Iridium v atmosféře neshoří

Kdo z vás si kupoval lístky na efektní podívanou spojenou se shořením satelitů v atmosféře, může žádat vrácení vstupného.
Kdo z vás si kupoval lístky na efektní podívanou spojenou se shořením satelitů v atmosféře, může žádat vrácení vstupného. Iridium totiž takřka na poslední chvíli zachraňuje bývalý prezident Pan Amu (ten taky zkrachoval).

Pohnutá historie Iridia už už vypadala, že bude ukončena efektním ohnivým pádem do Tichého oceánu. V březnu bylo s konečnou platností rozhodnuto, že satelity půjdou k zemi. Od té doby ale kupodivu stále satelity kroužily a nakonec nedokroužily. Na poslední chvíli totiž 6miliardový podnik koupilo za 25 miliónů dolarů konsorcium v čele s bývalým ředitelem Pan American Airlines Danem Colussy.

Ten chce dokonce Iridium do 60 dnů opět zprovoznit, v půlce ledna by již mělo zase fungovat. Provoz a údržbu sítě Iridium bude zařizovat Boeing. Ten nemá podíl ve společnosti, ale najme 200 bývalých zaměstnanců, kteří systém udržovali v chodu. Boeing celkem lacino přijde k technologií, které by musel jinak finančně nákladně vyvíjet.

Zatímco dřívější Iridium se specializovalo na cestující byznysmeny, nové Iriduim by mělo být zaměřeno na vládní organizace a průmysl. S tím bude souviset pochopitelně i změna cenové nabídky, které by měla zohlednit současnou situaci na poli mobilních telefonů.

25 miliónů dolarů nebude zřejmě příliš vzdáleno nákladům na samotnou likvidaci satelitů, Motorola, která chce co nejdříve z celého projektu vycouvat, aby tak přišla o kouli na noze, byla ochotna přistoupit i na poměrně drastické podmínky. Konsorcium jehož složení je ještě drženo v tajnosti se mohlo řídit "no nekupte to za ty peníze", snad Dan Colussy nezopakuje osud svého PanAmu i u oživeného Iridia. Pokus o resuscitaci Iridia se dá brát do značné míry jako hop nebo trop, když to nevyjde, budou tu nějaké drobné ztráty, když to vyjde, je tu šance na pořádné zisky. Hůř prostě už být nemůže.

Diskuze (5) Další článek: Máme novou Miss Internet, kdo to je?

Témata článku: Iridium, Atmosféra, Boeing 737, Poslední šance, American Airlines, ATM, Boeing 777, Tichý provoz, Hope, Poslední pokus, Boeing 767

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů