IT byznys: Intel čelí žalobě za porušení duševního vlastnictví

Microsoft přichází o dalšího člověka z exekutivy • Globální prodeje polovodičů by měly letos dosáhnout 256 miliard dolarů • Microsoft nechce, aby Santa Klaus ignoroval Windows Vista • IBM otvírá v Portugalsku outsourcingové centrum pro transformaci podniků • Sony vyvíjí video walkmany • Sybase uzavřela akvizici Mobile 365 • Sony Ericsson dosáhl výjimečně úspěšného čtvrtletí
IT byznys: Intel čelí žalobě za porušení duševního vlastnictví

Microsoft přichází o dalšího člověka z exekutivy

Společnost Microsoft brzy přijde o dalšího významného člověka z exekutivy. Senior viceprezident oblasti služeb enterprise a IT, Rick Devenuti, odejde po více než 19 letech strávených v Microsoftu do důchodu.
 
Devenuti má opustit Microsoft v prosinci letošního roku. Microsoft doufá, že se mu podaří najít náhradu nejpozději během jednoho měsíce. To by umožnilo pracovat novému člověku nějakou dobu zároveň s Devenutim a získat tak základní zaškolení. Výsledkem by měla být plynulá transakce s minimálním dopadem na chod Microsoftu.
 
Zdroj: eWeek

Globální prodeje polovodičů by měly letos dosáhnout 256 miliard dolarů

Podle výsledků zprávy realizované společností iSuppli by měly celkové prodeje polovodičů v letošním roce dosáhnout celosvětově částky necelých 256 miliard dolarů. Podle výsledků zprávy zatím nic nenasvědčuje tomu, že v prodejích polovodičů by měl nastat jakýkoliv obrat směrem dolů.
 
V roce 2005 činil celkový objem tohoto obchodu 237 miliard dolarů, letos se tedy očekává nárůst zhruba o 8 procent.
 
„Hlavními tahouny poptávky po polovodičích jsou výrobci počítačů a mobilních zařízení,“ říká Gary Grandbois, hlavní analytik společnosti iSuppli. „Obě skupiny si v roce 2006 udržují velmi silnou formu a nejeví žádné známky blížícího se poklesu,“ dodává.
 
Zdroj: Digitimes

Intel čelí žalobě za porušení duševního vlastnictví

Společnost Intel, významný výrobce počítačových procesorů, čelí žalobě podané firmou Transmeta. Transmeta, návrhář čipů, se rozhodla podat žalobu na Intel za údajné porušení patentu.
 
Transmeta tvrdí, že Intel porušil přinejmenším 10 jejích patentů. Intelektuální vlastnictví kryté těmito patenty přitom údajně dosahuje nejméně hodnoty 100 miliard amerických dolarů.
 
Napadané patenty se týkají ponejvíce šetření energií. Transmeta napadá především technologii, kterou společnost Intel nazývá „enhanced SpeedStep“. Ta významně snižuje spotřebu energie v případech, kdy procesor není plně vytížen.
 
Zdroj: ZDNet

Microsoft nechce, aby Santa Klaus ignoroval Windows Vista

Přestože nejnovější verze operačního systému Windows, Windows Vista, pravděpodobně nebude pro běžné zákazníky k dispozici před letošními Vánoci, Microsoft chce, aby nakupující před svátky věděli, že už je k dispozici mnoho hardwaru i softwaru připraveného pro spolupráci s Windows Vista.
 
Microsoft zároveň zavádí programy, díky nimž bude pro zákazníky nalezení takovéhoto zboží ještě jednodušší. Více než 250 hardwarových a softwarových produktů tak na sobě například ponese nálepku „Certified for Windows Vista“ nebo „Works with Windows Vista“.
 
„Tato certifikace znamená, že zákazník si produkt perfektně užije už teď, a po spuštění Windows Vista si jej užije ještě mnohem lépe,“ říká Mike Sievert, viceprezident marketingu společnosti Microsoft.
 
Zdroj: News.com

IBM otvírá v Portugalsku outsourcingové centrum pro transformaci podniků

Společnost IBM nedávno oznámila nové Centrum sdílených služeb v Portugalsku. To bude poskytovat finanční a účetní služby klientům v rámci modelu globálního poskytování služeb outsourcingu transformace podniků (Business Transformation Outsourcing). BTO centrum ve městě Braga rozšiřuje globální síť více než tří desítek center poskytování služeb IBM, mezi něž v Evropě patří nejmodernější servisní centra v Maďarsku, Rumunsku, na Slovensku, v Polsku, Skotsku, Irsku a České republice.
 
Nové centrum se zaměří na transformaci a správu finančních procesů pro klienty v celé Evropě.  Nové centrum, které bylo v červenci otevřeno ve městě Braga, pomůže vyhovět rostoucí poptávce po vícejazyčných obchodních a technologických službách. Bude poskytovat služby například společnosti Unilever s cílem optimalizovat fungování procesů a snížit provozní náklady této nadnárodní společnosti, jak bylo ujednáno v dohodě s IBM v roce 2005.
 
Zdroj: Tisková zpráva

Sony vyvíjí video walkmany

Společnost Sony, které svět vděčí kromě jiného za vynález populárních walkmanů, tedy přenosných přehrávačů hudby, oznámila, že pracuje na vývoji nové generace těchto zařízení. Základním rozdílem bude podpora přehrávání videosouborů. První video walkmany od Sony mají být k dispozici už koncem tohoto roku.
 
Problém je, že na rozdíl od walkmanů nebude společnosti Sony v tomto případě rozhodně patřit prvenství. Například firma Apple představila své nové přístroje iPod podporující přehrávání videa už loni v říjnu. Další konkurenci dostane Sony už příští měsíc, kdy je ohlášeno zveřejnění přehrávače Zune společností Microsoft.
 
Zdroj: Yahoo News

Sybase uzavřela akvizici Mobile 365

Společnost Sybase, poskytovatel Enterprise infrastruktury, oznámila, že podepsala konečnou verzi smlouvy o akvizici Mobile 365, významné společnosti působící v oblasti Mobile Messaging a poskytování obsahu, a to formou plně hotovostní transakce. Kupní cena stanovená v této konečné verzi smlouvy činí 425 miliónů amerických dolarů a podléhá případné úpravě podle výše provozního kapitálu Mobile 365 ke konečnému termínu. Předpokládá se, že se transakce uskuteční v průběhu čtvrtého čtvrtletí roku 2006.
 
V průběhu svého fiskálního roku, který skončil 31. března 2006, dosáhla výše příjmů Mobile 365 přibližně 90 miliónů dolarů. Sybase předpokládá, že tato akvizice povede k nárůstu předběžných zisků v průběhu 12 měsíců po uzavření transakce.
 
Po uzavření transakce bude společnost Mobile 365 nadále fungovat jako Sybase Mobile 365, tedy jako dceřinná společnost v plném vlastnictví. Tuto novou dceřinnou společnost bude řídit Marty Beard, senior vicepresident Sybase pro korporátní rozvoj a marketing, který bude jmenován prezidentem Sybase Mobile 365.
 
Zdroj: Tisková zpráva

Sony Ericsson dosáhl výjimečně úspěšného čtvrtletí

Společnost Sony Ericsson, výrobce mobilních telefonů a dalších přenosných zařízení, oznámila, že dosáhla výjimečně úspěšného třetího čtvrtletí. Zároveň však varuje, že v nadcházejícím čtvrtém čtvrtletí mohou být výsledky znatelně slabší.
 
Společnost ve třetím čtvrtletí vydělala bezmála dvojnásobek toho, co analytici předpokládali – více než 543 milionů dolarů. Podíl Sony Ericssonu na trhu vzrostl na necelých 8 procent. „Je ovšem pravdou, že pro čtvrté čtvrtletí nemáme žádný nový produkt, který bychom představili, a který by umožnil udržet takto vysoké prodeje,“ připouští prezident firmy Miles Flint. „Zůstáváme však optimisty.“
 
Zdroj: News.com

Diskuze (10) Další článek: Oživeno ve 12.30: POZOR na e-maily vyžadující přístupové údaje k účtům u ČS!

Témata článku: Microsoft, Byznys, VLA, Windows Mobile, Sony Ericsson, Globální prodej, Transakce, IT, Významný výrobce, Duševní vlastnictví, Mobilní telefony sony ericsson, Flint, Sony Walkman, Diva, Necelé procento, Duše, Unilever, Zune, Ericsson, Globální síť, Nový zdroj, Rok šetření, Zdroje energie, Walkman, Nový prezident


Určitě si přečtěte

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

Byli tam! Důkazy o přistání na Měsíci, Lunochody i čínská sonda jsou vidět z vesmíru

** Sonda LRO pořídila z oběžné dráhy Měsíce zajímavé snímky ** Jsou na nich vidět artefakty všech misí programu Apolla, které přistály na povrchu Měsíce ** Jde například o části lunárních modulů, rovery a dokonce i vlajky

Petr Kubala | 83

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

** Tesla uspořádala prezentaci pro investory na téma autonomního řízení ** Zveřejnila podrobnosti o vlastním neuročipu i autonomní technologii ** Příští rok chce spustit vlastní platformu samořídicích sdílených aut

Karel Javůrek | 102

Giganti mezi nebem a zemí: poznejte 9 největších letadel světa

Giganti mezi nebem a zemí: poznejte 9 největších letadel světa

** Představíme vám devět největších letadel světa ** Patří mezi ně i známé stroje, jako je Boeing 747 či Airbus A380 ** Které letadlo je nejdelší a jaké má největší rozpětí křídel?

Karel Kilián | 7

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch