4K | Monitory | LG

IPS už není překážkou. LG má první herní monitor s rozlišením 4K a 1ms odezvou

Korejský výrobce navazuje na loňské IPS monitory UltraGear s 1ms odezvou a uvádí novinku s modelovým označením 27GN950. Po nesexy názvem se skrývá hezké a velmi schopné zobrazovadlo, z něhož budou mít hráči radost.

LG vsadilo na 27" úhlopříčku, rozlišení 4K (3840 × 2160 px) a nový Nano IPS panel, s nímž se mu daří dosahovat rekordní GTG odezvy. A protože jde o IPS, zůstávají i plné pozorovací úhly a přesné barvy. Monitor nabízí 10bitovou barevnou hloubku a gamut DCI-P3 pokrývá z 98 %.

Hráče potěší obnovovací frekvence 144 Hz (s přetaktováním až 160 Hz), jen jejich grafické karty se asi hodně zapotí. Nechybí ani variabilní snímková frekvence (od 48 Hz) a LFR. Monitor přitom splňuje specifikace AMD FreeSync Premium Pro a Nvidia G-Sync Compatible. Panel podporuje DisplayHDR 600 a HDR10, jeho typický jas je 400 nitů, kontrast 1000:1 a podsvícení je neblikající.

Dodávaný stojan umožňuje displej upravit na výšku, naklánět a také otočit o 90° (funkce pivot). Na zadní straně se nachází také RGB nasvícení. LG 27GN950 nabízí jeden DisplayPort, dvě HDMI, sluchátkový výstup a dvouportový USB 3.0 hub.

LG bohužel neupřesnilo verze rozhraní. Podle diskuze na oficiálním webu bude DisplayPort patrně ve verzi 1.4, avšak HDMI jen 2.0, což by byla nepříjemnou zprávou pro budoucí majitele chystaných konzolí. Bez HDMI 2.1 jim 4K nepoběží na 120 Hz.

Cenu ani přesnou dostupnost monitoru v tuto chvíli ještě neznáme.

Diskuze (18) Další článek: Člověk zodpovědný za fantastický foťák v Pixelech přešel do Adobe. Chystá univerzální aplikaci

Témata článku: 4K, AMD, Monitory, HDR, HDMI, LCD, DisplayPort, G-Sync, FreeSync, LG, UltraGear, Monitor, Nano Ips, Nvidia G-Sync Compatible, Compatible, LFR, Rozlišení, IPS, Odezva, Překážka, AMD FreeSync Premium