IT byznys: další zpoždění Windows Vista?

Microsoft bude tlačit zákazníky k nákupu sestav pro Windows Vista * Qualcomm žaluje Nokii za porušení patentu * Buy.com jmenuje nového šéfa * CA získala ocenění za projekt centra Mainframe Centre of Excellence na vývoj software v Praze * Společnost Dimension Data představila službu vyhodnocení bezpečnosti IP telefonie

Nový termín vydání Windows Vista?

Jen několik dnů poté, co Steve Ballmer, šéf Microsoftu, ujistil veřejnost, že lednový termín uvolnění operačního systému Windows Vista by neměl být ohrožen kvůli žalobě od firmy Symantec, přichází od téhož člověka mírně protichůdná zpráva.

„Až přijde Windows Vista na trh, což bude příští rok, chceme si být jisti, že prodáváme produkt o vysoké kvalitě,“ naznačil Ballmer. Současně dodal, že společnost o definitivním datu uvolnění systému rozhodne podle zpětné vazby z právě uvolněné betaverze (Vista Beta 2). „V řádu několika týdnů se rozhodneme, zda zůstaneme u plánovaného lednového uvolnění a nebo zda termín posuneme,“ dodal Ballmer.

Další indicie vzešla z Ballmerovy poznámky o tom, že „Microsoft v současnosti jedná s dodavateli hardwaru o tom, kdy by z jejich hlediska bylo uvedení systému nejvhodnější: začátkem ledna, koncem ledna, začátkem února...“

Někteří analytici už delší dobu upozorňují zákazníky na to, že lednový termín není reálný. Například analytici Gartner Research říkají, že zákazníci mají být připraveni na dodání nejdříve ve druhém čtvrtletí roku 2007.

Zdroj: News.com

IBM a Globální pandemická iniciativa

Společnost IBM spolu s dalšími významnými světovými zdravotnickými institucemi oznámila Globální pandemickou iniciativu. Jejím cílem je zabraňovat šíření infekčních chorob.

IBM bude, spolu s celosvětovými zdravotnickými organizacemi a univerzitami, v rámci programu globální připravenosti zkoumat možnosti využití vyspělých analytických a počítačových technologií při reakci na nebezpečné infekce kdekoli na světě.

IBM tomuto projektu poskytne několik klíčových technologií. Ve svých výzkumných laboratořích po celém světě založí zdravotnická centra inovací, která budou spolupracovat s globální zdravotnickou komunitou.

Projekt bude využívat vyspělé softwarové technologie, které chce IBM věnovat komunitě open source. Tyto technologie mají pomoci elektronicky sdílet informace v případě propuknutí nemoci a předvídat její budoucí šíření.

Zdroj: tisková zpráva

Zákazníci tlačeni k nákupu sestav pro Windows Vista

Společnost Microsoft v souvislosti s nadcházejícím uvolněním nové verze operačního systému Windows nebude ve svých marketingových kampaních příliš zmiňovat nejnižší edici systému – Vista Basic. Microsoft se bude pokoušet přimět zákazníky, aby uvažovali primárně o vyšších edicích, tj. například o Vista Premium.

V marketingových kampaních bude Microsoft představovat zákazníkům především jednotlivá specifická použití systému – „scénáře“ jednotlivých činností. Windows Vista Home Premium bude produkt, který bude Microsoft nejvýrazněji prezentovat a u kterého bude očekávat nejvyšší prodejnost mezi běžnými uživateli.

Tim Richardson, produktový manažer Microsoft Windows, mimo jiné prohlásil: „… scénáře by měly způsobit zvýšené prodeje počítačů pro provoz Vista a zvýšit také poptávku po Windows Vista Home Premium.“

Zdroj: News.com

Stodolarový laptop téměř ve stádiu fungujícího prototypu

Projekt „One Laptop per Child“, jehož výsledkem má být vytvoření stodolarového notebooku určeného primárně pro děti z rozvíjejících se zemí, je o další krok blíž ke svému finále. Nezisková organizace, která projekt zaštiťuje, tento týden představuje první fungující prototyp přístroje. Jedná se tak o první okamžik, v němž došlo ke spojení grafického návrhu a funkčního hardwarového „vnitřku“.

„Jak design, tak i hardware byly dosud předváděny odděleně,“ říká Walter Bender, prezident organizace OLPC. Prototyp už ukazuje řadu vlastností finální verze, nicméně zdaleka ještě ne všechny, např. displej má prozatím nižší rozlišení apod.

Laptop má být dokončen a připraven k finálnímu šíření začátkem roku 2007.

Zdroj: News.com

Qualcomm žaluje Nokii

Společnost Nokia, výrobce telefonů, je žalována firmou Qualcomm. Důvodem žaloby je údajné porušení dvou patentů firmy Qualcomm ve Velké Británii. Qualcomm, který se zabývá především bezdrátovou komunikací, paralelně realizuje soudní spor také ve Spojených státech.

Zdroj: News.com


Buy.com jmenuje nového šéfa

Společnost Buy.com, specializující se na e-retail, jmenovala v úterý nového CEO. Stává se jím Neel Grover, který od roku 2004 působil ve firmě na pozici Chief Operating Officer. Dosavadní CEO, zakladatel firmy Scott Blum, zůstane ve společnosti jako Chairman of the Board.

Buy.com hodlá podle nového šéfa do budoucna rozšiřovat své působení v oblastech streamovaného videa a TV a také hledat možnosti spojování internetového prodeje, médií nebo reklamních aktivit.

Zdroj: News.com

CA oceněna za projekt na vývoj software

Společnost CA byla oceněna v rámci 6.ročníku prestižního hodnocení INVESTOR ROKU 2005. Cenu vyhlašuje v  programu Partnerství pro podporu přímých zahraničních investic v České republice agentura CzechInvest společně se Sdružením pro zahraniční investice AFI, pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

CA se umístila jako třetí projekt v kategorii „Největší ekonomický přínos – investice do strategických služeb“ za investici do projektu centra pro vývoj software Mainframe Centre of Excellence v Praze. Celková výše investice dosáhla  44 mil. Kč a centrum vytvořilo celkem 126 nových pracovních míst.

Zdroj: tisková zpráva

Služba vyhodnocení bezpečnosti IP telefonie

Společnost Dimension Data, poskytovatel řešení a služeb v oblasti IT, představila v rámci konference Cisco Expo 2006 službu vyhodnocení bezpečnosti IP telefonie (Secure IP Telephony Assessment Service).

Tato služba podnikům pomáhá chránit jejich investice do IP telefonie a umožňuje předejít přetížení, podvodům, zneužití a narušení systému. Služba zahrnuje hodnocení systému a doporučení osvědčených a dokumentovaných kroků k zabezpečení podnikové infrastruktury IP telefonie proti současným i budoucím rizikům.

„Hodnocení je důležitou součástí provozu, zabezpečení a zdokonalování firemních IT telefonních služeb,“ uvádí Derek Cummins, výkonný ředitel společnosti Dimension Data Česká republika.

„Vzhledem k tomu, že využití IP telefonie v České republice stále roste, předpokládáme, že zde bude o tuto službu značný zájem. To je rovněž důvod, proč jsme pro český trh vytvořili a začali nabízet službu hodnocení zabezpečení IP telefonie. Jsme přesvědčeni, že tímto způsobem pomůžeme českým firmám k lepšímu provozu a rozvoji jejich IP telefonních systémů, což povede ke snížení provozních nákladů a vyšší spolehlivosti,“ dodává Cummins.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze (6) Další článek: Testujeme Windows Vista beta 2 - ptejte se nás

Témata článku: Byznys, Windows, Windows Vista, Reálná prodejnost, Celková výše, Grover, Vista, IT byznys, Assessment, Window, Choroba, První okamžik, Nová kampaň, Fungující prototyp, Walter, Bender, Propuknutí, Child, Windows 7 Home Premium, Značný zájem, Ekonomický přínos, Nový zdroj, Win +, Zpoždění, Nadcházející týden


Určitě si přečtěte

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 72

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 9

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 30


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize