iSync: jednoduchá modrozubá synchronizace

Uživatelé osobních počítačů Apple mají teď zdarma k dispozici zajímavý program pro práci a synchronizaci jejich barevných počítačů s Bluetooth mobilními telefony nebo kapesními počítači.

Klepněte pro větší obrázek

Přestože technologie Bluetooth již není žádnou novinkou, nedočkali jsme se až doposud její podpory ze strany výrobců operačních systémů. Samotný Microsoft se do podpory Bluetooth téměř vůbec nežene, podpora modrého zubu do Linuxového jádra již sice existuje, ale stále má co dohánět. Také Apple mlžil až do doby, než představil program iSync.

ISync je program, pro jehož běh musíte mít některý z novějších počítačů Mac s procesorem G3 nebo G4 a vaším operačním systémem musí být MacOSX ve zbrusu nové verzi 10.2 Jaguar. ISync dokáže synchronizovat data nejen mezi Macem a mobilním telefonem, ale také s připojeným kapesním počítačem třídy Palm či osobním hudebním přehrávačem iPod.

Klepněte pro větší obrázekPro synchronizaci s mobilním telefonem můžete podle našich informací použít nejen infračervený port (v podstatě pouze na PowerBooku G4), ale také již zmiňovaný Bluetooth. Ano, současné Macy sice ještě neobsahují vestavěný modrozubý čip, nicméně si nové verze jejich operačního systému rozumějí s běžně dostupnými USB Bluetooth adaptéry.

Oficiálně podporovanými telefony jsou především mobily koncernu Sony Ericsson, dá se však očekávat brzká spolupráce s ostatními výrobci, především s finskou Nokií, jejíž telefony vyšší třídy tento způsob bezdrátové komunikace také podporují. Do budoucnosti můžeme jen spekulovat, nicméně se začíná rýsovat jasný obrys ze strany Applu, kterým bezesporu může být právě masivní podpora modrého zubu v jeho osobních počítačích. Vždyť se nabízí jeden příměr z nedávné minulosti – když přišel na trh tehdy nový iMac, který obsahovat pouze USB porty a žádné jiné, všichni tento krok odsuzovali jako příliš odvážný. A dnes? Dovedete si představit počítač bez rychlých sériových USB portů?

Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Česká verze WinRAR 3.0 k dispozici

Témata článku: Apple, Podporovaný telefon, Syn, Jasný obrys, M/s, Mobilní telefony sony ericsson, Jaguar, Sony Ericsson, Sync, Synchronizace, Jed


Určitě si přečtěte

Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Platby kartou se můžou rozšířit úplně všude. Jako terminál poslouží mobil
Lukáš Václavík
BankaPlacení mobilemNFC
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 75

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní