IT byznys: AMD přemýšlí jak se zbavit ztrátové divize

Minulý týden se ve světě IT byznysu udála řada nových věcí. Dodavatel zálohovacích řešení NetApp ohlásil významnou akvizici a hodlá spolknout výrobce bezpečnostních řešení – firmu Decru. Zatímco Intel se těší na senzační druhé pololetí, AMD má těžkou hlavu ze své ztrátové divize . SAP spolkl dalšího konkurenta.

NetApp kupuje Decru

Dnešní příděl byznysových zpráv začneme v oblasti bezpečnosti. Firma NetApp, dodavatel zálohovacích řešení, ohlásila záměr koupit dodavatele bezpečnostních řešení – společnost Decru. Od nákupu si slibuje nejen zvýšení příjmů („věříme, že můžeme prodávat produkty Decru svým zákazníkům“), ale především se pokouší zareagovat na vzrůstající potřebu zabezpečení dat i na jejich ochranu vůči zneužití. Decru se specializuje na dodávání bezpečnostních řešení založených na kódování DataFort: hlavní oblastí je kódování přenosu souborů z/na pevný disk.

Zdroj: Techworld

NetApp použije Opterony od AMD

Další zpráva zůstane shodou okolností u společnosti NetApp. Tato firma se z technických důvodů rozhodla používat 64bitové procesory AMD Opteron, i když pro většinu produktů dosud používá čipy Intelu. Podle vyjádření firmy však Intel v některých případech nepostačuje požadavkům NetApp: „Potřebujeme 64bitovou architekturu a Intel nám není schopen pomoci v požadovaném časovém horizontu. Neříkám ale, že v budoucnosti nezměníme názor,“ tvrdí CEO NetApp, Dan Warmenhoven. Opteron bude pravděpodobně použit prozatím v jednom novém typu serveru.

Zdroj: Techworld

Intel očekává velmi slibné druhé pololetí

Skutečnost, že NetApp ohlásil předpokládané použití procesoru AMD, samozřejmě šéfy Intelu nijak nezneklidnila: vidí budoucnost své firmy v nejrůžovějších barvách. Prezident a CEO Intelu, Paul Otellini, prohlásil, že očekává senzační druhou polovinu roku, která přinese rostoucí poptávku po čipech od Intelu. „Podíváme-li se na trend v prvním čtvrtletí, vezmeme-li odhady a skutečná čásla druhého čtvrtletí, implikuje to senzační druhou polovinu roku,“ dodal. Je pravděpodobné, že se nemýlí. Poptávka po procesorech typicky vzrůstá v posledních šesti měsících roku: uživatelé nakupují v souvislosti se zahájením akademického roku a samozřejmě v předtuše blížících se Vánoc.

LandAmerica přechází na centralizované ukládání dat

Přestože finanční skupina LandAmerica není v českých zemích příliš známá, její poslední krok je poměrně důležitý a ukazuje na současný trend, o němž přemýšlí více a více významných firem. LandAmerica, podnikající v oblasti pojištění a realit, disponuje sítí 12 000 zaměstnanců a dalších 10 000 pojišťovacích a realitních agentů: ti potřebují přistupovat k firemním dokumentům. Původně byla data roztříštěna na počítačích více než 800 firemních poboček.

Firma se rozhodla pro centralizované řešení ukládání dat: nebyla však důsledná a centralizovala pouze část. Nyní chce své úsilí dotáhnout do konce a najít řešení pro komplexní uložení všech údajů, které jsou dosud umístěny na pobočkách. Cílem je centralizované uložení a záloha prakticky veškerých firemních dokumentů: řešení má být odolné vůči chybám i útoku a také má umožňovat obnovu při selhání.

Zdroj: Computerworld

Co udělá AMD se svými prodělečnými flash disky?

Nezáviděníhodné dilema řeší společnost AMD, známý výrobce počítačových procesorů. Firma AMD se pokoušela rozšířit svůj záběr také o dodávání flash disků a ve spolupráci s japonskou firmou Fujitsu dodává produkty řady Spansion. AMD je hlavním akcionářem a problémy Spansionu se jí proto velmi úzce dotýkají. Potíž je v tom, že ačkoli Spansion přispěl k nárůstu příjmů firmy, jen v minulém čtvrtletí prodělal více než 110 milionů dolarů. AMD se proto rozhoduje, co se ztrátovým byznysem provést: zavřít, či prodat? Ať tak nebo tak, Spansion je pro AMD prozatím velkým zklamáním.

Zdroj: Newsfactor

SAP kupuje Lighthammer

Poslední zpráva se týká spolknutí malé firmy velkým korporátem: známá společnost SAP kupuje lokálně vlastněnou firmu Lighthammer. Ta je už v současnosti partnerem SAPu: její Collaborative Manufacturing Suite se teď stane součástí rodiny aplikací xApps firmy SAP. Více než 12 000 zákazníků SAPu, především z korporátní sféry, tak bude mít k dispozici zase o trochu komplexnější řešení. A SAP bude mít opět o konkurenta méně.

Zdroj: Techworld

Diskuze (2) Další článek: Windows XP Media Center 2005 budou asi v srpnu

Témata článku: Byznys, Divize, Druhá polovina, Vzrůstající trend, IT byznys, IT, Finanční skupina, Poslední procesor, Jak, Centralizované řešení, Poslední odhad


Určitě si přečtěte

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 120

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

WindowsFX: Nainstalujte to mamce a taťkovi. Ani nepoznají, že to je Linux

** Po dvou měsících tu máme další linuxovou kopii ** Tentokrát jde o imitaci Desítek ** Sestavili ji brazilští geekové nad Ubuntu

Jakub Čížek | 144

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 243


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně