Invex: sub notebook Umax ActionBook 820T

Firma Umax představila nový sub notebook s označením ActionBook 820T s hmotností jen 1,5 kg, čtyřmi USB konektory a dalším překvapením.
Firma Conquest představila nový sub notebook s označením ActionBook 820T. Stroj má jednovřtenovou konstrukci, což znamená, že přímo v těle pouze pevný disk a disketová mechanika a CD (nebo DVD) se připojuje externě. Stroj je zaměřen na současné a hlavně budoucí periferie. Z tohoto důvodu stroj neobsahuje rozhraní, která se již začala nahrazovat (sériový a paralelní port, PS/2 porty pro klávesnici a myš). Místo toho má stroj čtyři (!) USB porty, přičemž po pravé straně to jsou „normální“ konektory a po levé straně mini konektory. Kromě toho je stroj vybaven rozhraním FireWire/IEEE1394. Pro podporu LAN a WAN spojení je integrována Fast Ethernet síťová karta (10/100 Mb/s) a faxmodem V.90 (56 kb/s) na jedné mini PCI kartě. Faxmodem v současné době ještě není homologován, ovšem podle vyjádření zástupců firmy Conquest se plánují dodávky strojů s homologovaným faxmodemem. Čipovou sadou je starší, ale osvědčená sada Intel i440MX. Počítač obsahuje PC Card rozhraní velikosti II.

Samotné označení notebooku napovídá, že je vybaven TFT displejem, který má úhlopříčku 12,1“ a rozlišení 1024 x 768 (neboli XGA). I přes pro toto rozlišení nízkou úhlopříčku poskytuje displej poměrně přesný a jasný obraz. Klávesnice má na dnešní dobu standardní uspořádání s tím, že klávesy Enter a Backspace jsou příjemně velké. Nad vlastní klávesnicí je umístěno pět uživatelsky definovaných kláves. Na čele stroje se nachází dvě tlačítka. Prvním se vyvolá e-mailová aplikace (tedy pokud je nainstalována), druhé na čtyřech LED diodách zobrazí stav akumulátoru (i při vypnutém počítači). Ovládacím prvkem je tradiční touchpad bez nějakých vylepšení.


Tyto všechny vlastnosti mají dohromady hmotnost 1,5 kg. Stroj má výšku pouhých 24 mm.

Stroj je dodáván ve dvou sestavách, které se liší procesorem (Intel Mobile Celeron 550 MHz nebo Intel Mobile Pentium III 600 MHz), velikostí instalované RAM paměti (64 nebo 128 MB SDRAM). Pevný disk je stále kapacity 6 GB.

Pro zvětšení pevnosti krytu a zároveň pro účinnější chlazení stroje je použito krytu z hořčíkové slitiny. Akumulátor LiIon má napětí 11,1 V. S počítačem je dodáván operační systém MS Windows 98CZ.

Diskuze (1) Další článek: Invex den nula

Témata článku: Notebooky, Invex, Li-Ion, Stroj, Nízká výška, Hořčíkové tělo, Mini notebooky s úhlopříčkou 10, Osvědčený stroj, Tradiční prvek, Mini klávesnice, Mini počítač, Umax, Pevné tělo


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky