IT byznys: americký úřad pro leteckou dopravu používá Red Hat Enterprise Linux

Microsoft plánuje koupit firmu zabývající se reklamami ve videohrách * Český Telecom uvolní 150 milionů korun na rozvoj vysokorychlostního internetu v ČR * Disney testuje novou interaktivní reklamu * HP začne podporovat MySQL * Citrix ohlásil finanční výsledky * SAP oznamuje 22% růst tržeb * Logos zvýšil obrat o 41 procent * Logitech ohlašuje dvouciferný růst tržeb

Microsoft plánuje koupit firmu zabývající se reklamami ve videohrách

Společnost Microsoft oznámila zajímavý záměr: hodlá koupit firmu Massive, která se zabývá prodejem reklam do videoher. Microsoft zaplatí částku v rozmezí mezi 200 a 400 miliony amerických dolarů.

Z celého záměru je vidět, že i Microsoft si uvědomuje rostoucí význam netradičních marketingových kanálů a nezvyklých reklamních formátů. Mezi současné klienty Massive patří i významné společnosti jako Coca-Cola nebo Honda.

Musíme však dodat, že mluvčí Microsoft odmítla celou záležitost komentovat a vyjádřila se v tom smyslu, že zpráva je založena „na řečech“. Ani mluvčí firmy Massive transakci nekomentovala.

Zdroj: News.com

AT&T navyšuje rychlost DSL a rozšiřuje spektrum služeb

Pokud bychom vycházeli z hypotézy, podle které se kroky zahraničních telekomů dříve či později promítnou i na našem telekomunikačním trhu, bude pro nás zajímavá následující zpráva: obří americký poskytovatel telekomunikačních služeb, společnost AT&T, ohlásila zvýšení rychlostí svého širokopásmového připojení k Internetu a kromě toho představila nové služby – především z kategorie zábavy.

Začněme těmi službami. Ve spolupráci se společností Yahoo bude AT&T nabízet internetovou telefonii, ve spolupráci s firmou Starz Entertainment potom bude nabízet novou službu stahování videí.

Pokud jde o navýšení rychlostí, standardní rychlost pro download se bude pohybovat v rozmezí mezi 3 a 6 megabity za vteřinu, upload poběží mezi 384 a 768 kb/s. Zákazníci, kteří podepíší dvanáctiměsíční smlouvu, dostanou uvedené služby k dispozici za měsíční poplatek 28 dolarů. Budou existovat i levnější varianty – zákazníci, kteří zaplatí 18 dolarů, dostanou 3 megabitový download a 416 kb upload; za 13 dolarů pak budou downloadovat 1.5 mb/s a uploadovat 384 kb/s.

Zdroj: News.com

Český Telecom uvolní 150 milionů korun na rozvoj vysokorychlostního internetu v ČR

Zmínili-li jsme se o tom, co dobrého chystá americký telekom, měli bychom připomenout také krok toho českého. Český Telecom se rozhodl investovat 150 miliónů korun do rozvoje vysokorychlostního připojení v České republice. Prostředky budou směřovat do výstavby nových technologických prvků v síti. Investice má umožnit kvalitnější a rychlejší připojení škol, knihoven a dalších veřejných zařízení i v těch nejodlehlejších částech země.

„Chceme v České republice co nejdříve dosáhnout penetrace vysokorychlostního připojení ve výši 98 procent,“ informoval Jaime Smith Basterra, generální ředitel Českého Telecomu.

Zdroj: tisková zpráva

Disney testuje novou interaktivní reklamu

Společnost Walt Disney Co. Se rozhodla vyzkoušet nové nový reklamní formát. Ve spolupráci s televizní stanicí ABC, která nabízí některé ze svých pořadů ke stažení z webu abc.com, bude Disney zkoušet interaktivní formu reklamy.

Ve stručnosti půjde o to, že pořady nabízené ke stažení budou obohaceny o nejrůznější reklamní spoty (před pořadem a při reklamních přestávkách, jako je tomu běžně v televizi), na které se divák buď bude moci podívat a nebo je pomocí interaktivní navigace bude moci přeskočit. Konkrétní obsah reklamního spotu bude při každém vysílání obměněn. Do akce se zapojila celá řada společností včetně AT&T, Cingular, Toyota Motor, Ford Motor, Procter & Gamble, Unilever, Universal Pictures a Walt Disney Picture.

Zdroj: Computerworld

FAA používá Red Hat Enterprise Linux

Federal Aviation Administration, tedy americký úřad pro leteckou dopravu, přesunul některé své systémy (včetně systému pro řízení leteckého provozu) z unixové platformy na platformu Red Hat Enterprise Linux. Odhad prostředků na migraci datových center a další investice spojené s konverzí přitom byl 25 milionů amerických dolarů, celková doba implementace se odhadovala až na 18 měsíců. Ve skutečnosti ovšem FAA zaplatila jen 10 milionů a úkol byl dokončen za třetinu plánovaného času.

Zdroj: Computerworld

HP začne podporovat MySQL

Podle středečního vyjádření společnosti HP se firma stane partnerem a poskytovatelem podpory pro databázovou platformu MySQL. Připojí se do programu MySQL AB, který je zaměřen především na menší korporátní zákazníky.

Jako součást dohody bude HP prodávat a distribuovat předplatné servisního balíčku MySQL. Firma také vyčlení příslušné zaměstnance, kteří budou zaškoleni, aby mohli poskytovat přímou, online podporu pro zákazníky MySQL.

Zdroj: Techweb

Citrix ohlásil finanční výsledky za první kvartál roku 2006

Společnost Citrix Systems zveřejnila finanční výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2006 (k 31. březnu 2006). V tomto období dosáhl Citrix tržeb ve výši 260 milionů dolarů. Ve srovnání s 202 miliony dolarů tržeb za stejné období roku 2005 to znamená 29% nárůst.

Čistý zisk za první kvartál činil 45 milionů dolarů (0,24 dolaru na akcii), v porovnání s 39 miliony dolarů (0,22 dolaru na akcii) za první kvartál fiskálního roku 2005.

“Výsledky za první kvartál jsou vynikající,” prohlásil Mark Templeton, předseda představenstva a CEO Citrixu. “Dosáhli jsme silného růstu obratu a dalšího čtvrtletí se slušným cashflow. Naše společnost úspěšně pokračovala v nárůstu prodeje produktových licencí a jejich aktualizací, zejména licencí produktu Presentation Server, neboť naši zákazníci hromadně přecházeli na verzi 4.“

Zdroj: tisková zpráva

SAP oznamuje 22% růst tržeb z prodeje softwaru v prvním čtvrtletí letošního roku

Společnost SAP, dodavatel softwaru pro informační systémy podniků a organizací, oznámila hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2006. Tržby z prodeje softwaru vzrostly o 22 % (na 528 milionů Eur) a celkové příjmy společnosti se zvýšily o 18 % (na 2,04 miliardy Eur) oproti stejnému období roku 2005.

K největšímu růstu došlo na americkém kontinentu, kde se tržby z prodeje softwaru zvedly o 47 % (na 228 milionů eur).

„S potěšením můžeme prohlásit, že začátek letošního roku jsme nastartovali velmi dobře.” řekl Henning Kagermann, CEO SAP. „Růst tržeb o 22 % naznačuje, že máme velkou šanci splnit naše obchodní cíle, které jsme si dali pro rok 2006.” SAP očekává letošní celoroční růst tržeb z prodeje software mezi 15 – 17 %.

Zdroj: tisková zpráva

Základní desky ASUS Premium budou dodávány se softwarem od společnosti InterVideo

Společnost ASUSTeK Computer Inc, přední světový výrobce základních desek, před časem oznámila, že bude k základním deskám série ASUS Premium přidávat multimediální software Media Launcher od svého partnera, lídra v oblasti digitálních médií, společnosti InterVideo.

Tento krok je tak prohloubením dosavadní spolupráce obou firem. ASUS tedy bude ke svým deskám přidávat software jako například InterVideo Media Launcher (multimediální software pro editaci, monitorování a správu dat, který zahrnuje WinDVD Creator2, PhotoAlbum, Disc Master2.5, DVD Copy2.5 a nedávno uvedenou MediaOne Gallery).

Zdroj: tisková zpráva

Společnost Logos zvýšila obrat o 41 procent

Konzultační a technologická společnost Logos zvýšila během svého hospodářského roku obrat na 364 milionů korun. Ve srovnatelném období loňského roku dosáhl obrat společnosti 258 milionů korun. Od dubna 2005 do letošního března tak zaznamenala nárůst o 41,1 procenta. Společnost během posledního hospodářského roku zvýšila počet kmenových zaměstnanců o 60 na 260 pracovníků.

„Daří se nám už po několik let každoročně zvyšovat obrat o více než 40 procent. Strategie postavená na dlouhodobě udržitelném růstu se ale ukazuje jako správná cesta,“ komentoval výsledky ředitel konzultační a technologické společnosti Logos Pavel Šťovíček.

Za růstem obratu leží zejména velké projekty pro bankovní a finanční sektor, které se na výsledných číslech podílejí z více než 70 procent. Významná je i spolupráce s předními telekomunikačními firmami, jako je leader českého trhu společnost Eurotel. Významné projekty se v uplynulém roce realizovaly také pro mladoboleslavskou automobilku Škoda Auto a společnost Essox Leasing.

Zdroj: tisková zpráva

Logitech završuje osmý po sobě jdoucí rekordní rok, celkem 30. čtvrtletí s dvouciferným růstem tržeb

Společnost Logitech International oznámila výsledky osmého po sobě jdoucího roku s rekordními tržbami a ziskovostí, který byl završen rekordním čtvrtým čtvrtletím a splnil zvýšené cíle stanovené pro tento fiskální rok.

Tržby fiskálního roku, který skončil 31. března 2006, dosáhly výše 1,8 miliardy USD, což představuje vzrůst o 21 procent oproti 1,48 miliardy USD ve fiskálním roce 2005. Provozní výnosy ve výši 199 miliónů USD byly o 16 procent vyšší ve srovnání se 172 milióny USD v předchozím roce. Čistý zisk dosáhl výše 181 miliónů USD (1,84 USD na akcii), takže oproti 149 miliónům USD (1,53 USD na akcii) v minulém roce vzrostl o 21 procent. Hrubé ziskové rozpětí ve fiskálním roce 2006 bylo ve výši 32 procenta ve srovnání s 34 procenty za minulý rok.

Zdroj: tisková zpráva

Diskuze (20) Další článek: Český Telecom: finanční výsledky za první čtvrtletí

Témata článku: Byznys, USA, Linux, Doprava, Red Hat, Reklamní platforma, Red, Tisková mluvčí, První zákazník, Telekomunikační firma, Letošní rok, Disney, Hat, První krok, Úřad, Let, Red Hat Enterprise Linux, Lin, Coca Cola, Walt Disney, Začátek letošního, Honda, Milión dolarů, Starz, Zprávy televize Nova


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu