IT byznys: Amerika spouští obdobu českého projektu IZIP

Yahoo se mění a chce se přiblížit uživatelům * Microsoft tvrdí: Přehrávačů Zune se prodá milion během 7 měsíců * McAfee aktualizuje své bezpečnostní nástroje * SAP aktualizuje své nástroje kategorie Enterprise * Nadace Billa Gatese rozšiřuje svůj projekt podpory knihoven * AutoCont má novou posilu pro oblast bankovnictví

Yahoo se mění a chce se přiblížit uživatelům

Podle středečního prohlášení provozovatele portálu Yahoo čeká firmu významná reorganizace, která se ve výsledku projeví změnou přístupu k návštěvníkům a uživatelům portálu. Podle záměru vedení společnosti se sloučí 14 stávajících separátních produktů do dvou základních výkonných divizí.

Sedm stávajících produktových řad se sloučí pod společné zastřešení – do divize Audience. Dalších sedm produktů bude mít společnou hlavičku Advertisers & Publishers. Dále vznikne skupina Technology Group, která bude poskytovat nutnou podporu zbývajícím dvěma divizím.

Reorganizace přichází ruku v ruce s tím, jak Yahoo ztrácí svůj tržní podíl i příjmy na úkor největšího konkurenta – společnosti Google. Od začátku letošního roku například klesla hodnota akcií firmy o přibližně 30 procent.

Zdroj: News.com

Microsoft tvrdí: Přehrávačů Zune se prodá milion během 7 měsíců

Přestože prodeje hudebního přehrávače Zune (i když je v USA dvojkou za iPodem, ztrácí ale přes 50 % tržního podílu) dodávaného společností Microsoft nejsou prozatím nijak světoborné a mnohdy nedosahují ani odhadovaných hodnot (byť samotné odhady byly velmi opatrné), společnost Microsoft přišla se sebevědomým prohlášením. Podle Jasona Reindorpa, marketingového šéfa přehrávače Zune, je firma potěšena úspěchem přehrávače i odezvou zákazníků. V souvislosti s tím předpovídá, že se podaří prodat milion kusů přehrávačů nejpozději do konce příštího června.

Přehrávač Zune se začal prodávat v polovině listopadu. Již v prvních dnech se držel poblíž špičky prodejů elektrozařízení na Amazonu.

Zdroj: CRN

McAfee aktualizuje své bezpečnostní nástroje

Společnost McAfee, dodavatel bezpečnostních a ochranných řešení, oznámila novou verzi svého integrovaného produktu pro firemní zákazníky – Total Protection for Enterprise 2.0. Update především přidává ochranu před phishingem do edice Advanced a obsahuje vylepšený antivirus, antispyware a nástroje pro sledování síťového provozu.

Zdroj: Newsfactor

SAP aktualizuje své nástroje kategorie Enterprise

Německý dodavatel softwarových řešení společnost SAP v pondělí představil svůj první „rozšiřující balíček“ pro systém MySAP ERP. Součástí balíčku jsou kromě jiného aplikace pro správu lidských zdrojů a finančních aplikací, balíček však obsahuje i řadu dalších aplikací, funkcí a nových možností, pro lepší správu lidských zdrojů, firemních financí, partnerů a obchodníků.

Zdroj: News.com

Nadace Billa Gatese rozšiřuje svůj projekt podpory knihoven

Nadace Billa a Melindy Gatesových oznámila, že hodlá rozšířit svůj projekt, v jehož rámci poskytuje veřejným knihovnám v mnoha rozvíjejících se zemích prostředky na vybavení svých studovan počítači a přístupem k internetu. Během sedmi let bude do knihoven investováno 328 milionů dolarů.

Podle výsledků výzkumu, které si nechala nadace vypracovat, nemá v současné době žádný přístup k Internetu více než 87 procent obyvatel naší planety. Iniciativa The Global Libraries Initiative by mohla toto hrozivé číslo díky bezplatnému Internetu v knihovnách pomoci zmírnit ve více než 12 rozvojových zemích.

Jako součást expanze byly nyní do projektu přidány tři další významné granty v celkové hodnotě přes 17 milionů dolarů. Zhruba 16 milionů přitom půjde do Lotyšska (kde chtějí mít ve všech knihovnách minimálně 3 počítače s bezplatným Internetem), 1 milion půjde do Botswany, zbylých asi 200 tisíc dolarů poputuje do Litvy, kde již internet v knihovnách většinou je, ale nyní má být zpřístupněn bezplatně.

Zdroj:  News.com

Amerika spouští obdobu českého projektu IZIP

Několik významných amerických zaměstnavatelů, technologických dodavatelů a zdravotních pojišťoven oznámilo, že dohodu na spuštění společného projektu, díky kterému bude možné uchovávat společnou databázi údajů o zdravotním stavu pacientů. Díky tomuto systému bude možné ušetřit zbytečné náklady na neefektivní, nesprávnou nebo duplicitní zdravotní péči.

„Dívejte se na tuto iniciativu tak, že se představitelé amerického průmyslu rozhodli zapojit do diskuse o nákladech na zdravotní péči. Protože tuto péči svým zaměstnancům platíme, chceme efektivnější návratnost této investice. Náklady na zdravotní péči nemohu nadále růst rychleji než inflace. Významným důvodem rozvírajících se nůžek je přitom fakt, že pacientům jsou různými lékaři prováděny zbytečné nebo duplicitní zákroky,“ vysvětluje záměr CEO firmy Intel, Craig Barrett.

Uvidíme, zda se natolik přímočarý záměr, jako umožnit lékařům efektivní sledování zdravotních zákroků prováděných jednotlivým pacientům, v USA podaří realizovat snáze, rychleji a s menšími podezřeními na podvodné praktiky než u nás. Přestože se obvykle v IT byznysu zdržuji hodnocení jednotlivých událostí, dovolím si závěrem dnešního článku tipnout, že ano.

Zdroj: Computerworld

AutoCont má novou posilu pro oblast bankovnictví

Do pozice Business Development Manager nastoupil Tomáš Najman, který do AutoContu přišel ze společnosti GE Money Bank, kde působil na pozici Infrastructure Systems Manager. V AutoContu bude Najman působit v divizi Enterprise Business Sales a bude se zabývat řešeními pro oblast „banky a finanční instituce“.

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze (5) Další článek: Navýšení datových limitů u O2 Internet Expres

Témata článku: Byznys, IT, Bezplatný internet, Inflace, Společná edice, Zune, Významný důvod, Botswana, Yahoo Finance, IT byznys, Melinda Gates, Významný podíl, Barret, Hrozivé číslo, Lidský zdroj, Craig Barrett, Lidské zdroje, Knihovna, Audience, Projekt


Určitě si přečtěte

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 17

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 118

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11