zcela správně zaměřuje na optimalizaci vývoje aplikací a správu životního cyklu aplikací. Současně s tím však zdůraznil, že sám potřebuje určitý čas k tomu, aby mohl konkrétně říci, jaké jednotlivé kroky hodlá v nejbližších týdnech učinit.

Nielsen přišel do Borlandu z firmy Oracle, kde působil jako senior viceprezident pro marketing a globální obchod. Předtím pracoval i pro firmu Microsoft.

Borland ve druhém čtvrtletí při prodejích 67 milionů dolarů prodělal více než 17,5 milionu dolarů. Na tuto zprávu zareagoval odstoupením dřívější šéf Dale Fuller.

Zdroj: CRN

Dimension Data vstupuje na český trh

Společnost Dimension Data, globální poskytovatel specializovaných služeb a řešení IT s ústředím v Jihoafrické republice, oznámila před pár dny otevření nové pobočky v České republice. Vstup na český trh odráží podle vyjádření firmy rostoucí význam tohoto regionu pro evropskou strategii společnosti Dimension Data.

Dimension Data Czech Republic tvoří součást společnosti Dimension Data Europe, což je jeden z pěti provozních regionů společnosti. Ředitelem nově založené pobočky byl jmenován Derek Cummins (37).

„Jedním z důvodů, proč jsme se rozhodli vstoupit do České republiky, je rychlý rozvoj zdejšího trhu ICT. Řada našich globálních klientů má v České republice své aktivity, a proto je důležité, abychom jim byli schopni poskytovat služby i na místní úrovni. Jako nadnárodní společnost klademe důraz na poskytování nejlepších globálních postupů a zároveň si uvědomujeme význam znalosti místních poměrů a místního řízení. V České republice vidíme také příležitosti pro získání nových zákazníků, což vyžaduje, abychom zde byli lokálně přítomni,“ řekl Russell Bolan, generální ředitel Dimension Data Europe.

Zdroj: tisková zpráva

AutoCont spolupracuje s ČSOB

Společnost AutoCont CZ a.s. vyhrála poptávkové řízení na dodavatele instalací a servisních zásahů u klientů elektronických kanálů přímého bankovnictví BusinessBanking a InternetBanking pro Československou obchodní banku, a. s.

Společnost AutoCont tak bude pro zákazníky ČSOB zajišťovat především instalace off-line aplikací, ale i kompletní školení obsluhy aplikací a servisní zásahy na off-line aplikacích.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze (11) Další článek: Microsoftu se nelíbí praktiky DRM od Sony

Témata článku: Byznys, iTunes, Wolf, Výrobní závod, IT, Celá republika, Fab, Nejnižší náklad, Hud, Křemíkový plát, Důležitý člen, Výrobní jádro, Řada inovací, Opětovné otevření, Lennon, IT byznys, Důležitý mezník, Chandler, Nielsen, Corps, John Lennon, Baker, Music Unlimited, China, Hubert


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 69

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

Chrome se naučí dokonale odkazovat. Jeho odpůrci bijí na poplach, prý je to bezpečnostní katastrofa

** Google zavádí techniku ScrollToTextFragment ** Umí vytvořit odkaz na konkrétní slovo na stránce ** Podle kritiků by to mohl být bezpečnostní problém

Jakub Čížek | 40

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor