IT byznys: Americká vláda chce zakázat dovoz iPodů do Severní Koreje

Steve Ballmer předpokládá 200 milionů uživatelů nových produktů Microsoft * IBM hodlá koupit firmu Vallent * Obchodní strategii Symantecu v zemích jihovýchodní Evropy řídí Michal Stachník * Opera představuje novou verzi svého prohlížeče Opera Mini * Microsoft: Tržby porostou o 15 procent * Björn Riebel jmenován PR manažerem společnosti Citrix pro střední a východní Evropu * Divize SAP se v AutoContu rozvíjí

IBM hodlá koupit firmu Vallent

Společnost IBM v úterý oznámila svůj záměr realizovat akvizici výrobce softwarových produktů pro bezdrátová zařízení, firmy Vallent. Vallent se zabývá především vývojem aplikací pro monitorování výkonnosti a provozu v sítích.

IBM hodlá integrovat Vallent a jeho produkty do svého stávajícího portfolia. K dokončení akvizice má dojít podle odhadů firmy v prvním čtvrtletí příštího roku. Finanční podrobnosti kontraktu nebyly zveřejněny.

Zdroj: News.com

Steve Ballmer předpokládá 200 milionů uživatelů nových produktů Microsoftu

Společnost Microsoft ve čtvrtek ústy svého šéfa Steva Ballmera ohlásila svůj velmi optimistický předpoklad: Do konce roku 2007 bude její nové produkty využívat 200 milionů uživatelů.

Mezi těmito „novými produkty“ jsou nové verze operačního systému Windows Vista, Office 2007 a Exchange serveru. „Očekáváme, že do konce roku 2007 bude přinejmenším jeden z těchto produktů používat více než 200 milionů lidí,“ řekl Ballmer.

Podle některých analytiků bude systém Windows Vista do konce roku 2007 nainstalován na více než 100 milionů počítačů na celém světě.

Zdroj: CRN

Obchodní strategii Symantecu v zemích jihovýchodní Evropy řídí Michal Stachník

Symantec představuje Country Managera pro země jihovýchodní Evropy, kterým se stal Michal Stachník. Ten ve své současné pozici navazuje na své dlouholeté zkušenosti s oslovováním podnikových zákazníků a budováním distribuční sítě v tomto regionu. Jako Country Manager je Michal Stachník zodpovědný za formulování a prosazování obchodní strategie pro Bulharsko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Černou Horu, Bosnu, Makedonii a Albánii a vybudování spolehlivého obchodního týmu.

Michal Stachník přišel do Symantecu v roce 2001 ze společnosti IBM na pozici Distribution Account Manager pro střední a východní Evropu. Již po půl roce byl zodpovědný za prodej klíčovým zákazníkům v celé jihovýchodní Evropě, kde se mu dařilo. 16 čtvrtletí se splněným plánem za sebou hovoří za vše. Na tuto úspěšnou sérii navázalo jmenování do pozice Country Managera.

Zdroj: Tisková zpráva

Opera představuje novou verzi svého prohlížeče Opera Mini

Nová verze internetového prohlížeče Opera Mini 3.0, která byla zveřejněna ve středu, přináší vylepšenou bezpečnost pro email, nakupování a online bankovnictví. Prohlížeč je (stejně jako jeho předchozí verze) vybaven komprimačním algoritmem a dalšími prvky pro optimalizaci datového přenosu.

Zatímco na desktopových stanicích jasně vedou prohlížeče Microsoft Internet Explorer a Mozilla Firefox, Opera se hodlá dál zaměřovat na mobilní telefony, smartphony a další přenosná zařízení. Cílem firmy je prosadit se právě ve světě mobilních zařízení.

Zdroj: Newsfactor

Microsoft: Tržby porostou o 15 procent

Podle finančního šéfa Microsoftu Chrise Liddella stále platí, že pro aktuální fiskální rok očekává společnost růst tržeb o 13 až 15 procent. Pro fiskální rok 2007 očekává Liddell další růst o přibližně 9 – 11 procent. Významných tahounem růstu tržeb mají být pochopitelně nové verze klíčových produktů firmy, především pak systému Windows Vista, kancelářského balíku Microsoft Office, a také serverového produktu Exchange Server 2007.

Zdroj: CRN

Americká vláda chce zakázat dovoz přehrávače iPod do Severní Koreje

Americká vláda chce sáhnout k dosud bezprecedentnímu kroku: Uvalit zákaz vývozu na přehrávače iPod. Zákaz by se měl týkat adresně Severní Koreje.

Populární hudební přehrávače však nejsou jedinou položkou, na kterou by se embargo vztahovalo: Z Ameriky do Severní Koreje by se nesměly dovážet kromě jiného ani hodinky značky Rolex, francouzský koňak, plasmové televize, jachty nebo drahé elektrické skůtry. Důvodem však není snaha zamezit obyvatelům země v přístupu k těmto moderním zařízením či tekutinám, ale právě naopak snaha zlepšit jejich životní podmínky.

Většina obyvatel země totiž trpí hladem a nedostatkem dalších základních surovin, avšak komunistický vůdce Kim Čong Il navzdory tomu nakupuje ve velkém právě uvedené luxusní zboží a rozdává je vyvoleným rodinám přibližně 600 komunistických pohlavárů. Tím dochází k posilování komunistického režimu.

Kim Čong Il má samozřejmě širokou škálu dalších metod, jak si některé z oblíbených dárků opatřit, a americké embargo by jej proto příliš netrápilo. Mnozí odborníci se shodují, že záměr americké vlády je správný, avšak praktický efekt bude takřka nulový. Pomohlo by, kdyby se na zákazu shodlo více národů pod záštitou některé mezinárodní organizace, avšak ani tak by nešlo prakticky zabránit nelegálnímu dovozu uvedených komodit.

Zdroj: Newsfactor

Björn Riebel jmenován PR manažerem společnosti Citrix pro střední a východní Evropu

Společnost Citrix Systems vytvořila novou pozici PR manažera pro střední a východní Evropu. Ujal se jí Björn Riebel (32), který tak bude od prosince roku 2006 zodpovědný za PR aktivity společnosti v Německu, Rakousku, Švýcarsku a dále v regionu východní Evropy, tedy v Rusku, České republice, Slovensku, Slovinsku, Polsku, Maďarsku a Ukrajině. K hlavním úkolům nového PR manažera bude patřit vedle koordinace všech PR aktivit také budování PR programů v regionu. Riebel přichází ze společnosti AutoScout 24 GmbH, kde působil na pozici manažera PR a komunikace.

Björn Riebel bude rozvíjet nový PR program pro střední a východní Evropu. V nové funkci by měl přizpůsobit PR komunikaci firmy lokálním trhům. K jeho úkolům bude dále patřit rozvoj a realizace celkové PR strategie v regionu, za nějž je zodpovědný.

Zdroj: Tisková zpráva

Divize SAP se v AutoContu rozvíjí

Společnost AutoCont CZ a.s. a její nově založená divize SAP se dále rozvíjí. V rámci skupiny Enterprise Business má tato divize, zaměřená na výstavu zákaznických řešení na platformě SAP, dva nové vysoké manažery.

Do pozice Sales Managera divize SAP nastoupil Martin Košút, který do AutoContu přišel ze společnosti Ness Czech s.r.o. V AutoContu bude působit jako zástupce ředitele divize SAP pro obchod. Martin Košút má vystudovanou SPŠ elektrotechnickou a mezi jeho koníčky patří literatura, hudba a sport.

Do pozice Senior Konzultanta divize SAP nastoupil Jiří Náprstek, který dříve působil ve společnosti KIS (Kaufland informační systémy). Jiří Náprstek má VŠ vzdělání, mezi jeho záliby patří hudba a sport. 

Zdroj: Tisková zpráva

Diskuze (11) Další článek: Nástroj pro oznámení pravosti Windows bude nápadnější

Témata článku: Byznys, USA, Opera, Vláda, iPod, Evropa, IT byznys, Americká vláda, Microsoft Account, Slovinsko, Severní, Východní Evropa, Country, Klíčový zákazník, Dovoz, Pozice šéfa, Opera Mini, Rolex, Pozice, Drahé hodinky, Zprávy televize Nova, Jih Evropy, Nový produkt, Mobilní telefony mini, Kaufland


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 124

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 3

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11