IT byznys: HP končí s Apple iTunes

Kdy budou pevné disky definitivně vytlačeny flash pamětmi? * HP přestává ke svým počítačům dávat iTunes a přechází k RealNetworks * Sony ohlašuje příspěvek do světa Blu-ray * Oracle opouští své místo v technologickém konsorciu * Symantec se dále rozšiřuje * Intel představil novou podobu značky
IT byznys: HP končí s Apple iTunes

Kdy definitivně zvítězí flash paměti?

Výrobci flash pamětí tvrdí, že nejpozději během několika let se jim podaří z trhu částečně vytlačit dosavadního ukládacího lídra – běžné pevné disky. V některých zařízeních pak plánují tradiční disky zcela nahradit.

Tyto a podobné hlasy budou zřejmě velmi silně zaznívat především na Consumer Electronics Show, která se koná tento týden v americkém Las Vegas. Dodavatelé zmíněných technologií se budou pokoušet přesvědčit odbornou i širší veřejnost o tom, že flash paměť by měla být nedílnou součástí některých zařízení, u nichž tomu tak dosud není. Jedná se například o mobilní telefony nebo notebooky.

Podle Steva Appletona, šéfa firmy Micron Technology, jednoho z významných dodavatelů flash pamětí, budou tato zařízení sloužit jako jediná záznamová technologie pro některé notebooky. V nich nahradí pevné disky, které jsou těžké, zabírají víc místa a ke svému provozu potřebují hodně energie.

Zdroj: News.com

HP přechází k RealNetworks

K důležitému kroku se rozhodla společnost HP. Ta po dobu několika let dávala ke svým počítačům aplikaci iTunes dodávanou společností Apple Computers. Nyní však dává tomuto produktu sbohem a svou pozornost zaměří na hudební službu Rhapsody poskytovanou společností RealNetworks.

Toto rozhodnutí je sice celkem podstatné, nicméně nejedná se o velké překvapení. Už loni v létě HP ohlásila záměr přestat distribuovat svou verzi přehrávače iPod.

Důvodem zmíněných rozhodnutí je zřejmě fakt, že HP pochopila sílu Applu v oblasti zábavního softwaru a uvědomila si, že Apple produkty HP v této oblasti zcela zastiňuje.

Novým default přehrávačem hudebních souborů tak bude od nynějška právě Rhapsody. Od jara letošního roku také zákazníci HP dostanou měsíční zkušební předplatné pro hudební službu firmy RealNetworks.

Zdroj: News.com

Sony ohlašuje příspěvek do světa Blu-ray

Na zmíněné Consumer Electronic Show ohlásila zajímavou zprávu také společnost Sony. Přinesla totiž podrobnosti o svém DVD přehrávači a rekordéru, který je zaměřen na mezinárodní (tj. neamerický) trh a který podporuje technologii Blu-ray.

Přehrávač má prozatím označení BDP-S1 a jeho cena dosud nebyla stanovena. Lze očekávat, že přístroje Blu-ray se dostanou na příslušné trhy přibližně ve stejnou dobu, kdy totéž učiní konkurence s druhou, avšak nekompatibilní technologií HD DVD. Například společnost Toshiba, reprezentující právě technologii HD DVD, oznámila tento týden dodání své HD DVD mechaniky na březen 2006.

Někteří analytici se dívají velmi skepticky na boje výrobců o to, který formát bude považován za standardní. Van Baker, analytik Gartneru, například říká: „V této oblasti vnímají zákazníci vše jako válku formátů. Výsledkem bude, že si nikdo nekoupí nic. Pokud mají výrobci ambice oslovit nejširší spektrum nakupujících, budou se muset sjednotit. Jinak vyhraje někdo úplně jiný, vynoří se jakýsi třetí vzadu.“

Zdroj: News.com

Oracle opouští své místo v technologickém konsorciu

Společnost Oracle se rozhodla ukončit své členství v asociaci Technology Association of America. Jedním z důvodů je zřejmě skutečnost, že prezident asociace Harris Miller se v příštích volbách pravděpodobně rozhodne kandidovat do amerického Senátu. V roce 2008 by pak dokonce možná usiloval o to, aby se stal americkým prezidentem.

Dosavadní členství Oraclu ve skupině vypršelo na konci roku 2005. Firma se rozhodla jej znovu neprodloužit.

Zdroj: Computerworld

Symantec se dále rozšiřuje

Společnost Symantec, známý dodavatel bezpečnostních řešení, nepolevuje ve svém záměru neustále expandovat. Hned na začátku letošního roku byla ohlášena další akvizice, „obětí“ je tentokrát společnost IMLogic.

Firma se specializuje na dodávání softwaru pro monitorování a zabezpečování IM komunikace (Instant Messaging). Byla založena v roce 2001 bývalým významným představitelem Microsoftu Francisem deSouzou.

Plány Symantecu jsou celkem pochopitelné – nejprve integrovat dosavadní produkty IMLogic, následně je použít jako součást celkového bezpečnostního řešení nabízeného firmou.

Zdroj: Computerworld

Intel představil novou podobu značky

Společnost Intel představila novou podobu své značky. Důvodem je snaha lépe zviditelnit aktivity firmy a také využít blížící se uvedení nových značek, jako je technologie Intel Viiv. Firma tedy přikročila ke zjednodušení a sjednocení vzhledu i prezentace všech produktů a platforem.

Nově představená identita zahrnuje nová loga technologií Intel Viiv a Intel Centrino a upravená loga jednotlivých procesorů, čipových sad, základních desek a dalších produktů Intel. Každé produktové logo nyní obsahuje i nové logo Intel.

„Společnost Intel vlastní jednu z nejcennějších značek. Společně s rozvojem firmy chceme dále zvyšovat i hodnotu této značky,“ říká Eric Kim, senior vicepresident a general manager Sales and Marketing Group společnosti Intel. „Díky této změně budeme moci zvýšit povědomí o přínosech společnosti Intel, vytvořit pevnější citové pouto s našimi zákazníky a posílit celkovou pozici na trhu.“

Nová identita se týká i široce uznávaného loga Intel Inside z roku 1991 a původního loga Intel se „sníženým e“. To vytvořili před 37 lety průkopníci ze Silicon Halley, Robert Noyce a Gordon Moore, při zakládání nové firmy na „integrovanou elektroniku“.

Nové logo společnosti Intel spojuje motivy obou vlivných symbolů, staví na bohaté historii společnosti Intel, ale zároveň naznačuje nové směry dalšího vývoje. Logo rovněž zahrnuje nový slogan: „Intel. Leap ahead (Intel. Skok kupředu).“

Zdroj: tisková zpráva

Témata článku: Byznys, Apple, Hewlett Packard (HP), iTunes, Blu-Ray, Logo, Blu Ray, Drops, Baker, Leap, Gordon, Sony Vegas

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • insider 7. 1. 2006 23:54:12
    HP se rozhodlo neinstalovat na sve pocitace iTunes uz davno, firma ale...
Určitě si přečtěte

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 31

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

** Dnes se podíváme na maličkou Wi-Fi destičku Wemos D1 mini ** A připojíme k ní barometrický a teplotní shield ** Poběží na ní web a nabídne i JSON API

18.  6.  2017 | Jakub Čížek | 28

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 24


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky