Iridium: děkujeme, odcházíme

Je to definitivní, Iridium pošle satelity k zemi, nenašel se žádný zájemce.
Dlouhé období udržování Iridia při životě na jednotce investiční péče nemalými finančními injekcemi skončilo. Po minulém týdnu, kdy byly vyčerpány poslední zdroje pro udržování sítě v chodu, bylo rozhodnuto, že všechny satelity Iridia budou definitivně poslány k zemi, kde shoří v atmosféře.

Poslední potencionální zájemce Craig McCaw od plánu zakoupit Iridium odstoupil před dvěma týdny a od té doby se Iridium bezúspěšně snažilo nalézt dalšího zájemce. Při výsledcích Iridia, které od počátku provází velké ztráty, to byl opravdu nadlidský úkol.

Stávající zákazníci Iridia mají tedy nyní již hluché přístroje, které si mohou dát tak leda na poličku. Celkem by jich mělo být okolo 55 000. Globalstar, další satelitní síť spuštěná před měsícem, nicméně nabídne současným majitelům Iridia slevu 500 dolarů při nákupu zařízení od Globalstaru.

Nejvíce diskutovanou otázkou po definitivním kolapsu Iridia bude jistě vůbec sama nutnost satelitního telefonování. Za pádem Iridia je zejména špatně marketing, kdy v počátku nasazené ceny byly tak extrémně vysoko, že potencionální zájemci si nutnost Iridia velmi rychle rozmysleli a pozdější snížení to již nezachránilo. Schopnost telefonovat z kteréhokoli místa na planetě ocení více dobrodruzi a cestovatelé než obchodníci, kteří se nejčastěji pohybují v již velmi dobře signálem pokrytých oblastech planety. Navíc při našem redakčním testování Iridia jsme si rychle všimli velké záludnosti Iridia – nutnosti telefonovat na otevřeném prostranství nebo těsně u okna. K zastižení jste tedy kdekoli na světě, jen musíte být při tom venku.

Satelitní telefonování a přenos dat má budoucnost a jistě je ve světě dostatek příležitostí, kde podobná aplikace je v podstatě nutností. Iridium ale ukázalo, že ne vše je tak jednoduché a spolehnutí se na technologie budoucnosti může být zkázou pro existenci v současnosti.

Témata článku: Iridium, Planet, Podobná aplikace, Otevřené prostranství, Planeta, Atmosféra, velké pokrytí, Satelitní telefon

Určitě si přečtěte

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

Budoucností Windows 10 je Fluent Design. Takto bude jednou vypadat celý systém

** Fluent Design je vzhled, do kterého postupně Microsoft převleče celý systém ** Staví na průhlednosti a velkých plochách ** Do Windows 10 se z části dostane už zítra při vydání podzimní aktualizace

16.  10.  2017 | Stanislav Janů | 146

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

Velká podzimní aktualizace Windows 10 je tady: Co přináší Fall Creators Update

** Po půl roce je tu další aktualizace Windows ** A opět přináší hlavně hromadu drobných kosmetických vylepšení ** Podívali jsme se na ty nejzajímavější

Včera | Jakub Čížek | 93


Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji