IT byznys: AMD dá Indii k dispozici své know-how

Online reklama je standardní součástí firemních rozpočtů * Miliardář varuje šéfy Time Warneru: neprodávejte AOL pod cenou * Cisco Systems kupuje část Cybertrustu * SAP kupuje integrátora * Prodeje počítačů v Tchaj-wanu prudce rostou * RiT Technologies otevírá oficiální zastoupení pro ČR a SR * Hitachi zaznamenala významný růst
IT byznys: AMD dá Indii k dispozici své know-how

Online reklama je standardní součástí firemních rozpočtů

Podle Tima Armstronga, viceprezidenta pro reklamu ze společnosti Google, znamenal rok 2005 důležitý mezník: zadavatelé reklamy přestali testovat online média jako jeden z potenciálních reklamních prostorů, a zařadili je plně do svých záměrů a rozpočtů.

„Je patrný silný zájem o online reklamu; tento zájem se nyní začal měnit ve skutečné dolary,“ říká Armstrong a připomíná tak, že analytici předpokládají příjmy z online reklamy v roce 2005 v rozmezí mezi 10 a 15 miliardami dolarů. „Fáze experimentů a testování, která začala po roce 1990, nyní skončila,“ dodává Armstrong.

Dodejme, že např. analytická společnost Jupiter Research předpokládá v následujících letech stabilní nárůst trhu s online reklamou, přinejmenším do roku 2007 nejméně o 1.5 miliardy dolarů ročně.

Zdroj: News.com

Miliardář varuje šéfy Time Warneru: neprodávejte AOL pod cenou

Prominentní investor, multimilionář Carl Icahn, varoval šéfy Time Warneru, aby se nepokoušeli prodat celý nebo část AOL příliš levně. „Vedení Time Warneru bude osobně zodpovědné za to, že prodá AOL pod cenou,“ řekl Icahn na mítinku v New Yorku.

Carl Icahn kromě toho připustil, že jeho cílem je personální obměna větší části představenstva firmy Time Warner. Icahn je vůdcem skupiny akcionářů, kterým se nelíbí některé kroky současného vedení firmy a obávají se poklesu hodnoty celého konglomerátu. Icahn přitom v minulosti už několikrát ukázal, že k prosazení svých zájmů se nebojí použít velmi razantní kroky včetně hromady žalob a soudních sporů.

Zdroj: Tisková zpráva

AMD pomůže Indii vybudovat silnější průmysl s čipy

Indii se možná konečně podaří lépe prorazit na trh s čipy. Stane se to zřejmě s určitou pomocí od společnosti AMD. Tato firma totiž podepsala „memorandum o porozumění“, které indickému konsorciu SemIndia umožní licencovat, zpracovávat, vyrábět a testovat technologie AMD. Tím se velmi podstatně zefektivní vývoj výrobních prostor a kapacit, který je v Indii naplánován. SemIndia je napůl soukromé a napůl veřejné konsorcium, jehož cílem je právě v Indii vybudovat průmysl s polovodiči.

Indie v nedávné minulosti podstatně zesílila svou produkci softwaru a dalších IT komodit, nicméně pokud jde o polovodiče, zůstává Indie stále miniaturním hráčem ve srovnání se Spojenými státy, s Čínou a nebo s Tchaj-wanem. Také univerzity začaly zdůrazňovat význam studia polovodičů teprve v posledních letech. V Indii také dosud neexistuje žádná továrna ani jiné výrobní zařízení specializující se na tento druh produkce.

Tím, že Indie má šanci získat know-how od významného hráče typu AMD, mohou investoři začít sypat peníze s vidinou zajímavé návratnosti v řádu let.

Zdroj: News.com

Cisco Systems kupuje část Cybertrustu

Společnost Cisco Systems, světoznámý dodavatel bezpečnostních a komunikačních řešení, se rozhodla zaplatit nezanedbatelnou částku za určitou část technologií firmy Cybertrust. Konkrétně se jedná o 14 milionů dolarů zaplacených v hotovosti za technologii, smlouvy se zákazníky a za další komponenty technologie Intellishield Alert Manager. Firma to zveřejnila v úterý. K dokončení transakce by mělo dojít ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2006 Cisca, tj. k 28. lednu.

Zdroj: News.com

SAP kupuje integrátora

Společnost SAP se rozhodla zakoupit menšího dodavatele řešení v oblasti integrace – firmu Callixa Inc. Představitelé SAPu říkají, že důvodem je snaha dále posílit pozici firmy v oblasti integrace dat v obchodních softwarových řešeních.

Obchod byl uzavřen už před třemi lety, SAP jej však dosud veřejně neoznámil. Callixa byla považována za jednoho z průkopníků v dané oblasti a v dalším rozletu firmu zastavila nešťastná tragédie, k níž došlo v roce 2001. Společnost totiž připravovala spuštění svého významného produktu, a to nikdy jindy než 11. září a nikde jinde než v budovách Světového obchodního centra v americkém New Yorku. Přinejmenším tři významní představitelé firmy přišli při atentátu o život, což způsobilo dočasné uzavření celé firmy.

Zdroj: Computerworld

Prodeje počítačů v Tchaj-wanu prudce rostou

Podle zprávy společnosti IDC (International Data Corporation) došlo ve třetím čtvrtletí letošního roku k dalšímu prudkému nárůstu prodeje desktopových počítačů i notebooků: celkem se prodalo více než tři čtvrtě milionu kusů, což znamená 14procentní nárůst. Mezi čtyřmi nejprodávanějšími značkami počítačů přitom nechybí Acer, Asustek Computer, HP a Lenovo.

Zdroj: Digitimes

RiT Technologies otevírá oficiální zastoupení pro ČR a SR

Společnost RiT Technologies, dodavatel řešení pro inteligentní správu fyzické vrstvy sítě, oznámila jmenování firmy IP Management s.r.o. jako svého oficiálního zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku.

Společnost IP Management byla založena s cílem poskytovat předprodejní, poprodejní a technickou podporu, zajišťovat školení a marketingové aktivity. „V poslední době zaznamenáváme v ČR velký zájem o technologie pro správu fyzické vrstvy sítě, v nichž jsme průkopníkem,“ uvedl Doron Zinger, generální ředitel izraelské společnosti RiT Technologies. „Česká a Slovenská republika jsou pro nás důležité trhy a systém PatchView for the Enterprise zde využívají významní zákazníci, například Letiště Praha-Ruzyně. Přímým zastoupením tedy chceme být blíže našim instalačním partnerům a koncovým zákazníkům,“ dodal Zinger.

Zdroj: Tisková zpráva

Hitachi zaznamenala významný růst

Společnost Hitachi Data Systems zaznamenala ve třetím čtvrtletí kalendářního roku 2005 výrazný růst svého podílu na trhu high-endových storage systémů. Vysoký nárůst prodeje Hitachi TagmaStore Universal Storage Platform přispěl podle analytiků A. G. Edwards & Sons k sedmiprocentnímu růstu na úkor EMC a IBM.

Podle finančních analytiků společnosti A. G. Edwards & Sons vzrostl tržní podíl Hitachi Data Systems na trhu high-endových storage systémů o sedm procent na úkor zařízení Symmetrix společnosti EMC z téže kategorie, které ztratily 6,5 procenta trhu, a také kvůli stagnujícímu prodeji podnikových storage systémů IBM TotalStorage DS8000 a DS6000. A. G. Edwards & Sons uvádí jako příčinu výrazného nárůstu prodejů zvýšenou poptávku po systémech Hitachi TagmaStore Universal Storage Platform.

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku: Google, Byznys, Armstrong, Sons, Time, Edwards, Carla, Memorandum, Time Management, Alert, High Point, Notebooky levně, Světoznámá značka

Určitě si přečtěte

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 32

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

11 tipů, jak efektivně a přesně sledovat počasí pomocí internetu

** Sledujte počasí z více zdrojů a podrobněji, přesněji tak určíte, jaké počasí vás potká na dovolené ** Na webu najdete hromadu pokročilých předpovědí počasí, ale i specializované meteorologické služby ** Vybrali jsme 14 služeb na počasí, které se vám můžou hodit

23.  6.  2017 | Jakub Čížek | 19

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 24


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky