IOUMate – mějte své věci pod kontrolou!

Zapomínáte komu že jste půjčili tu svou oblíbenou knihu či CD? Připadáte si trapně, když chce po vás váš známý zpět své vypůjčené časopisy, ale vy si nepamatujete, které to jsou? Nainstalujte si IOUMate a své pohledávky máte vždy s sebou v kapesním počítači.

Jistě jste už někdy marně vzpomínali, komu že jste to půjčili tu svou oblíbenou knihu, časopis či CD. Je to už dávno no a kdo by si to pamatoval? I vám určitě rodiče vtloukali do hlavy, ať si vše píšete, protože zapomnětlivost se prokáže vždy v tu nejnevhodnější chvíli a často nás stojí nějakou korunku. Těchto strastí nás chtějí vyvarovat vývojáři programu IOUMate, jenž je určen pro kapesní počítače na platformě PocketPC. Své dluhy a informace o půjčených věcech máte vždy s sebou.

Instalace žádná práce

Nejprve je nutno stáhnout instalační .exe soubor o velikosti 373 kB. Instalace probíhá za připojeného zařízení ze stolního PC. V PDA si program ukousne jen 153kB paměti, tedy žádná hrůza. Po instalaci se vytvoří ikona mezi programy, tou také program spustíme.

Klepněte pro větší obrázek

Uděláme si malou prohlídku programu. Po spuštění se objeví čtyři obrázky. V první je přehled cizích věcí, které mám půjčené, ve druhé je seznam předmětů, které jsem já někomu zapůjčil. What`s Due je seznam, který ukazuje časové informace (dobu vrácení) a konečně All Items zobrazí všechny věci „v pohybu“. Tlačítkem NEW v levém dolním rohu založíte nový předmět.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Nejprve je nutno vybrat kategorii, do které půjčka spadá. Všechny kategorie (defaultně anglické) lze přejmenovat, přidat a odstranit. Na dalším řádku vyberete, zda dotyčnou věc dlužíte vy (IOU- „I owe you“), nebo je dlužena vám (UOMe „You Owe Me“). Do položky name vložíte přirozeně jméno dotyčné osoby. Amount znamená počet a konečně v okně Description zaznamenáme předmět půjčky. V naší ukázce tedy já dlužím svému kamarádovi Kamilovi dvě CD – Björk a Radiohead. V záložce si mohu ještě nastavit, do kdy mám předmět vrátit (do kdy mi má být předmět vrácen) a svolit upozornění.

Program má jeden nemilý bug. Zapisujete-li předmět půjčky, softwarová klávesnice zakryje téměř celé okno předmětu, druhý řádek tedy píšete „poslepu“.

Klepněte pro větší obrázek

Jednoduchý pomocník

IOUMate je vskutku velmi povedený a jednoduchý program. Tvůrce chce za program 19,95 dolarů, ke stáhnutí je však plně funkční verze. Nikde jsem se nedočetl, zda-li je tato verze omezená časově, program používám už druhým týdnem bez problémů. Jestliže často zapomínáte, komu že jste to posledně půjčili peníze či sbírku oblíbených komixů, IOUMate je určen přesně pro vás. Určitě si program vyzkoušejte.

Diskuze (3) Další článek: Kanón na filmy

Témata článku: Oblíbený program, M/s, Softwarová klávesnice, What, Radiohead, Půjčka, Druhý řád, Nový předmět, Dluh, Věc, Oblíbená kategorie


Určitě si přečtěte

Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety
Chytré hodinky Honor a Huawei se zbavily největší brzdy. Naučily se instalovat aplikace
Filip Kůžel
HonorHodinkyMobilní aplikace
Elon Musk už není nejbohatší na světě. Během jediného dne přišel o 324 miliard korun
Karel Kilián
Jeff BezosTesla MotorsElon Musk
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 120

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní