IT byznys: Amerika spouští obdobu českého projektu IZIP

Yahoo se mění a chce se přiblížit uživatelům * Microsoft tvrdí: Přehrávačů Zune se prodá milion během 7 měsíců * McAfee aktualizuje své bezpečnostní nástroje * SAP aktualizuje své nástroje kategorie Enterprise * Nadace Billa Gatese rozšiřuje svůj projekt podpory knihoven * AutoCont má novou posilu pro oblast bankovnictví

Yahoo se mění a chce se přiblížit uživatelům

Podle středečního prohlášení provozovatele portálu Yahoo čeká firmu významná reorganizace, která se ve výsledku projeví změnou přístupu k návštěvníkům a uživatelům portálu. Podle záměru vedení společnosti se sloučí 14 stávajících separátních produktů do dvou základních výkonných divizí.

Sedm stávajících produktových řad se sloučí pod společné zastřešení – do divize Audience. Dalších sedm produktů bude mít společnou hlavičku Advertisers & Publishers. Dále vznikne skupina Technology Group, která bude poskytovat nutnou podporu zbývajícím dvěma divizím.

Reorganizace přichází ruku v ruce s tím, jak Yahoo ztrácí svůj tržní podíl i příjmy na úkor největšího konkurenta – společnosti Google. Od začátku letošního roku například klesla hodnota akcií firmy o přibližně 30 procent.

Zdroj: News.com

Microsoft tvrdí: Přehrávačů Zune se prodá milion během 7 měsíců

Přestože prodeje hudebního přehrávače Zune (i když je v USA dvojkou za iPodem, ztrácí ale přes 50 % tržního podílu) dodávaného společností Microsoft nejsou prozatím nijak světoborné a mnohdy nedosahují ani odhadovaných hodnot (byť samotné odhady byly velmi opatrné), společnost Microsoft přišla se sebevědomým prohlášením. Podle Jasona Reindorpa, marketingového šéfa přehrávače Zune, je firma potěšena úspěchem přehrávače i odezvou zákazníků. V souvislosti s tím předpovídá, že se podaří prodat milion kusů přehrávačů nejpozději do konce příštího června.

Přehrávač Zune se začal prodávat v polovině listopadu. Již v prvních dnech se držel poblíž špičky prodejů elektrozařízení na Amazonu.

Zdroj: CRN

McAfee aktualizuje své bezpečnostní nástroje

Společnost McAfee, dodavatel bezpečnostních a ochranných řešení, oznámila novou verzi svého integrovaného produktu pro firemní zákazníky – Total Protection for Enterprise 2.0. Update především přidává ochranu před phishingem do edice Advanced a obsahuje vylepšený antivirus, antispyware a nástroje pro sledování síťového provozu.

Zdroj: Newsfactor

SAP aktualizuje své nástroje kategorie Enterprise

Německý dodavatel softwarových řešení společnost SAP v pondělí představil svůj první „rozšiřující balíček“ pro systém MySAP ERP. Součástí balíčku jsou kromě jiného aplikace pro správu lidských zdrojů a finančních aplikací, balíček však obsahuje i řadu dalších aplikací, funkcí a nových možností, pro lepší správu lidských zdrojů, firemních financí, partnerů a obchodníků.

Zdroj: News.com

Nadace Billa Gatese rozšiřuje svůj projekt podpory knihoven

Nadace Billa a Melindy Gatesových oznámila, že hodlá rozšířit svůj projekt, v jehož rámci poskytuje veřejným knihovnám v mnoha rozvíjejících se zemích prostředky na vybavení svých studovan počítači a přístupem k internetu. Během sedmi let bude do knihoven investováno 328 milionů dolarů.

Podle výsledků výzkumu, které si nechala nadace vypracovat, nemá v současné době žádný přístup k Internetu více než 87 procent obyvatel naší planety. Iniciativa The Global Libraries Initiative by mohla toto hrozivé číslo díky bezplatnému Internetu v knihovnách pomoci zmírnit ve více než 12 rozvojových zemích.

Jako součást expanze byly nyní do projektu přidány tři další významné granty v celkové hodnotě přes 17 milionů dolarů. Zhruba 16 milionů přitom půjde do Lotyšska (kde chtějí mít ve všech knihovnách minimálně 3 počítače s bezplatným Internetem), 1 milion půjde do Botswany, zbylých asi 200 tisíc dolarů poputuje do Litvy, kde již internet v knihovnách většinou je, ale nyní má být zpřístupněn bezplatně.

Zdroj:  News.com

Amerika spouští obdobu českého projektu IZIP

Několik významných amerických zaměstnavatelů, technologických dodavatelů a zdravotních pojišťoven oznámilo, že dohodu na spuštění společného projektu, díky kterému bude možné uchovávat společnou databázi údajů o zdravotním stavu pacientů. Díky tomuto systému bude možné ušetřit zbytečné náklady na neefektivní, nesprávnou nebo duplicitní zdravotní péči.

„Dívejte se na tuto iniciativu tak, že se představitelé amerického průmyslu rozhodli zapojit do diskuse o nákladech na zdravotní péči. Protože tuto péči svým zaměstnancům platíme, chceme efektivnější návratnost této investice. Náklady na zdravotní péči nemohu nadále růst rychleji než inflace. Významným důvodem rozvírajících se nůžek je přitom fakt, že pacientům jsou různými lékaři prováděny zbytečné nebo duplicitní zákroky,“ vysvětluje záměr CEO firmy Intel, Craig Barrett.

Uvidíme, zda se natolik přímočarý záměr, jako umožnit lékařům efektivní sledování zdravotních zákroků prováděných jednotlivým pacientům, v USA podaří realizovat snáze, rychleji a s menšími podezřeními na podvodné praktiky než u nás. Přestože se obvykle v IT byznysu zdržuji hodnocení jednotlivých událostí, dovolím si závěrem dnešního článku tipnout, že ano.

Zdroj: Computerworld

AutoCont má novou posilu pro oblast bankovnictví

Do pozice Business Development Manager nastoupil Tomáš Najman, který do AutoContu přišel ze společnosti GE Money Bank, kde působil na pozici Infrastructure Systems Manager. V AutoContu bude Najman působit v divizi Enterprise Business Sales a bude se zabývat řešeními pro oblast „banky a finanční instituce“.

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze (5) Další článek: Navýšení datových limitů u O2 Internet Expres

Témata článku: Byznys, Barret, Společná edice, Hrozivé číslo, Melinda Gates, Zune, Botswana, Lidské zdroje, Lidský zdroj, Významný důvod, Inflace, Yahoo Finance, Významný podíl, Knihovna, Projekt, IT, Bezplatný internet, Audience


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 106


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky