Iomega představila 250 MB Zip mechaniku

Pod nátlakem firmy Sony a ostatních výrobců různých náhražek floppy disku, vyvinula Iomega novou generaci Zipu s kapacitou 250 MB.
Pod nátlakem firmy Sony a ostatních výrobců různých náhražek floppy disku, vyvinula Iomega novou generaci Zipu s kapacitou 250 MB. Mechanika Zip od Iomegy vládla světu v oblasti přenosných medií, ale později se vynořilo spousty konkurentů jako např. Sony, Caleb, Samsung atd. Mechanika HiFD od Sony se má prodávat za $200 a kapacita média je 200MB a jednou z výhod je kompatibilita s 1,44MB disketami.

Iomega ovšem neusnula na vavřínech a v pondělí na Comdexu představila 250MB mechaniku, která předčí svého největšího konkurenta o 50 MB. Ovšem stejně jako její předchůdce nepodporuje 1,44MB diskety. Co se týče 100 MB zip disků, kterých se prodalo okolo 100 miliónů tak ty samozřejmě podporuje. Podle firmy Iomega, se bude prodávat mechanika na konci tohoto roku za $199. Disky se budou prodávat po zhruba $100 za balík 6 disket ($16,65 za jednu). Prozatím se budou dodávat pouze v externí verzi SCSI a pro paralelní port, a v první čtvrtině příštího roku mají přijít na trh interní SCSI a IDE verze.

Váš názor Další článek: Jsou známé ceny nového SQL Serveru 7 – bude to na Oracle stačit?

Témata článku: Floppy, Zip, Disketa

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost