Hry

Islámští vůdci vydali fatvu proti populární hře PUBG. Je prý „ztrátou času“

Jak se hry stávají čím dál populárnější mezi širokou veřejností, dostávají se do pozornosti nejrůznějším autoritám, a to i islámském světě. Islámští vůdci v iráckém Kurdistánu si například posvítili na oblíbenou hru PlayerUnknown’s Battlebroungs (PUBG). Vydali proti ní fatvu, což znamená, že se pro tamní muslimy stala nábožensky zakázanou.

Neudělali tak přitom proto, že by byla moc násilná, ale proto, že její hraní je podle nich ztrátou času a lidé se jí stávají posedlí, informuje server Kurdistan24. Fatva byla se dala popsat jako nařízení v islámském právu. Jde o nábožensko-právní stanovisko, které vydává určitá islámská autorita.

PUBG je onlinová hra pro více hráčů ve stylu Battle Royal. To znamená, že jde o koncept podobný Hunger Games - hráč je vyslán na ostrov, který musí prohledávat kvůli zbraním a zabíjet své protivníky. Poslední, kdo přežije, vyhraje. Obvykle se na jedné mapě vyskytuje 100 hráčů a hratelná oblast se postupně zmenšuje.

Aktuálně podle Steamcharts PUBG hraje okolo jednoho milionu hráčů denně. Hra se těší velké oblíbenosti mezi mladými lidmi právě v kurdském regionu na severu Iráku a proto se dostala do pozornosti místním úřadům.

Pro mnoho lidí se totiž hraní PUBG stalo závislostí a způsobilo jim vztahové problémy. „Rozhodli jsme se, že hraní PUBG je haram (zakázané), protože se tím lidé stávají posedlí a ztrácejí čas,“ vysvětloval Irfan Rasheed, šéf komise pro fatvy v místní metropoli Sulejmánie, proč k rozhodnutí dospěl. „Islám říká, že ztrácení času je haram. Tato hra do toho spadá, protože čím dál více lidí v Kurdistánu ji hraje, aniž by tím nějak prospívali svému okolí,“ dodal.

PUBG je již blokována v Číně, kde místní úřady loni rozhodly, že nemá dostatečné socialistické hodnoty. Vadil jim hlavně princip Battle Royal, který lidi údajně poškozuje.

Diskuze (31) Další článek: Singapur vyzkouší elektrické samolétající taxíky. Dodá je německý Volocopter

Témata článku: Čína, Hry, Haram, Battle royal, Hunger Games, Vůdce, Mladý člověk, Hraní, Populární hra, Široká veřejnost, Popular, Ztráta času, Místní úřad, Oblíbená hra, Irák, PUBG


Určitě si přečtěte

Ve Windows se občas něco rozbije, načež vyskočí deprimující chybový dialog

Ve Windows se občas něco rozbije, načež vyskočí deprimující chybový dialog

** Jistě je zná každý z vás: chybové hlášky Windows ** Informují o chybě, ale často vlastně vůbec nic neřeknou ** Po 30 letech si toho v Redmondu konečně všimli

Jakub Čížek | 124

Boeing 787 překonal při běžném letu s cestujícími rychlost zvuku. Jak je to možné?

Boeing 787 překonal při běžném letu s cestujícími rychlost zvuku. Jak je to možné?

** Let Virgin Atlantic z Los Angeles do Londýna vzbudil rozruch ** Dle webu na sledování leteckého provozu překonal rychlost zvuku ** Skutečnost je ale trochu jiná, neboť všechno je relativní

Karel Kilián | 22

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

** Zařízení v hodnotě 40 milionů dolarů mělo sbírat z hladiny oceánu plovoucí plastový odpad ** Mise ale nenaplňuje očekávání ** Šest set metrů dlouhé monstrum nejen moře nečistí, ale navíc rozpadá

Jaroslav Petr | 28