IT byznys: Borland bude masivně propouštět

První filmy na Blu-ray přijdou později, než bylo plánováno * Intel se pouští do čtyřsetdolarových notebooků * Společnost S&T koupila firmu Grall * Digitální propast se zmenšuje * AMD ohlásila zdržení dvoujádrových čipů pro notebooky * Novell kupuje společnost e-Security * Petr Šnajdr posiluje tým Atlas.cz
IT byznys: Borland bude masivně propouštět

První filmy na Blu-ray přijdou později, než bylo plánováno

Společnost Sony Pictures Home Entertainment ústy svého prezidenta Benjamina Feingolda oznámila, že k dodání první připravované řady titulů na Blu-ray discích dojde zhruba o měsíc později, než se původně předpokládalo. Zatímco původně stanovené datum bylo 23. května, k oficiálnímu uvolnění filmů dojde až 20. června.

Šéf Sony k tomu dodává, že ze strany jeho firmy by bylo vše připraveno včas k dodání v původně stanoveném termínu 23. května. „Většina naší odběratelské základny a partneři v oblasti hardwaru si však vyžádali, abychom datum 23. května ještě znovu zvážili a lépe jej synchronizovali s komerčním uvolněním hardwaru kompatibilního s Blu-ray.

Zdroj: News.com

Intel se pouští do čtyřsetdolarových notebooků

Společnost Intel ve středu představila svůj záměr vyrábět a dodávat notebooky pro školy v rozvíjejících se zemích. Laptop bude k dostání v hodnotě pod 400 dolarů a měl by být k dispozici od prvního čtvrtletí příštího roku.

Notebook vyvíjený pod názvem Eduwise se tak připojuje k dalším projektům zaměřeným na pomoc lidem a dětem v rozvojových zemích, například ke známému projektu One Laptop Per Child.

Zdroj: News.com

Společnost S&T koupila firmu Grall

S účinností od 2. čtvrtletí 2006 získá S&T System Integration & Technology Distribution AG 100% podíl ve skupině Grall. Grall je jedním z významných systémových integrátorů na českém trhu IT, s výrazným zaměřením na řešení IT infrastruktury a služby.

Díky doplňující se povaze obchodních aktivit obou společností tato akvizice umožní rozšířit portfolio S&T a Grallu jak pro existující, tak i pro nové zákazníky. Spojení těchto firem je navíc významným impulsem pro český trh IT.

„Grall perfektně zapadá do byznysu systémové integrace S&T a dovolí nám nabídnout našim zákazníkům bohatší portfolio služeb se všemi výhodami, které plynou z lepšího územního pokrytí a z podpory poskytované IT skupinou s více než 2 000 zaměstnanci a působností v 19 zemích střední a východní Evropy,“ řekl Christian Rosner, CEO společnosti S&T AG.

„Získat S&T jako strategického partnera pro Grall je plně v souladu s naší strategií růstu,“ řekl Jaroslav Šafránek, předseda představenstva Grall, a.s. A dodal: „Spolupráce celého vysoce kvalifikovaného kolektivu a angažovanost manažerského týmu v Grallu nám do budoucna zaručuje společný úspěch a spokojené zákazníky.“

Obě strany se dohodly nezveřejňovat podrobnosti o kupní ceně. Celá transakce ještě vyžaduje souhlas Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Zdroj: tisková zpráva

Digitální propast se zmenšuje

Podle zprávy vydané agenturou Economist Intelligence Unit je svět v roce 2006 opět podstatně lépe „e-připraven“ – po celém světě je více než miliarda uživatelů internetu a dvě miliardy uživatelů mobilních telefonů a většina zemí zaznamenává trvalý pokrok ve většině kvalitativních indikátorů technologického rozvoje. Prakticky všechny země, které byly zahrnuty do hodnocení e-připravenosti v roce 2006, si proti loňsku zlepšily skóre. V absolutních i relativních hodnotách je zlepšení větší na spodních příčkách žebříčku než na horních. V důsledku toho se zmenšila propast mezi nejvyspělejšími zeměmi a zbytkem světa. „Digitální rozdělení už nevypadá tak propastně, jak se mnozí lidé kdysi obávali,“ říká Daniel Franklin, šéfredaktor agentury Economist Intelligence Unit.

Mezi nejdůležitějšími závěry ze zprávy lze zmínit například:

 • z hlediska připravenosti na e-byznys se zmenšila propast mezi nejvyspělejšími zeměmi a zbytkem světa,
 • Dánsko a USA si udržují vedoucí pozici mezi 68 zeměmi,
 • snižuje se význam širokopásmového připojení jako rozlišujícího faktoru mezi nejúspěšnějšími zeměmi z hlediska e-připravenosti,
 • Česká republika za loňský rok zvýšila své skóre, přesto ale v celkovém žebříčku států klesla z 29. na 32. místo, které sdílí společně s Maďarskem.

Zdroj: tisková zpráva

Borland bude masivně propouštět

Společnost Borland Software Corporation, známá především jako výrobce a dodavatel vývojových nástrojů z rodiny Delphi (které se však později rozhodla prodat a soustředit své úsilí do oblasti správy životního cyklu aplikací), oznámila záměr propustit v brzké době zhruba 300 zaměstnanců, což je přibližně 20% její kompletní zaměstnanecké základny.

Společnost si od propouštění slibuje roční úsporu více než 60 miliónů dolarů. Opatření přichází jako součást restrukturalizačního plánu firmy a je kromě jiného zaměřeno na lepší geografické sjednocení společnosti Borland.

Zdroj: Computerworld

AMD ohlásila zdržení dvoujádrových čipů pro notebooky

Společnost AMD, výrobce počítačových procesorů, oznámila zdržení v dodávce dvoujádrových čipů určených pro použití v přenosných počítačích. Procesory Turion 64 X2 se objeví přibližně o měsíc později, než bylo původně plánováno.

Oficiálním důvodem je „zmenšená poptávka po této technologii související s ohlášeným odsunem nové verze operačního systém Windows Vista“. Procesory, které původně měly spatřit světlo komerčního světa 9. května, se tak objeví až v průběhu června.

Zdroj: CRN

Novell kupuje společnost e-Security

Společnost Novell oznámila akvizici společnosti e-Security, Inc. Získaná technologie umožní Novellu dodávat řešení komplexního zobrazení všech činností v podniku, které souvisí se zabezpečením a dodržováním předpisů.

Transakcí se spojí výhody řešení Novellu pro správu identit a systémů s technologií společnosti e-Security pro monitorování, reakce a reportování událostí v reálném čase. Komplexní zobrazení událostí na úrovni uživatelů, sítě a aplikací umožní zákazníkům optimalizovat dříve pracný proces, který je náchylný k chybám, snížit náklady pomocí automatizace a vytvořit přesnější, předvídatelnější program monitorování zabezpečení a dodržování předpisů.

„V době, kdy se klade takový důraz na dodržování předpisů, požadují zákazníci konvergovaná řešení, která zahrnují správu systémů, identit, přístupu a bezpečnostních událostí,“ řekl Chris Christiansen, viceprezident IDC pro bezpečnostní produkty a služby. „Po akvizici společnosti e-Security je Novell jako jediný dodavatel schopen aktivně řešit poptávku podniků po komplexním řešení dodržování předpisů, které v reálném čase integruje uživatele, systémy a procesy.“

Zdroj: tisková zpráva

Petr Šnajdr posiluje tým Atlas.cz

Atlas.cz má od května nového technického a produktového ředitele, jeho tým rozšířil renomovaný IT specialista Petr Šnajdr. Ten do Atlasu přichází ze společnosti OrBit, jedničky v CITRIX technologii na českém trhu. Tam pracoval na pozici Support & Services Director.

Šnajdr předtím šest let působil ve společnosti Seznam.cz jako technický ředitel, následně jako viceprezident pro techniku a produkty a zástupce CEO.

„Mým cílem je spolu s ostatními členy management teamu zlepšit postavení Atlasu na trhu,“ říká ke svému nástupu do portálu Atlas.cz. Petr Šnajdr je ženatý, má 2 děti. Má rád přírodu, historii, vědu a nové technologie.

Zdroj: tisková zpráva

Témata článku: Notebooky, Byznys, Laptop, Franklin, Child, Orbit, Atlas software

3 komentáře

Nejnovější komentáře

 • fantom 5. 5. 2006 20:43:53
  testík
 • vfb 5. 5. 2006 8:34:44
  Děkuji, tato informace má pro mne cenu zlata...

  vfb
 • Tyca 5. 5. 2006 8:22:36
  Mým cílem je spolu s ostatními členy internet teamu zlepšit postavení...
Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

** Dnes se podíváme na maličkou Wi-Fi destičku Wemos D1 mini ** A připojíme k ní barometrický a teplotní shield ** Poběží na ní web a nabídne i JSON API

18.  6.  2017 | Jakub Čížek | 27

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 31

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 19


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky