IT byznys: koupí Cisco Nokii?

Analytici předpovídají společnosti Cisco dobré čtvrtletí * Přemýšlí Cisco o pořízení Nokie? * Yahoo se zajímá o čínský portál Alibaba * Novell jmenuje novou prezidentku pro Severní Ameriku a oznamuje podporu aplikací Seibelu * Amazon láká půjčování DVD * SkyNet převzal zákazníky ha-vel voice * Motorola má zájem o internet po elektrické síti

Analytici předpovídají Ciscu úspěšné čtvrté čtvrtletí

Související odkazy

Slovník
DVD
Linux
online

Společnost Cisco Systems Inc., známý výrobce síťového vybavení, se může podle předpovědí analytiků dívat do budoucnosti s optimismem. Podle informací zveřejněných začátkem tohoto týdne se mají výsledky firmy ve čtvrtém čtvrtletí pohybovat na samotné špičce původních odhadů Wall Streetu.

Důvodem, proč se v případě Cisca očekává značný úspěch, má být především vzrůstající poptávka po některých klíčových produktech firmy. Lze ji údajně čekat v závěrečných týdnech čtvrtletí. Analýza realizovaná společností Thomson Financial předpokládá prodeje vyšší než 6,5 miliardy dolarů.

Zdroj: CRN

Yahoo na námluvách v Číně?

Intenzita zprávy o tom, že silné a významné firmy začínají postupně spatřovat v Číně ohromný obchodní potenciál, neustále vzrůstá. Jedna z nejčerstvějších novinek říká, že společnost Yahoo, provozovatel jednoho z největších světových internetových vyhledávačů, se v současnosti nachází kdesi uprostřed procesu vyjednávání o podmínkách nákupu podílu v čínské společnosti Alibaba.com.

Alibaba je jednou z největších čínských firem zaměřených na e-komerci. Provozuje online obchod a B2B portál, který má nyní více než 15 milionů registrovaných uživatelů ve více jak 200 zemích světa. Je také provozovatelem online platebního systému AliPay.

Co se týká dohody s Yahoo, není zatím jisté nic, ani to, zda k ní nakonec dojde. Pokud ano, jednalo by se zřejmě o jednu z největších zahraničních investic do čínské technologické firmy. Některé zprávy totiž hovoří o částce vyšší než 1 miliarda dolarů, která by Yahoo mohla zajistit 35procentní podíl v Alibabě.

Zdroj: News.com

Motorola investuje do Intellonu

Firma Motorola Ventures, zodpovědná za realizaci investic ze strany známého výrobce elektronických a mobilních zařízení Motoroly, potvrdila investici do firmy Intellon. Ta vyrábí technologie umožňující přenos dat po elektrické síti. Výše investice nebyla upřesněna. Intellon kromě toho oznámil, že právě Motorola se stane významným odběratelem jeho technologií.

Motorola už před časem oznámila záměr nabízet svým zákazníkům širokopásmové připojení právě prostřednictvím elektrické sítě. Zdá se tedy, že tento způsob internetového připojení nabývá pro firmy pomalu na zajímavosti.

Zdroj: News.com

Novell jmenuje nového vysokého šéfa

Minulý pátek jmenovala společnost Novell nového výkonného prezidenta pro severoamerické operace. Stala se jím Susan Heystee, která nahradila Rona Hovsepiana, nedávno povýšeného do pozice výkonného viceprezidenta a prezidenta pro globální celosvětové operace.

Heystee bude zodpovědná za prodeje v Severní Americe, za oblast konzultací a zákaznickou podporu. V Novellu pracuje od loňského března.

Zdroj: News.com

Siebel certifikován pro Suse Linux

Společnost Novell bude ve svém Suse Linux Enterprise Server 9 poskytovat podporu pro obchodní aplikace dodávané firmou Siebel Systems. Dojde tak k významnému integrování podpory pro řadu systémů, včetně systémů pro řízení vztahů se zákazníky.

Zdroj: News.com

Amazon chce vyvinout systém pro online půjčování DVD

Amazon.com, provozovatel největšího světového online obchodu, v současnosti hledá softwarového inženýra, kterého by najal za účelem vedení vývoje vlastního systému pro online půjčování DVD. Amazon deklaruje zájem o oblast online půjčování DVD už delší dobu.

Hovoří se zejména o modelu s měsíčním předplatným. Po jeho zaplacení by si zákazníci objednávali libovolná DVD online, přičemž doručována by jim byla poštou. Podobný model provozují momentálně dvě největší světové DVD půjčovny – Blockbuster a Netflix.

„Snaha o zřízení online půjčovny DVD otvírá před naším vývojovým týmem nové zajímavé výzvy,“ říká Amazon ve svém inzerátu týkajícím se zmíněné pracovní pozice.

Zdroj: News.com

Společnost SkyNet převzala zákazníky ha-vel voice

Pojďme na skok také do českých luhů a hájů. Už jste možná zaregistrovali zajímavou zprávu z českého telekomunikačního trhu. Společnost SkyNet, a.s., poskytovatel internetových a bezpečnostních řešení pro ochranu sítí a dat, převzala zákaznickou strukturu akciové společnosti V Voice (dříve ha-vel voice).

„Tímto krokem se nám podařilo posílit pozici na českém telekomunikačním trhu,“ uvedl Karel Taft, předseda představenstva společnosti SkyNet, a.s. Zároveň dodal: „Naším cílem je i nadále růst rychleji než trh, a to cestou akvizic klientů i konkurentů.“

Zdroj: tisková zpráva

Chce Cisco koupit Nokii?

Tato zpráva bude dnes uvedena jako poslední. Důvodem není její menší význam, ale skutečnost, že je dosud nepotvrzená a jedná se pouze a jen o spekulaci. Na druhou stranu, není ani přesvědčivě vyvrácená a akcie Nokie po jejím zveřejnění povyskočily o více než dvě procenta.

Mluví se o možném zájmu společnosti Cisco spolknout světoznámou Nokii. Podle některých zpráv se stala Nokia předmětem zájmu firmy Cisco v záměru „spojit se s provozovatelem bezdrátové infrastruktury“.

Jak už to bývá, někteří analytici hovoří o možné akvizici s despektem („pokud infrastruktura je tím, co Cisco hledá, pak se určitě nabízejí levnější možnosti“). Jiní však takovou možnost připouštějí („Cisco chce koupit někoho neamerického a volba Nokie s jejím zázemím určitě dává smysl“). Jestli se jedná o seriózní zájem, nebo jen o kachnu, ukáže asi teprve čas.

Zdroj: Marketwatch

Diskuze (1) Další článek: Žádost Applu o patentování iPodu zamítnuta, rychlejší byl Microsoft

Témata článku: Byznys, Internet, Cisco Systems, Největší akvizice, Voice, Skynet, Alipay, IT, Garden, IT byznys, Významný odběratel, Ron software, Značný úspěch, Alibaba, Půjčování, Známá akvizice


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 120

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně